Λίστα αντικειμένων
Τρίτη 13 Δεκ 2022
Προτελευταία στροφή για τον Α΄ γύρο του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής με τους αγώνες της 10ης αγωνιστικής. Αναλυτικά:
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Νήαρ Ηστ 83-64
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 60-49
ΚΑΠ-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 77-53
Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Ερμιονίδας 73-65
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 84-75
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Καλαμάτα 1980 69-44
Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
1. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 18 (8-2)
2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 17 (7-3)
3. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 17 (7-3)
4. ΚΑΠ 17 (7-3)
5. Παναχαϊκή ΓΕ 17 (7-3)
6. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 17 (7-3)
7. ΣΚ Καλαμάτα 16 (6-4)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 14 (4-6)
9. ΕΑ Προμηθέας 2014 13 (2-9)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 12 (2-8)
11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 12 (2-8)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 10 (1-8)
Αναλυτικά οι αγώνες
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Νήαρ Ηστ 83-64
Δεκάλεπτα: 26-14, 41-33, 63-52, 83-64
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Βομπίρης
Γλαύκος (Πολίτης): Σταμούλης, Σερέτης 7(1), Κουνάδης, Σταθόπουλος 10(1), Ροκανάς 17 (1), Πανόπουλος 3(1), Γκουντουβάς 2, Καραγγελής 8(1), Αγγελόπουλος 6, Αργυρόπουλος Χρ. 5, Μπόγρης 16(2), Κρέμιτς 9.
Νήαρ Ηστ (Καραμπάς): Μπάρμπας 5(1), Παναγιωταράς 4, Τηλιόπουλος 6(2), Αουτερβάαλ 3, Κουπίδης 12(2), Οικονόμου 6(1), Νικολαΐδης, Δημητρίου 7, Αγγελόπουλος 4, Καψάλης 4, Φουστέρης 13.
ΚΑΠ-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 77-53
Δεκάλεπτα: 16-12, 37-21, 58-40, 77-53
Διαιτητές: Πετράκης Γεώρ., Πετρόπουλος Γ.
ΚΑΠ (Χαζτηπανηγύρης): Παπανδρέου 10(2), Φωτητζόγλου 8(1), Αγόρης 8(2), Καλημέρης 5, Λιμαντζάκης 9, Παπαπέτρος 5(1), Πρόφκα 21(1), Παπαθανασίου 4, Παππάς 6, Θερμός, Τσόπης 1.
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Λαμμπρόπουλος 14, Βεργανελάκης 1, Παπαβασιλόπουλος 9, Κουμανιώτης 2, Καραγιάννης 8, Πίκιος 9, Κάλλης 10.
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 84-75
Δεκάλεπτα: 24-20, 46-31, 61-51, 84-75
Διαιτητές: Λογοθέτης, Λιόνας
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Καταγεώργος, Μπάρδας 19(4), Πρεδάρης 6(2), Μπήλιος 11(2), Μουλάς 6, Πατερούδης 2 , Τζάιδας 11, Τσιαμπάς 12(1), Σάμαρης, Μπένος 8, Πατουχέας 9(2), Σέγκας.
Δίωνας (Πολιτόπουλος): Ντάκοβιτς 11, Βαλιώτης, Κυζίδης, Κίτσος, Καμαρινός 14(1), Τσαγισβίλι 6, Καστανιώτης 19(1), Μιχόπουλος, Πολιτόπουλος 10(3), Μπακόλιας 2, Κούνας 2, Γιαννόπουλος 11(1).
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 60-49
Δεκάλεπτα: 12-8, 31-14, 47-37, 60-49
Διαιτητές: Γέρος, Δολιατζής
Καλαμάτα (Νώντας): Πετρίδης, Χατζηαγγέλου 2, Οικονομίδης 13(1), Διαμαντόπουλος 6(1), Παπαντωνίου 4, Καραβάνας 3(1), Τσουλέας 6(2), Περρωτής 18, Κουράνος, Γκιγκαούρι, Μανωλάκης 4, Μπάκας 4.
