Monday 25 Feb 2019
θυ
Click to enlarge

Βάπτισμα του Σπύρου Καλαντζή (κατηγορίας παίδων) με γκολ!!!

Άλλη μια νίκη πρόσθεσε στο πρωτάθλημα Β΄ εθνικής κατηγορίας ανδρών χάντμπολ η Ακαδημία των Σπορ στον Βύρωνα επί της ομώνυμης ομάδος της ΑΕΚ με σκορ 21-32 και συνεχίζει την πορεία της για την πρώτη θέση που οδηγούν στα μπαράζ ανόδου στην Α2. Η ομάδα του Γιάννη Παπαγιαννόπουλου μετά το πρώτο 15λεπτο κατάφερε και έφερε το παιχνίδι στους ρυθμούς της, αύξανε σταδιακά της διαφορά στο σκορ  και έδωσε το δικαίωμα στον προπονητή της να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του για αρκετό χρονικό διάστημα. Πλέον οι παίκτες της ομάδας της Πάτρας  έχουν αρχίσει και '' δένονται μεταξύ τους '' κάτι που κάνει το παιχνίδι τους ακόμη ποιο εύκολο φτάνοντας στο επιθυμητό αποτέλεσμα που είναι μόνον η νίκη.  Και σε αυτόν τον αγώνα χρησιμοποιήθηκαν αθλητές από την κατηγορία   παίδων, ένας εξ αυτών   ο Σπύρος Καλαντζής που έπαιξε για πρώτη φορά σε πρωτάθλημα Β΄ εθνικής κατηγορίας και πήρε αρκετά λεπτά συμμετοχής όπου  μάλιστα σημείωσε και ένα γκολ.