Δευτέρα 22 Απρ 2019
Την Κυριακή 21 Απριλίου 2019 στη πίστα καρτ kartmania στα Βραχναίικα Πατρών πραγματοποιήθηκε ο 2ος αγώνας καρτ για το 2019

της διοργάνωσης IAME SERIES GREECE - Λίγα λόγια για τον Αγώνα:

Συναρπαστικές Μάχες δόθηκαν ρόδα με ρόδα από μικρούς και μεγάλους και στις 4 κατηγορίες! Οι καιρικές συνθήκες ήταν άριστες και ο αγώνας κύλισε ομαλά!

O Φίλιππος Καλέσης (472, PRT Motorsport, Tony Kart) πέτυχε το απόλυτο στον δεύτερο γύρο της σεζόν, επιβλήθηκε άνετα και στον Τελικό της X30 Super. Ακολούθησε ο Χρήστος Σαγανάς (431, Galaxy Motorsport, Parolin) με τον Αλέξανδρο Ντάρσυ (433, Athens Kart Shop, Exprit) να συμπληρώνει το βάθρο. #iameseriesgreece #karting #kartmania

Στην X30 Senior οι ανατροπές συνεχίστηκαν και στον Τελικό! Εκεί εγκατέλειψε ενώ ήταν στην πρωτοπορία ο Κωνσταντίνος Κομνηνός (240, K.R., Tony Kart). Αυτός που πανηγύρισε ήταν ο Xavier Handsaeme (202, K.R., Tony Kart), με δεύτερο τον Γιάννη Καρδαμάκη (277, Speed Force, Exprit) και τρίτο τον Γιώργο Βασιλείου (CRG Maxter Hellas, CRG). Στην Κλάση Master επικράτησε ξανά ο Φώτης Δουβρής (333, GRT, Birel). #iameseriesgreece #karting #kartmania

Μετά τους Προκριματικούς, ο Στυλιανός Πετρίσης(#125, Galaxy Motorsports, Parolin), κατέκτησε τη νίκη και στον Τελικό της X30 Junior. Ο Γιάννης-Θεολόγος Ντάφος (#134, Praga Zahos Karting, Praga) και ο Αντρέας Σπανός (#135, Praga Zahos Karting, Praga)συμπλήρωσαν το βάθρο. #iameseriesgreece #karting #kartmania

Αλλαγή σκηνικού στην κορυφή στον Τελικό της X30 Mini, με τον Γιώργο Ντεντόπουλο (#29, Athens Kart Shop, Tecno) και τον αδερφό του Βαγγέλη Ντεντόπουλο (#16, Athens Kart Shop, Tecno) να κάνουν το 1-2! Το βάθρο συμπλήρωσε ο Χρήστος Καραβαγγέλης (#60, Athens Kart Shop, Tecno) που παράλληλα ήταν ταχύτερος στην Κλάση Mini B.