Κυριακή 19 Νοέ 2023
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ Δυστυχώς έτσι δεν θα αντέξουμε άλλο, γιατί ήδη η απογοήτευση μας έχει κυριεύσει.
Δεν τα κατάφερε η ομάδα της Πάτρας να πάρει την νίκη στο Κουκούλι για την Α2 εθνική χάντμπολ αν και προηγήθηκε στο ημίχρονο με σκορ 14-12 και έφτασε την διαφορά στο β΄ ημίχρονο ακόμη και στα 7 γκολ διαφορά υπερ της.
Για την ομάδα της Πάτρας θεωρούν υπεύθυνο για την διαμόρφωση του τελικού αποτελέσματος τον διαιτητή κ. Λεφάκη, όπου και εξέδωσαν την παρακάτω ανακοίνωση:
< καταρχήν πρέπει να δώσουμε συγχαρητήρια στην ομάδα της Σαλαμίνας που κατάφεραν την ανατροπή μετά από επτά γκολ διαφορά που έχαναν. Με την ανακοίνωσή μας επουδενί δεν επιθυμούμε να μειώσουμε τη νίκη τους, αλλά απαιτούμε τον σεβασμό από όλους για τις προσπάθειές που καταβάλουμε, διότι ματώνουμε οικονομικά και ψυχικά για να κρατήσουμε το χάντμπολ στην περιφέρεια σε υψηλό επίπεδο.
Από την πλευρά μας σήμερα θεωρούμε ότι ο διαιτητής κ. Λεφάκης διαμόρφωσε το τελικό σκορ με κάποια ατυχή σφυρίγματά του εις βάρος μας και περιμένουμε την απάντησή του, όπως μας δήλωσε στο τέλος του αγώνα, όταν θα δει το βίντεο για το αν έχουμε δίκιο ή όχι >.
Κορυφαίοι για την Ακαδημία των Σπορ ο τερματοφύλακας Τάσος Διαμαντόπουλος και ο Παναγιώτης Παναγιωταρόπουλος.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ - ΣΑΛΑΜΙΝΑ Χ.Κ.=27-29 ( 14-12).
Τα 5λεπτα: 3-2,2-5,5-7,9-7,11-9,14-12(ημ), 18-12,20-15,21-18,22-21,22-25,27-29.
Οι 2λεπτες αποβολές: 5-2. Πέναλτι: 2/3 - 2/3.
Διαιτήτευσαν Αναστ. Γερουλάνος - Λεφάκης.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ ΠΑΤΡΑΣ ( Γιάννης Παπαγιαννόπουλος ): Παντός 6, Διαμαντόπουλος, Σαρικάς , Παναγιωταρόπουλος, Χ. Παπαγιαννόπουλος 3, Αλ. Παπαγιαννόπουλος 4, Γεωργίου 7, Αγγελακόπουλος, Κουρουτζίδης 2, Στ. Παπαδιονυσόπουλος, Γιαννακούρας, Θεοδωρογλάκης, Τσάμης, Σμυρνιώτης 2, Ευθυμίου, Κολλύρης 3.