Κυριακή 01 Απρ 2018
Ήττα στο Λουτράκι για την Ακαδημία των σπορ

Αν και η ομάδα της Ακαδημίας των Σπορ παρουσιάστηκε στο Λουτράκι με αρκετές απουσίες βασικών της παικτών κατάφερε σε όλη την διάρκεια του αγώνα στο α΄ ημίχρονο να είναι μέσα στο παιχνίδι και να κυνηγάει στο σκορ τους γηπεδούχους. Οι έμπειροι οι παίκτες του Ποσειδώνα κατάφεραν και έκλεισαν το ημίχρονο στο +6, όπου και κράτησαν την διαφορά σε όλη την διάρκεια του β΄ ημιχρόνου και δικαίως πήραν το ροζ φύλλο αγώνος που ήταν το ζητούμενο.

Αξιοσημείωτο στον αγώνα ήταν ότι με την η ομάδα της Πάτρας έπαιξαν πέντε αθλητές της κατηγορίας παίδων παίρνοντας μάλιστα και αρκετό χρόνο συμμετοχής τόσο στο α΄ όσο και στο β΄ ημίχρονο.

Ο προπονητής των "πρασίνων" Γιάννης Παπαγιαννόπουλος δήλωσε :"Μετά και από τα αποτελέσματα στην Α1 ανδρών πλέον η τύχη μας στην Α2 εξαρτάται με τον αν θα παραμείνει στην Α1 κατηγορία το Καματερό, όπου αυτόματα θα σημαίνει και την δικιά μας παραμονή στην Α2.

Όπως και στο Λουτράκι στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια θα πάρουν χρόνο συμμετοχής νεαροί αθλητές του συλλόγου για απόκτηση εμπειριών που θα μας φανούν χρήσιμες στο μέλλον. Στο Λουτράκι προσπαθήσαμε με το ρόστερ που είχαμε για ένα θετικό αποτέλεσμα, αλλά δυστυχώς οι γηπεδούχοι ήταν ποιο έμπειροι και δίκαια πήραν την νίκ η. Συγχαρητήρια στους αθλητές μας για ην εμφάνισή τους" .

Τα 5λεπτα: 1-0, 3-2, 5-5, 7-5, 10-7, 14-8, 15-10, 18-13, 20-16, 20-16, 24-18, 26-20.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: (Π. Παπαδόπουλος): Αικατερίνης 4, Παλαιολόγος, Γκίκας 4, Δημητρόπουλος 4, Καπής, Τυφτικίδης 1, Μπεκιάρης 6, Σταματίου, Χατζηκωνσταντίνου 3, Βλαχογιώργος, Δώδας, Φίλης, Βασιλειάδης 1, Ρουμελιώτης 3.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Πολίτης 2, Κοτοπούλης 3, Ασημακόπουλος, Παναγιωταρόπουλος 4, Μαρκάτος 1, Κωνσταντινίδης, Βύρλος 4, Βλαστόπουλος, Γιούπης 2, Κουνιώτης, Χαραλαμπάκης, Κωνσταντάκης, Τριαναταφύλλου, Τόμοβοτις 4, Παντός.