Λίστα αντικειμένων
Δευτέρα 17 Οκτ 2022
Λίγο έλειψε να κάνει το… μπαμ ο νεανικός Γλαύκος/Έσπερος ΑΟΠΑ στην 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου Νότου της Γ’ εθνικής παίζοντας εκτός έδρας με τον πολύ δυνατό φέτος Δίωνα.
Η ομάδα του Σπύρου Γκοργκολη με κινητήριο μοχλό την άμυνα έμεινε στη διεκδίκηση της νίκης μέχρι τα τελευταία δραματικά δεύτερα, χωρίς όμως να μπορέσει να τα καταφέρει.
Ήττα εντός προγράμματος, μένει όμως η πικρία για την μη κατάκτηση των δυο βαθμών, κάτι που θα μπορούσε να πάρει σάρκα κι οστά στο τέλος.
Τα 10λεπτα: 14-18, 34-30 (ημιχ.), 53-48, 69-65 (τελ).
Στην Αλεξιώυισσα ο Α.Ο. Γαλήνη ηττήθηκε απο την πιο έμπειρη Νήαρ ήΣΤ 53-73 ( 29-29 ΗΜ.
Δεύτερη αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών με αγώνες και στους έξι ομίλους της κατηγορίας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα:
1ος Όμιλος – 2η αγωνιστική
Αποτελέσματα
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Νήαρ Ηστ 53-73
ΑΟ Ερμιονίδας-ΣΚ Καλαμάτα 59-62
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 69-65
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΠ 72-76
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 66-79
Πέμπτη 20/10
ΕΑ Προμηθέας 2014-Παναχαϊκή ΓΕ
Βαθμολογία
1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 4 (2-0)
2. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 4 (2-0)
3. ΣΚ Καλαμάτα 4 (2-0)
4. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 4 (2-0)
5. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 3 (1-1)
6. ΚΑΠ 3 (1-1)
7. Παναχαϊκή ΓΕ 2 (1-0)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 2 (0-2)
9. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 2 (0-2)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 2 (0-2)
11. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 2 (0-2)
12. ΕΑ Προμηθέας 2014 1 (0-1)
Η ομάδα του Σπύρου Γκοργκολη με κινητήριο μοχλό την άμυνα έμεινε στη διεκδίκηση της νίκης μέχρι τα τελευταία δραματικά δεύτερα, χωρίς όμως να μπορέσει να τα καταφέρει.
Ήττα εντός προγράμματος, μένει όμως η πικρία για την μη κατάκτηση των δυο βαθμών, κάτι που θα μπορούσε να πάρει σάρκα κι οστά στο τέλος.
Τα 10λεπτα: 14-18, 34-30 (ημιχ.), 53-48, 69-65 (τελ).
Στην Αλεξιώυισσα ο Α.Ο. Γαλήνη ηττήθηκε απο την πιο έμπειρη Νήαρ ήΣΤ 53-73 ( 29-29 ΗΜ.
Δεύτερη αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών με αγώνες και στους έξι ομίλους της κατηγορίας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα:
1ος Όμιλος – 2η αγωνιστική
Αποτελέσματα
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Νήαρ Ηστ 53-73
ΑΟ Ερμιονίδας-ΣΚ Καλαμάτα 59-62
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 69-65
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΠ 72-76
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 66-79
Πέμπτη 20/10
ΕΑ Προμηθέας 2014-Παναχαϊκή ΓΕ
Βαθμολογία
1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 4 (2-0)
2. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 4 (2-0)
3. ΣΚ Καλαμάτα 4 (2-0)
4. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 4 (2-0)
5. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 3 (1-1)
6. ΚΑΠ 3 (1-1)
7. Παναχαϊκή ΓΕ 2 (1-0)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 2 (0-2)
9. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 2 (0-2)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 2 (0-2)
11. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 2 (0-2)
12. ΕΑ Προμηθέας 2014 1 (0-1)