Λίστα αντικειμένων
Δευτέρα 25 Μάρ 2024
Ολοκληρώθηκε η 21η και προτελευταία στροφή της Γ΄Εθνικής (National League 2) με την Παναχαϊκη να κερδίζει τον Γλαύκο/Έσπερο σε ματς θρίλερ.
Έτσι βρίσκεται μία ανάσα από τα πλέι-οφ του 1ου ομίλου με τον Γλαύκο/Έσπερο να αρκείται εν τέλει στα πλέι-άουτ.
Ο Προμηθέας 2014, αν και είχε εξασφαλίσει την πρωτιά, πέρασε αλώβητος από την έδρα της Αχαγιάς 82, η οποία κρατά την 2η θέση, μετά την ήττα της Δόξας Πύρρου στην Παραμυθιά, αλλά και αυτή του Ιόνιου από τα Ιωάννινα.
Τέλος ο Αστέρας Τέμενης έχασε τον “τελικό” με τους Γαργαλιάνους και δεν μπόρεσε να μπει στην 6άδα.
Το πανόραμα:
Αστέρας Τεμένης-Γαργαλιάνοι 66-71
Τα 10λεπτα: 18-19, 36-39, 54-48, 66-71.
ΤΕΜΕΝΗ (Ξενούλης): Σακελλαρόπουλος 11 (3), Βουρνάς 10, Μπίρμπας 2, Πέτροβιτς 2, Σταθακόπουλος 7, Δούβος 6 (2), Τσουλέας 7 (1), Γκάτζιος 6, Καραγγελής 15 (1).
ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΟΙ (Κούτρης): Κλεφτάκης 6, Λαζαρίδης 14 (3), Γιαννόπουλος 3 (1), Σίμοβιτς 14 (1), Κυριακόπουλος 2, Γιαννακόπουλος 4, Παπουτσής, Σκλήβας 7(1), Μπουκουβάλας 2, Γαβρίλης 19 (3).
Παναχαϊκή -ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 59-58
Τα 10λεπτα: 9-11, 27-19, 43-31, 59-58.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γκοργκόλης): Σπ. Χρυσανθόπουλος, Μπαλής 9 (1), Καλογιάννης 6, Γιαννικόπουλος 3, Νικολάου 16 (1), Βανδώρος, Κουτσούκος, Γκόβας 12 (1), Σάλαϊ 7 (1), Μανωλάκης 6.
ΓΛΑΥΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ (Βουρνάς): Τζίμης 9, Κουνάδης, Ρουμελιώτης 8, Κρέμιτς, Ροκανάς 3 (1), Μπόγρης 4, Μπαρδάκας 5, Σερέτης 15 (3), Πανόπουλος 7, Αργυρόπουλος 7, Κούτρας.
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αργοναύτης Ν. Κίου 62-72
Ιόνιος -Ιωάννινα ΣΚ 78-80
Παραμυθιά-Δόξα Πύρρου Άρτας 84-72
Αχαγιά 82-Προμηθέας 2014 66-68
Αχαγιά 82: Ντόκιτς 14, Λυμπέρης 11(3), Οικονομόπουλος 14(1), Τσακίρης 6, Χονδρόπουλος 2, Κανελλάκης 11(3), Ιωάννου 3(1), Ταρνάρης 5, Κουκουζέλης, Ιατρόπουλος.
Προμηθέας 2014: Πλώτας 14, Αδαμόπουλος 12, Γοργοτσης 14, Βασιλείου 4(1), Βλάσσης 12(2), Σοϊλεμετζίδης 8(2), Λάγιος 2, Χρονόπουλος, Γιοβάς, Χριστοφοράτος 2
Βαθμολογία
Προμηθέας 2014 18-3 39
Αχαγιά 82 13-8 34
Ιόνιος 12-9 33
Δόξα Πύρρου Άρτας 12-9 33
Γαργαλιάνοι 12-9 33
Παναχαϊκή 12-9 33
===================
Αστέρας Τεμένης 11-10 32
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 10-11 31
Αργοναύτης Νέας Κίου 10-11 31
Ιωάννινα ΣΚ 9-12 30
==================
Παραμυθιά 7-14 28
ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-21 21
Επόμενη αγωνιστική (22η, 31/3)
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-Αστέρας Τεμένης
Προμηθέας 2014-Παναχαϊκή
Γαργαλιάνοι-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Αργοναύτης Ν. Κίου-Ιόνιος
Ιωάννινα ΣΚ-Παραμυθιά
Δόξα Πύρρου Άρτας-Αχαγιά 82
Έτσι βρίσκεται μία ανάσα από τα πλέι-οφ του 1ου ομίλου με τον Γλαύκο/Έσπερο να αρκείται εν τέλει στα πλέι-άουτ.
