Λίστα αντικειμένων
Δευτέρα 05 Δεκ 2022
Σε πλήρη εξέλιξη το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών με τα παιχνίδια της 9η αγωνιστικής. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα .
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΚΑΠ 95-84
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 75-76 (παρ.)
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Καλαμάτα 1980 59-63
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-Παναχαϊκή ΓΕ 62-75
ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-78
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισεύς-ΕΑ Προμηθέας 2014 73-65
Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 16 (7-2)
2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 16 (7-2)
3. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 16 (7-2)
4. ΚΑΠ 15 (6-3)
5. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 15 (6-3)
6. Παναχαϊκή ΓΕ 15 (6-3)
7. ΣΚ Καλαμάτα 14 (5-4)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 13 (4-5)
9. ΑΟ Ερμιονίδας 11 (2-7)
10. ΕΑ Προμηθέας 2014 11 (1-9)
11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 11 (2-7)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 9 (1-7)
Αναλυτικά οι αγώνες
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΚΑΠ 95-84
Δεκάλεπτα: 31-12, 52-39, 76-62, 95-84
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Καραπαπάς
Νήαρ Ήστ (Καραμπάς, Σκέντζος): Μπάρμπας 13(1), Τσέλιος 15(4), Παναγιωταράς, Τηλιόπουλος 6(2), Αουτερβάαλ 3(1), Κουπίδης 17(3), Οικονόμου 5(1), Νικολαΐδης, Δημητρίου 14, Αγγελόπουλος 4, Καψάλης 3(1), Φουστέρης 15.
ΚΑΠ (Χαζτηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 23(2), Αγόρης 16(4), Λιμαντζάκης, Παπαπέτρος 2, Πρόφκα 4, Παπαθανασίου 6, Παππάς 30(2), Παρασκευόπουλος 3(1).
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισεύς-ΕΑ Προμηθέας 2014 73-65
Δεκάλεπτα: 17-11, 37-25, 49-42, 73-65
Διαιτητές: Αδαμόπουλος, Δημ. Παπαγεωργίου.
Δίωνας (Μπουσιούτας): Βαλιώτης, Ντάκοβιτς 12, Καμαρινός 17(5), Τζαγισβίλι 15(3), Καστανιώτης 11(1), Πολιτόπουλος 3, Μπακόλιας 6(2), Γιαννόπουλος 9(1).
Προμηθέας 2014 (Χουντής): Λάγιος 5, Σοϊλεμετζίδης 22, Καλλιακούδας 9, Γοργότσης 8, Νικολόπουλος 3 (1), Βασιλείου 8 (2), Πρέκας 6, Καναβός 2, Γρύλλης, Βάλμπεργκ 2.
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 75-76 (παρ.)
Δεκάλεπτα: 18-17, 24-36, 44-49, 66-66 (κ.α.), 75-76
Διαιτητές: Ραχιώτης, Δημουλάς
Καλαμάτα (Νώντας): Πετρίδης, Χατζηαγγέλου 11, Οικονομίδης 1, Διαμαντόπουλος 7, Παπαντωνίου 18(2), Καραβάνας 5, Τσουλέας 8(2), Περρωτής 17, Κουράνος, Γκιγκαούρι, Μανωλάκης 2, Μπάκας 6.
Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 6(2), Σερέτης 2, Θωμόπουλος 7, Σταρόπουλος 2, Ροκανάς 9(1), Πανόπουλος 1, Γκουντουβάς 13(3), Καραγγελής 8, Αγγελόπουλος 8, Αργυρόπουλος, Μπόγρης 10, Κρέμιτς 10.
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-Παναχαϊκή ΓΕ 62-75
Δεκάλεπτα: 14-19, 27-35, 45-53, 62-75
Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Πλέγας
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Παπαβασιλόπουλος 14(1), Βεργανελάκης 11(2), Καραγιάννης 11, Κουμανιώτης 4(1), Κάλλης 4, Πίκιος 7, Εφέπουλος 7(1), Σπύρου 4, Λαμπρόπουλος, Παπαθανασόπουλος, Κανελλάκης.
Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Λυμπερέας 7, Τριπολίδης 10(2), Κούτρας 7, Βουρνάς 12, Μαναβόπουλος 20, Νικολάου 10, Κατσαβόπουλος 6, Παγανιάς, Γκόβας, Βανδώρος 3(1).
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Καλαμάτα 1980 59-63
Δεκάλεπτα: 18-17, 31-37, 46-43, 59-63
Διαιτητές: Σάλτας, Κουτίβης
Πήγασος (Κοψαύτης, Γεννιάς): Ταβάνι, Κοκκόρης 7(1), Κοψαύτης 24(1), Μίλιτς 10(2), Μαυρίας 3, Σέπος 4, Μεσίνης, Κιουρτζίδης 11.
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 11(1), Χρονόπουλος 4(1), Καρούτας 5(1), Παυλόπουλος Χ. 8, Ζύμπας 2, Ανδριανόπουλος 10(1), Κομπότης, Σκοπέτος 14(2), Μήλας, Βούλγαρης 10, Πετρόπουλος.
ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-78
Δεκάλεπτα: 24-22, 40-45, 56-60, 77-78
Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Ιωάννου
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 9, Τσακίρης 9, Χονδρόπουλος 27(3), Καλογιάννης, Κατσάβελας 2, Πουλής Αν. 4, Ιωάννου 15(5), Κυπραίος, Κοντογιάννης 9(1), Πουλής Γ. 2, Σκούρτης.
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης): Συνετός 8, Μπαρδάς 14(1), Πρεδάρης 13(4), Μπήλιος, Μουλάς 12, Πατερούδης, Τζαϊδάς 7(1), Τσιαμπάς 8, Σάμαρης, Μπένος 13, Πατουχέας 3(1), Ογκμπολόγλου.
Επόμενη αγωνιστική (10η, 11/12)
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Νήαρ Ηστ
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Πήγασος Θυρέας
ΚΑΠ-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»
Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Ερμιονίδας
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Καλαμάτα 1980