Πήγασος (Γεννιάς): Μαντίκος, Ταβάνι 2, Κόκκορης 6(1), Κοψαύτης 13(1), Διαμαντογιάννης, Μίλιτς 4, Μαυρίας, Σέπολ 8(2), Μεσίνης 2, Κιουρτζίδης 14.
Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Ερμιονίδας 73-65
Δεκάλεπτα: 27-25, 38-34, 50-47, 73-65
Διαιτητές: Καψαρίδης, Αντωνέλου
Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Γκόβας 24(7), Βουρνάς 22(3), Μαναβόπουλος 14, Μπίρμπας 4, Λυμπερέας, Κατσαβόπουλος 2, Νικολάου 4, Βανδώρος 2, Τριπολίδης 3(1).
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Χονδρόπουλος 23(7), Ιωάννου 2, Κοντογιάννης 8(1), Τσακίρης 10(1), Ευστρατίου 10(1), Πουλής 7.
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Καλαμάτα 1980 69-44
Δεκάλεπτα: 18-11, 38-22, 52-31, 69-44
Διαιτητές: Βαλουξής, Βαγγάλης
Προμηθέας 2014(Χουντής): Ζολεϊμετζίδης 6, Καλλιακούδας 23(5), Γοργότσης 5, Οικονομούδης, Γρυλλής 2, Λάγιος 14(1), Βλάσσης 9(1), Βασιλείου 3(1), Πρέκας 2, Βάλμπεργκ 4, Καναβός 3.
Καλαμάτα 1980 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 9, Καρούτας 2, Πετρόπουλος 1, Παυλόπουλος Χ. 6, Ζύμπας, Μουργής 6, Ανδριανόπουλος 11(1), Κομπότης, Σκοπέτος 3(1), Μήλας, Βούλγαρης 4, Αλοίμονος 2.
Επόμενη αγωνιστική (11η, 18/12)
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΕΑ Προμηθέας 2014
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου
ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΠ
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Παναχαϊκή ΓΕ
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Νήαρ Ηστ 83-64
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 60-49
ΚΑΠ-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 77-53
Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Ερμιονίδας 73-65
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 84-75
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Καλαμάτα 1980 69-44
Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)
1. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 18 (8-2)
2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 17 (7-3)
3. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 17 (7-3)
4. ΚΑΠ 17 (7-3)
5. Παναχαϊκή ΓΕ 17 (7-3)
6. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 17 (7-3)
7. ΣΚ Καλαμάτα 16 (6-4)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 14 (4-6)
9. ΕΑ Προμηθέας 2014 13 (2-9)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 12 (2-8)
11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 12 (2-8)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 10 (1-8)
Αναλυτικά οι αγώνες
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Νήαρ Ηστ 83-64
Δεκάλεπτα: 26-14, 41-33, 63-52, 83-64
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Βομπίρης
Γλαύκος (Πολίτης): Σταμούλης, Σερέτης 7(1), Κουνάδης, Σταθόπουλος 10(1), Ροκανάς 17 (1), Πανόπουλος 3(1), Γκουντουβάς 2, Καραγγελής 8(1), Αγγελόπουλος 6, Αργυρόπουλος Χρ. 5, Μπόγρης 16(2), Κρέμιτς 9.
Νήαρ Ηστ (Καραμπάς): Μπάρμπας 5(1), Παναγιωταράς 4, Τηλιόπουλος 6(2), Αουτερβάαλ 3, Κουπίδης 12(2), Οικονόμου 6(1), Νικολαΐδης, Δημητρίου 7, Αγγελόπουλος 4, Καψάλης 4, Φουστέρης 13.
ΚΑΠ-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 77-53
Δεκάλεπτα: 16-12, 37-21, 58-40, 77-53
Διαιτητές: Πετράκης Γεώρ., Πετρόπουλος Γ.