Ο Προμηθέας 2014, αν και είχε εξασφαλίσει την πρωτιά, πέρασε αλώβητος από την έδρα της Αχαγιάς 82, η οποία κρατά την 2η θέση, μετά την ήττα της Δόξας Πύρρου στην Παραμυθιά, αλλά και αυτή του Ιόνιου από τα Ιωάννινα.
Τέλος ο Αστέρας Τέμενης έχασε τον “τελικό” με τους Γαργαλιάνους και δεν μπόρεσε να μπει στην 6άδα.
Το πανόραμα:
Αστέρας Τεμένης-Γαργαλιάνοι 66-71
Τα 10λεπτα: 18-19, 36-39, 54-48, 66-71.
ΤΕΜΕΝΗ (Ξενούλης): Σακελλαρόπουλος 11 (3), Βουρνάς 10, Μπίρμπας 2, Πέτροβιτς 2, Σταθακόπουλος 7, Δούβος 6 (2), Τσουλέας 7 (1), Γκάτζιος 6, Καραγγελής 15 (1).
ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΟΙ (Κούτρης): Κλεφτάκης 6, Λαζαρίδης 14 (3), Γιαννόπουλος 3 (1), Σίμοβιτς 14 (1), Κυριακόπουλος 2, Γιαννακόπουλος 4, Παπουτσής, Σκλήβας 7(1), Μπουκουβάλας 2, Γαβρίλης 19 (3).
Παναχαϊκή -ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 59-58
Τα 10λεπτα: 9-11, 27-19, 43-31, 59-58.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Γκοργκόλης): Σπ. Χρυσανθόπουλος, Μπαλής 9 (1), Καλογιάννης 6, Γιαννικόπουλος 3, Νικολάου 16 (1), Βανδώρος, Κουτσούκος, Γκόβας 12 (1), Σάλαϊ 7 (1), Μανωλάκης 6.
ΓΛΑΥΚΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ (Βουρνάς): Τζίμης 9, Κουνάδης, Ρουμελιώτης 8, Κρέμιτς, Ροκανάς 3 (1), Μπόγρης 4, Μπαρδάκας 5, Σερέτης 15 (3), Πανόπουλος 7, Αργυρόπουλος 7, Κούτρας.
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Αργοναύτης Ν. Κίου 62-72
Ιόνιος -Ιωάννινα ΣΚ 78-80
Παραμυθιά-Δόξα Πύρρου Άρτας 84-72
Αχαγιά 82-Προμηθέας 2014 66-68
Αχαγιά 82: Ντόκιτς 14, Λυμπέρης 11(3), Οικονομόπουλος 14(1), Τσακίρης 6, Χονδρόπουλος 2, Κανελλάκης 11(3), Ιωάννου 3(1), Ταρνάρης 5, Κουκουζέλης, Ιατρόπουλος.
Προμηθέας 2014: Πλώτας 14, Αδαμόπουλος 12, Γοργοτσης 14, Βασιλείου 4(1), Βλάσσης 12(2), Σοϊλεμετζίδης 8(2), Λάγιος 2, Χρονόπουλος, Γιοβάς, Χριστοφοράτος 2
Βαθμολογία
Προμηθέας 2014 18-3 39
Αχαγιά 82 13-8 34
Ιόνιος 12-9 33
Δόξα Πύρρου Άρτας 12-9 33
Γαργαλιάνοι 12-9 33
Παναχαϊκή 12-9 33
===================
Αστέρας Τεμένης 11-10 32
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 10-11 31
Αργοναύτης Νέας Κίου 10-11 31
Ιωάννινα ΣΚ 9-12 30
==================
Παραμυθιά 7-14 28
ΑΓΣ Ιωαννίνων 0-21 21
Επόμενη αγωνιστική (22η, 31/3)
ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-Αστέρας Τεμένης
Προμηθέας 2014-Παναχαϊκή
Γαργαλιάνοι-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Αργοναύτης Ν. Κίου-Ιόνιος
Ιωάννινα ΣΚ-Παραμυθιά
Δόξα Πύρρου Άρτας-Αχαγιά 82