Thursday 16 May 2024
ABCD
Click to enlarge
Νιικηφόρος ήταν ο  προτελευταίος αγώνας της σεζόν για την Παναχαϊκή με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό Β’ με 2-0 για την 9η αγωνιστική των play outs της Super League 2 στο Ελ πά. Το σκορ άνοιξε με κεφαλιά ο Ζαμόρα στο 48′ το 2-0 με πέναλτι ο Μασούρας στο 69′. Μάλιστα, ο Γιάννης Τάτσης έδωσε την ευκαιρία και σε παιδιά που δεν είχε χρησιμοποιήσει αρκετά στο πρωτάθλημα.

Παναθηναϊκός Β-Παναχαϊκή 0-2 (48′ Ζαμόρα, 69′ πεν. Μασούρας)

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

4′ Ωραία ενέργεια του Κρυπαράκου, που βρήκε τον Νταμπίζα αλλά έκοψε ο Ζαμόρα.

12′ Κόρνερ Ζέκοφ, κεφαλιά Χριστόπουλου, μπλόκαρε ο Λίλο με διπλή προσπάθεια.

16′ Σουτ του Κυριόπουλου, άουτ.

18′ Φάουλ του Αθανασακόπουλου, κεφαλιά του Κατρή, η μπάλα χτυπάει στον Μπαξεβάνο και κόρνερ!

31′ Σουτ Φουρτάδο, ο Οικονομάκης έδωσε το “παρών” και έδιωξε σε πλάγιο.

33′ Σέντρα του Φουρτάδο, πλασέ του Νταμπίζα, λίγο άουτ.

35′ Τρομερή ευκαιρία ο Παναθηναϊκός Β. Κεφαλιά του Φουρτάδο σε κενή εστία, άουτ!

38′ Νεα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό Β’. Σουτ του Φουρτάδο, δοκάρι!

39′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Προδρομίτη

41′ Καλό σουτ του Καραγιάννη, μπλόκαρε ο Οικονομάκης.

46′ ΑΛΛΑΓΕΣ: Μασούρας αντί Πετράτου και Τσάκνης αντί Χριστόπουλου

47′ Κεραυνός του Προύτζου, σε κόρνερ ο Λίλο!

48′ ΓΚΟΟΟΛΛ: Κόρνερ Μασούρα, κεφαλιά Ζαμόρα 1-0 για την Παναχαϊκή

Προβλημα με τον Ζαμόρα.

55′ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Σμάλης στη θέση του Ζαμόρα

61′ ΑΛΛΑΓΗ: Καλοσκάμης αντί Τουρκοχωρίτη και Ζούκα αντί Λιοφάγου

67′ AΛΛΑΓΗ: Μαντσίνι αντί Προδρομίτη

68′ ΠΕΝΑΛΤΙ: Ανατροπή του Ντε Τόμας από τον Κατρή.

69′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ: Ο Μασούρας εκτελεί και 2-0 για την Παναχαϊκή.

76′ ΑΛΛΑΓΗ: Κατρής εκτός, Τσεβάς μέσα και Σαρδέλης και Καραμπάς

84′ Σουτ του Νταμπίζα, σε κόρνερ ο Οικονομάκης

85′ ΑΛΛΑΓΗ: Εκτός ο Τραορέ, μέσα ο Ιατρούδης

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Λίλο, Αθανασακόπουλος, Ματρίνης, Κατρής (76′ Τσεβάς), Φουρτάδο, Κυριόπουλος, Κρυπαράκος, Προδρομίτης (67′ Μαντσίνι), Σαρδέλης (76′ λ.τ. Καραμπάς), Τουρκοχωρίτης (61′ Καλοσκάμης), Νταμπίζας.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Οικονομάκης, Προύντζος, Μπαξεβάνος, Ζαμόρα (55′ λ.τ. Σμάλης), Λιοφάγος (61′ Ζούκα), Καραγιάννης, Ζέκχοφ, Πετράτος (46′ Τσάκνης), Ντε Τόμας, Τραορέ (85′ Ιατρούδης), Χριστόπουλος (46′ Μασούρας)