ΚΑΠ (Χαζτηπανηγύρης): Παπανδρέου 10(2), Φωτητζόγλου 8(1), Αγόρης 8(2), Καλημέρης 5, Λιμαντζάκης 9, Παπαπέτρος 5(1), Πρόφκα 21(1), Παπαθανασίου 4, Παππάς 6, Θερμός, Τσόπης 1.
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Λαμμπρόπουλος 14, Βεργανελάκης 1, Παπαβασιλόπουλος 9, Κουμανιώτης 2, Καραγιάννης 8, Πίκιος 9, Κάλλης 10.
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 84-75
Δεκάλεπτα: 24-20, 46-31, 61-51, 84-75
Διαιτητές: Λογοθέτης, Λιόνας
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Καταγεώργος, Μπάρδας 19(4), Πρεδάρης 6(2), Μπήλιος 11(2), Μουλάς 6, Πατερούδης 2 , Τζάιδας 11, Τσιαμπάς 12(1), Σάμαρης, Μπένος 8, Πατουχέας 9(2), Σέγκας.
Δίωνας (Πολιτόπουλος): Ντάκοβιτς 11, Βαλιώτης, Κυζίδης, Κίτσος, Καμαρινός 14(1), Τσαγισβίλι 6, Καστανιώτης 19(1), Μιχόπουλος, Πολιτόπουλος 10(3), Μπακόλιας 2, Κούνας 2, Γιαννόπουλος 11(1).
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 60-49
Δεκάλεπτα: 12-8, 31-14, 47-37, 60-49
Διαιτητές: Γέρος, Δολιατζής
Καλαμάτα (Νώντας): Πετρίδης, Χατζηαγγέλου 2, Οικονομίδης 13(1), Διαμαντόπουλος 6(1), Παπαντωνίου 4, Καραβάνας 3(1), Τσουλέας 6(2), Περρωτής 18, Κουράνος, Γκιγκαούρι, Μανωλάκης 4, Μπάκας 4.
Πήγασος (Γεννιάς): Μαντίκος, Ταβάνι 2, Κόκκορης 6(1), Κοψαύτης 13(1), Διαμαντογιάννης, Μίλιτς 4, Μαυρίας, Σέπολ 8(2), Μεσίνης 2, Κιουρτζίδης 14.
Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Ερμιονίδας 73-65
Δεκάλεπτα: 27-25, 38-34, 50-47, 73-65
Διαιτητές: Καψαρίδης, Αντωνέλου
Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Γκόβας 24(7), Βουρνάς 22(3), Μαναβόπουλος 14, Μπίρμπας 4, Λυμπερέας, Κατσαβόπουλος 2, Νικολάου 4, Βανδώρος 2, Τριπολίδης 3(1).
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Χονδρόπουλος 23(7), Ιωάννου 2, Κοντογιάννης 8(1), Τσακίρης 10(1), Ευστρατίου 10(1), Πουλής 7.
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Καλαμάτα 1980 69-44
Δεκάλεπτα: 18-11, 38-22, 52-31, 69-44
Διαιτητές: Βαλουξής, Βαγγάλης
Προμηθέας 2014(Χουντής): Ζολεϊμετζίδης 6, Καλλιακούδας 23(5), Γοργότσης 5, Οικονομούδης, Γρυλλής 2, Λάγιος 14(1), Βλάσσης 9(1), Βασιλείου 3(1), Πρέκας 2, Βάλμπεργκ 4, Καναβός 3.
Καλαμάτα 1980 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 9, Καρούτας 2, Πετρόπουλος 1, Παυλόπουλος Χ. 6, Ζύμπας, Μουργής 6, Ανδριανόπουλος 11(1), Κομπότης, Σκοπέτος 3(1), Μήλας, Βούλγαρης 4, Αλοίμονος 2.
Επόμενη αγωνιστική (11η, 18/12)
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΕΑ Προμηθέας 2014
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου
ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΠ
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Παναχαϊκή ΓΕ
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων