Τετάρτη 28 Φεβ 2024
Α2 ΧΑΝΤΜΠΟΛ  Η Ακαδημία πάλεψε στηνΣαλαμίνα
Σαλαμίνα Χ.Κ. - Ακαδημία των Σπορ = 24-19 (ημ. 9-10).

Αν και είχε ένα πάρα πολύ καλό α΄ ημίχρονο η Πατρινή ομάδα που κατάφερε μάλιστα να προηγηθεί με σκορ 9-10, μέσα στην έδρα της δυνατής Σαλαμίνας, κάποια λάθη στο β΄ ημίχρονο έφεραν του γηπεδούχους να πάρουν μια διαφορά τεσσάρων γκολ, όπου και την διατήρησαν μέχρι το τέλος που πήραν την νίκη με σκορ 24-19.

Διαιτήτευσαν οι: Τ. Γερουλάνος - Τόλιος.

Τα 5λεπτα: 2-3, 3-5, 5-6, 6-8, 8-10, 9-10 (ημ.), 12-11,15-13,17-13, 20-15, 21-16, 24-19.
Οι 2λεπτες αποβολές: 3-3. Τα πέναλτι: 1/1 - 0/0.

\
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΠΑΤΡΑΣ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Σαρίκας 2, Χ. Παπαγιαννόπουλος 5, Αγγελακόπουλος, Στ. Παπαδιονυσόπουλος, Γιαννακούρας 2, Ρουσσόπουλος 1, Ψυχογιάννης 1, Μπεκιάρης, Γ. Παπαδιονυσόπουλος 3, Κολλύρης 4, Μαργαζάς, Κόβρινγκ 1.
Για το γυναικείο πρωτάθλημα της Α2 εθνικής γυναικών η Ακαδημία των Σπορ πήρε την νίκη χωρίς αγώνα, αφού η ομάδα της ΕΑΧ Χανίων παραιτήθηκε εγγράφως από τον αγώνΑ και η νίκη πήγε στην Ακδημία των Σπορ με σκορ 10-0 ά.ά.