Δευτέρα 20 Ιαν 2020
Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΧΑΝΤΜΠΟΛ :'Ήττα απο  τα Βριλήσια η Ακαδημία  των Σπόρ
Μακριά από το καλό της εαυτό η ομάδα χάντμπολ της Ακαδημίας των Σπορ η οποία έχασε χθες εντός έδρας με 28-23 από τα Βριλήσσια για την … αγωνιστική της Α2 Εθνικής.
Παρότι στα πρώτα λεπτά η Πατρινή ομάδα ήταν ανταγωνιστική μεχρι το πρώτο ημίχρονο όμως δεν υπήρχε συνέχεια στο ρυθμό των παικτών της Ακαδημίας των Σπορ με αποτέλεσμα όταν έπαιρναν μία διαφορά στο σκορ να μην μπορούσαν να την κρατήσουν ή να την αυξήσουν.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο έμπειροι, εκμεταλλεύτηκαν την αδυναμία αυτή των γηπεδούχων ιδιαίτερα το τελευταίο δεκάλεπτο όπου αύξησαν την διαφορά υπέρ τους κ δίκαια πήραν το ροζ φύλλο αγώνος

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ=23 - 28 (ημ. 12- 13).
Διαιτήτευσαν οι :Φωτακίδης - Τσάλκωνας.
Τα 5λεπτα: 3 - 3 , 6 - 6, 6 - 7, 9 - 8, 11 - 9, 12 - 13, 14 - 15 , 17- 17 , 19 - 20 , 22 - 21 , 22 - 25 , 23 - 28 .
Οι 2λεπτες αποβολές: 5- 3 . Τα πέναλτι: 1 / 1 , 7 / 4 .
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Ρουσσόπουλος 1 , Α. Παπαγιαννόπουλος 3 , Χ. Παπαγιαννόπουλος , Γεωργίου 5 ,Παναγιωταρόπουλος 5 , Ακριδόπουλος , Τόμσον 1 ,Σκαρλάτος, Μπισκανάκης , Ζάγκας , Τόμοβιτς 1 , Βύρλος 1 , Κολλύρης 5 ,Παντός , Μπεκιάρης .