Λίστα αντικειμένων
Δευτέρα 30 Ιαν 2023
Με τους αγώνες της 15ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Αναλυτικά:
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 85-73
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Καλαμάτα 1980 78-60
ΚΑΠ-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 80-59
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-Παναχαϊκή ΓΕ 62-68
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Ερμιονίδας 67-65
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου- ΕΑ Προμηθέας 2014 (31/1)
Βαθμολογία (σε 15 αγώνες)
1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 27 (12-3)
2. ΚΑΠ 26 (11-4)
3. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 26 (11-4)
4. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 25 (10-5)
————————————————-
5. Παναχαϊκή ΓΕ 25 (10-5)
6. ΣΚ Καλαμάτα 24 (9-6)
7. ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 23 (9-5)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 21 (6-9)
9. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 18 (3-13)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 18 (3-12)
11. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 17 (2-13)
12. ΕΑ Προμηθέας 2014 17 (3-11)
Αναλυτικά οι αγώνες
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Καλαμάτα 1980 78-60
Δεκάλεπτα: 29-13, 39-25, 61-47, 78-60
Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος
Καλαμάτα (Νώντας): Πετρίδης, Μαργέλης 14, Διαμαντόπουλος 6, Παπαντωνίου 12(2), Καραβάνας 6(1), Μπαλής 11(1), Περρωτής 8(2), Καλογερόπουλος 7, Κουράνος, Γκιγκαούρι, Μανωλάκης 2, Μπάκας 12.
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 9, Χρονόπουλος 6(1), Καρούτας, Τσικουρης 7, Παυλόπουλος,Μουργής 7(1), Ανδριανόπουλος 2, Κομπότης 10(2), Σκοπέτος 7(2), Αλοιμονος, Βούλγαρης 4, Κατσαρέας 4.
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Ερμιονίδας 67-65
Δεκάλεπτα: 19-19, 32-33, 48-49, 67-65
Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Βαγγάλης
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Παπαβασιλόπουλος 23, Καραγιάννης 12, Πίκιος 12(3), Κάλλης 7(1), Βεργανελάκης 5, Σπύρου 2, Τριανταφύλλου 2, Εφέπουλος 4(1), Σούντρης, Χρήστου, Χριστοδουλόπουλος. Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Χονδρόπουλος 17(1), Χάσα 23, Μπινιάρης 11, Κατσαβέλας 2, Αγγελής 8, Κοντογιάννης 4, Λούσης, Πούλης.
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 85-73
Δεκάλεπτα: 25-21, 53-43, 69-58, 85-73
Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Λιώνας
Νήαρ Ήστ (Καραμπάς ,Σκέντζος): Μπάρμπας 5, Τσέλιος 25(5), Καραμίντζος, Τηλιόπουλος 10(2), Αουτερβααλ ,Κουπιδης 11(1), Οικονόμου 9(2), Νικολαΐδης, Δημητρίου 4, Αγγελόπουλος 8, Γιανναλέτσος 6, Καψάλης 7(1).
Δίωνας (Θεοδωρόπουλος): Μουρατίδης 8(2), Πελεκάνος 20(2), Καμαρινός 17(3), Τσαγισβίλι 4, Καστανιώτης 5, Πολιτόπουλος 14(1), Κούνας 2, Γιαννόπουλος 3(1).
ΚΑΠ-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 80-59
Δεκάλεπτα: 14-11, 47-24, 64-41, 80-59
Διαιτητές: Πετράκης Γεωργ., Παπαδόπουλος Νικ.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 14(3), Παπανικολόπουλος 10(1), Αγόρης 10(3), Λιμαντζάκης 4, Παπαπέτρος 9(3), Πρόφκα 18, Παπαθανασίου, Παππάς 15(2), Νικολακόπουλος, Τσόπης.
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 9(1), Κοκουλάκης, Πρεδάρης 6(2), Μπήλιος 8(1), Μουλάς 16(1), Σέγκας, Τζάιδας 11, Σάμαρης, Μπένος, Πατουχέας, Καραγεώργος 5(1), Στάνκοβιτς 4.
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-Παναχαϊκή ΓΕ 62-68
Δεκάλεπτα: 19-19, 36-36, 54-48, 62-68
Διαιτητές: Ιωάν. Πετράκης, Διόλατζης
Πήγασος (Γεννιάς): Μαυριάς 11(1), Κιουρτζίδης 9, Κοψαύτης 11(3), Μίλιτς 5(1), Μαραγκίδης 11(2), Σπυράκος 4, Πασολάρι 6(1), Κόκκορης 1, Διαμαντογιάννης 4.
Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Γιαννούτσος 5, Κούτρας 8(2), Λαμπρόπουλος 2, Νικολάου 19, Γκόβας 9, Τριπολίδης 3, Μαναβόπουλος 15, Βουρνάς 2, Βανδώρος 5, Λυμπερέας.
