Loading...
Πέμπτη 14 Μάρ 2019
ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΉΜΑΤΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ
Κλίκ για μεγέθυνση

Οι τελευταίες αγωνιστικές για τα διασυλλογικά πρωταθλήματα θα διεξαχθούν αυτό το Σαββατοκύριακο για την Α1 Ανδρών και για τα τοπικά πρωταθλήματα Δυτικής Ελλάδος.

Για την Α1 Ανδρών στους αγώνες που θα γίνουν στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και στο Κλειστό Γυμναστήριο Ελευσίνας, ο Ίφιτος Πατρών που βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στα τελευταίες αγωνιστικές θα αντιμετωπίσει την Πεύκη που είναι 9η, την 2η ΑΕΚ και τα Ταταύλα που είναι στη 4η θέση.

Στόχος της πατρινής ομάδας είναι οι δύο νίκες για να καταφέρει την καλύτερη δυνατή κατάταξη.

Για τη Β΄ Εθνική Ανδρών η Παγώνα προηγείται στη βαθμολογία και δύσκολα θα χάσει το τίτλο του πρωταθλητή στις δύο αγωνιστικές που απομένουν.

Το πρόγραμμα των αγώνων που θα γίνουν στο κλειστό γυμναστήριο Ξυλοκάστρου τη Κυριακή 17/3 είναι το παρακάτω:

11.00   ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ                    ΟΕΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ    

11.00   ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ      ΑΕΚ ΠΑΤΡΩΝ           

11.00   ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ                               ΠΑΛ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ      

11.00   ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΛΕΩΝ               ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ       

11.00   ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ                 ΑΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ  

                                                

13.00   ΑΕΚ ΠΑΤΡΩΝ                             ΠΑΛ ΦΟΙΝΙΚΕΣ ΠΑΤΡΑΣ       

13.00   ΟΕΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ                      ΑΠΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΙΑΚΟΣ        

13.00   ΑΟ ΓΑΛΗΝΗ                             ΑΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 

13.00   ΟΕΑ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ ΛΕΩΝ            ΑΟ ΠΑΓΩΝΑ ΠΑΤΡΑΣ 

13.00   ΑΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ                   ΑΟ ΦΑΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ

Τελευταίες αγωνιστικές και για το Α΄ Τοπικό Ανδρών Δυτικής Ελλάδος με τη ΦΕΑ Πρέβεζας να είναι στη 1η θέση και οι αγώνες που θα γίνουν το Σάββατο 16/3 στην αίθουσα της ΕΦΟΕΠΑ στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο  είναι:           

 

11.00

ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΑ

ΑΟ ΔΙΟΓΕΝΗΣ

 

 

11.00

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

 

 

11.00

ΑΙΓΑΙΟ ΕΑ

ΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

 

 

11.00

ΑΕΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

ΦΕΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

13.00

ΦΕΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

ΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

 

 

13.00

ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ 2010

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

 

 

13.00

ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΑ

 

 

13.00

ΑΟ ΔΙΟΓΕΝΗΣ

ΑΙΓΑΙΟ ΕΑ

 

 

 

 

 

 

 

15.00

ΑΙΓΑΙΟ ΕΑ

ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

 

 

15.00

ΑΕ ΛΕΧΑΙΝΑ

ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ 2010

 

 

15.00

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

ΦΕΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

 

 

15.00

ΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

ΑΕΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ

 

 
© Copyright 2019 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport