Saturday 21 Dec 2019
abcd
Click to enlarge
Σπουδαίο διπλό  για την Ακαδημία των Σπορ, που νίκησε για την Α2 Εθνική χάντμπολ των ανδρών με 27-16 τον Ηλυσιακό στην Αθήνα.

Με τρεις παίκτες κλειδιά η Ακαδημία επέβαλε τον ρυθμό της στον αγώνα από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και κατάφερε να πάρει το ζητούμενο που δεν ήταν άλλο απο το ροζ φύλλο αγώνα. Με τον Στραβομύτη στην επίθεση ως πλειμέικερ, τον Ακριδόπουλο στην άμυνα κ τους τερματοφύλακες αρχικά τον Σκαρλάτο στο α ημίχρονο κ τον Αποστόλου στο β πήρε την νίκη που επιζητούσε.

Συνολικά τόσο σε άμυνα όσο και στην επίθεση όλοι οι παίκτες που αγωνίστηκαν λειτούργησαν ως ομάδικα απέφυγαν τα επιπόλαια λάθη κ δίκαια έφτασαν στην νίκη

Διαιτήτευσαν οι:Χαραλαμπίδης-Ζήσης.
Τα 5λεπτα: 0 - 2, 1- 5 , 4 - 7, 5- 8 , 6 - 10 , 7 - 12, 8- 15, 9 - 16 , 12 - 19 , 13 - 22 , 15- 24 , 16 - 27.
Οι 2λεπτες αποβολές: 8- 6.
Τα πέναλτι: 6 /2 , 4 / 3.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Α. Παπαγιαννόπουλος 3 , Γεωργίου 3,Παναγιωταρόπουλος 4 , Ακριδόπουλος 2 , Στραβομύτης 5, Τόμσον 1 , Μαρκάτος 3 ,Σκαρλάτος, Μπισκανάκης 1 , Τόμοβιτς 3, Βύρλος 2, Κολλύρης ,Αποστόλου, Μπεκιάρης.