Επόμενη αγωνιστική (16η, 5/2)
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΑΟ Νήαρ Ηστ
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΣΚ Καλαμάτα (7/2)
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου
Παναχαϊκή ΓΕ-ΚΑΠ
ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Πήγασος Θυρέας
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 85-73
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Καλαμάτα 1980 78-60
ΚΑΠ-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 80-59
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-Παναχαϊκή ΓΕ 62-68
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Ερμιονίδας 67-65
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου- ΕΑ Προμηθέας 2014 (31/1)
Βαθμολογία (σε 15 αγώνες)
1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 27 (12-3)
2. ΚΑΠ 26 (11-4)
3. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 26 (11-4)
4. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 25 (10-5)
————————————————-
5. Παναχαϊκή ΓΕ 25 (10-5)
6. ΣΚ Καλαμάτα 24 (9-6)
7. ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 23 (9-5)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 21 (6-9)
9. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 18 (3-13)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 18 (3-12)
11. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 17 (2-13)
12. ΕΑ Προμηθέας 2014 17 (3-11)
Αναλυτικά οι αγώνες
ΣΚ Καλαμάτα-ΑΟ Καλαμάτα 1980 78-60
Δεκάλεπτα: 29-13, 39-25, 61-47, 78-60
Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος
Καλαμάτα (Νώντας): Πετρίδης, Μαργέλης 14, Διαμαντόπουλος 6, Παπαντωνίου 12(2), Καραβάνας 6(1), Μπαλής 11(1), Περρωτής 8(2), Καλογερόπουλος 7, Κουράνος, Γκιγκαούρι, Μανωλάκης 2, Μπάκας 12.
Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 9, Χρονόπουλος 6(1), Καρούτας, Τσικουρης 7, Παυλόπουλος,Μουργής 7(1), Ανδριανόπουλος 2, Κομπότης 10(2), Σκοπέτος 7(2), Αλοιμονος, Βούλγαρης 4, Κατσαρέας 4.
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Ερμιονίδας 67-65
Δεκάλεπτα: 19-19, 32-33, 48-49, 67-65
Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Βαγγάλης
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Παπαβασιλόπουλος 23, Καραγιάννης 12, Πίκιος 12(3), Κάλλης 7(1), Βεργανελάκης 5, Σπύρου 2, Τριανταφύλλου 2, Εφέπουλος 4(1), Σούντρης, Χρήστου, Χριστοδουλόπουλος. Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Χονδρόπουλος 17(1), Χάσα 23, Μπινιάρης 11, Κατσαβέλας 2, Αγγελής 8, Κοντογιάννης 4, Λούσης, Πούλης.
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 85-73
Δεκάλεπτα: 25-21, 53-43, 69-58, 85-73
Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Λιώνας
Νήαρ Ήστ (Καραμπάς ,Σκέντζος): Μπάρμπας 5, Τσέλιος 25(5), Καραμίντζος, Τηλιόπουλος 10(2), Αουτερβααλ ,Κουπιδης 11(1), Οικονόμου 9(2), Νικολαΐδης, Δημητρίου 4, Αγγελόπουλος 8, Γιανναλέτσος 6, Καψάλης 7(1).
Δίωνας (Θεοδωρόπουλος): Μουρατίδης 8(2), Πελεκάνος 20(2), Καμαρινός 17(3), Τσαγισβίλι 4, Καστανιώτης 5, Πολιτόπουλος 14(1), Κούνας 2, Γιαννόπουλος 3(1).
ΚΑΠ-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 80-59
Δεκάλεπτα: 14-11, 47-24, 64-41, 80-59
Διαιτητές: Πετράκης Γεωργ., Παπαδόπουλος Νικ.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 14(3), Παπανικολόπουλος 10(1), Αγόρης 10(3), Λιμαντζάκης 4, Παπαπέτρος 9(3), Πρόφκα 18, Παπαθανασίου, Παππάς 15(2), Νικολακόπουλος, Τσόπης.
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 9(1), Κοκουλάκης, Πρεδάρης 6(2), Μπήλιος 8(1), Μουλάς 16(1), Σέγκας, Τζάιδας 11, Σάμαρης, Μπένος, Πατουχέας, Καραγεώργος 5(1), Στάνκοβιτς 4.
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-Παναχαϊκή ΓΕ 62-68
Δεκάλεπτα: 19-19, 36-36, 54-48, 62-68
Διαιτητές: Ιωάν. Πετράκης, Διόλατζης
Πήγασος (Γεννιάς): Μαυριάς 11(1), Κιουρτζίδης 9, Κοψαύτης 11(3), Μίλιτς 5(1), Μαραγκίδης 11(2), Σπυράκος 4, Πασολάρι 6(1), Κόκκορης 1, Διαμαντογιάννης 4.
Παναχαϊκή (Ζίζηλας): Γιαννούτσος 5, Κούτρας 8(2), Λαμπρόπουλος 2, Νικολάου 19, Γκόβας 9, Τριπολίδης 3, Μαναβόπουλος 15, Βουρνάς 2, Βανδώρος 5, Λυμπερέας.
Επόμενη αγωνιστική (16η, 5/2)
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΑΟ Νήαρ Ηστ
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΣΚ Καλαμάτα (7/2)
ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου
Παναχαϊκή ΓΕ-ΚΑΠ
ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Πήγασος Θυρέας
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»