Δευτέρα 16 Απρ 2018
Ήττα για την Ακαδημία των Σπορ από τον Άρη Νικαίας

Την ήττα από την δυνατό Άρη Νικαίας, με 25-32 στο Κουκούλι, γνώρισε η Ακαδημία των Σπορ για την 21η αγωνιστική της Α2 ανδρών.

Πιο έμπειρη στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες του Άρη Νικαίας επέβαλαν το ρυθμό τους πήραν μία διαφορά ασφαλείας πέντε με έξι γκολ από το 15λεπτο του αγώνας όπου και την κράτησαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Η Ακαδημία αντέδρασε στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου, δεν κατάφερε να έχει συνέχεια και δίκαια η Νίκαια πήρε τη νίκη.

Κέρδος για την Πάτρα οι παίδες αθλητές που αγωνίστηκαν και πήραν αρκετά λεπτά συμμετοχής για εμπειρίες που θα τους φανούν χρήσιμες στο μέλλον.

Διαιτητές: Τσάκωνας, Ανταλής

Τα πεντάλεπτα: 1-2 ,3-6, 5-10, 8-14, 11-15, 12-16 (ημ.), 17-17, 18-21, 18-24, 19-27, 22-30, 25-32.

Τα πέναλτι: 2/1 - 4/3.

Οι 2λεπτες αποβολές: 2-3.

Ακαδημία των Σπορ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Παντός 1, Πολίτης 2, Μήλας, Παναγιωταρόπουλος 2, Μαρκάτος 2, Κωνσταντάκης 1, Διάφας, Παπαγιαννόπουλος 4, Γεωργίου 8, Τόμοβιτς 2, Κουνιώτης, Μάρκοβιτς 3, Χαραλαμπάκης, Κωνσταντινίδης, Γιούπης.

Άρης Νικαίας (Τάκης Μελετάκος): Ασβεστάς 1, Μπελεχρής, Αθανασίου, Τούτσης 2, Αμανατίδης 1, Γρηγοράκης 2, Μαλανδρένιας 4, Tερλέσκι, Κλιμάνογλου 8, Γιαμπουράνης, Ακερμανίδης 1, Moτανούσης, Γραμματικόπουλος 6, Μελετάκος 7.