Loading...
Πέμπτη 24 Ιαν 2019
ΣΤΗΝ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ Α1 ΑΝΔΡΩΝ Ο ΙΦΙΤΟΣ ΠΑΤΡΩΝ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
Κλίκ για μεγέθυνση

Στην Ορεστιάδα θα αγωνιστεί το Σαββατοκύριακο η ομάδα του Ίφιτου Πατρών, για την Α1 Ανδρών στη προσπάθειά της να συνεχίσει την πολύ καλή της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα.

Ο Ίφιτος βρίσκεται στη 4η θέση της βαθμολογίας και το πρώτο παιχνίδι θα είναι ένα δυνατό ντέρμπι  απέναντι στον Παναθηναϊκό που είναι 3ος , ενώ τα άλλα δύο παιχνίδια που θα δώσει είναι εναντίον του Άρη Νίκαιας που είναι 10ος και της Φιλίας Ορεστιάδας που είναι στην 8η θέση.

Στόχος της πατρινής ομάδας είναι οι δύο νίκες, αλλά σίγουρα θα προσπαθήσει να κάνει την έκπληξη και με τον Παναθηναϊκό, για να διατηρηθεί ψηλά στη βαθμολογία.

 

Σε τοπικό επίπεδο θα διεξαχθούν αγώνες για τη Β΄ Εθνική Ανδρών Δυτικής Ελλάδος και για τη Β΄ Εθνική Γυναικών Δυτικής Ελλάδος.

Συγκεκριμένα για τις γυναίκες το Σάββατο 26/1 θα γίνουν τα δύο τελευταία παιχνίδια που ολοκληρώνουν το φετινό πρωτάθλημα.

Ο Ίκαρος Καστριτσίου έχει εξασφαλίσει τον τίτλο και θα είναι η ομάδα που θα συμμετέχει στα μπαράζ ανόδου για την Α2 Γυναικών.

Οι αγώνες θα γίνουν στην ομοσπονδιακή αίθουσα στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο, με το παρακάτω πρόγραμμα:

 

 

 

11:00

 

ΑΙΓΑΙΟ ΕΑ - Α.Ο.ΑΧΑΙΑΣ Η ΓΑΛΗΝΗ

13:00

 

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ - ΑΙΓΑΙΟ ΕΑ

 

 

 

 

Για τη Β΄  Εθνική Ανδρών Δυτικής Ελλάδος θα γίνουν αγώνες τη Κυριακή 27/1 στην ομοσπονδιακή αίθουσα στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο, αλλά και στη Καλαμάτα.

Στη βαθμολογία προηγούνται οι Φοίνικες Πάτρας και ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει το ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε Φοίνικες και Παγώνα που είναι ένα βαθμό πίσω και είναι ένας αγώνας που πιθανόν να κρίνει το πρωτάθλημα.

 

 

11.00

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

ΟΕΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

 

11.00

ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΛΕΩΝ

ΑΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

 

11.00

ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ

ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ

ΠΑΤΡΑ

 

11.00

ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ

ΠΑΛ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΤΡΑ

 

11.00

ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΑΕΚ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΤΡΑ

 

 

 

 

 

 

13.00

ΟΕΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΑΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

 

13.00

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΛΕΩΝ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

 

13.00

ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ

ΑΕΚ ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΤΡΑ

 

13.00

ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ

ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΤΡΑ

 

13.00

ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΛ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΤΡΑ

 

 

 

 

 

 

15.00

ΑΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

 

15.00

ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΛΕΩΝ

ΟΕΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ

 

15.00

ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ

ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΤΡΑ

 

15.00

ΠΑΛ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

ΠΑΤΡΑ

 

15.00

ΑΕΚ ΠΑΤΡΩΝ

ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ

ΠΑΤΡΑ

 

Τ.Ε.   Ε.Φ.Ο.Επ.Α.    ΔΥΤΚΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ

 
© Copyright 2019 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport