Monday 04 Nov 2019
abcd
Click to enlarge

Γκρέμισε από την κορυφή και ταυτόχρονα έσπασε το αήττητο του Νηρέα η ομάδα της Πάτρας αφού κατάφερε και κράτησε τον Ζιβούλοβιτς στα 4 γκολ και τον Πάνου στα 5. Οι παίκτες της Ακαδημίας πήραν τον πρωτοπορία στο σκορ από το πρώτο λεπτό όπου κατάφεραν σταδιακά να αυξάνουν την διαφορά κλείνοντας το ημίχρονο στα 7 γκολ και σκορ 15-8. Στην επανάληψη ο Νηρέας αντέδρασε στο 45΄ κατάφερε να μικρύνει την διαφορά στ 3 γκολ, αλλά πάλι οι Πατρινοί αύξησαν την διαφορά στα 7 με 8 γκολ ελέγχοντας την διαφορά και δίκαια πήραν το ροζ φύλλο αγώνος.

Ο προπονητής της Ακαδημίας των Σπορ δήλωσε:

< Ακόμη το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο. Μπορεί να είναι σημαντική η νίκη που κάναμε, αλλά δυστυχώς θέλουμε ακόμη αρκετή δουλειά και υπομονή. Ξέραμε τους αντίπαλους παίκτες, αλλά δυστυχώς υπήρχαν σημεία που χάναμε τη συγκέντρωσή μας και δίναμε δικαίωμα στους αντιπάλους να μην έχουμε ρυθμό στο παιχνίδι μας. Συγχαρητήρια στους αθλητές μου για την προσπάθειά τους για την νίκη που πέτυχαν. Ευχαριστούμε τους φιλάθλους μας για τη στήριξη τους. Ευχαριστούμε όσο κόσμο ανταποκρίθηκε στο κάλεσμα για το μικρό Γιώργο που πρέπει να σημειωθεί ότι ακόμη και η φιλοξενούμενη ομάδα και επώνυμοι από την Βόρεια Ελλάδα, άνθρωποι του αθλήματος μας, συνέβαλαν στην προσπάθεια συλλογής χρημάτων >.

Διαιτήτευσαν οι: Αβράμης Χρόνης.

Τα 5λεπτα:4-2,7-5,8-5,9-6,13-6,15-8,15-10,19-13,20-17,23-19,27-21,29-23.

Τα πέναλτι: 3/2- 1/1. Οι 2λεπτες αποβολές: 4-4.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ (Γιάννης Παπαγιαννόπουλος): Διαμαντόπουλος, Μπεκιάρης, Παναγιωταρόπουλος 5, Χ. Παπαγιαννόπουλος 2, Α. Παπαγιαννόπουλος 6, Γεωργίου 5, Παντός 1, Στραβομύτης, Μαρκάτος 4, Τόμσον 2, Μπισκανάκης, Ζάγκας, Τόμοβιτς 1, Βύρλος, Δεμίρης 1, Κολλύρης 2.

ΝΕΡΕΥΣ ( Μ. Θεοδώρου): Τσιβρανίδης, Τσρούζας 2, Δραγάζης, Στεφανίδης 1, Μπακόπουλος 2, Τζάνος, Καραδήμας, Ζιβούλοβιτς 4, Πανταζής 7, Κελεπούρης, Μουρελάτος, Κάτρης 2, Πάνου 5.