Loading...
Δευτέρα 25 Ιούν 2018
Στο βάθρο οι Αχαιοί στο πανελλήνιο πρωτάθλημα (ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)
Κλίκ για μεγέθυνση

Στην Κατερίνη ολοκληρώθηκε την Κυριακή το βράδυ το πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου παίδων - κορασίδων με τη συμμετοχή πολλών Αχαιών πρωταθλητών. Μετά από χρόνια είδαμε υψίστα στο βάθρο, ενώ και το βάδην προσέφερε μεγάλες διακρίσεις. 

Ο Μιχάλης Καΐπης κατέτκτησε το ασημένιο μετάλλιο, χάλκινο για τον παμπαίδα Αλέξανδρο Μορτζάκη, και η Σεφεριάδη ανέβηκε στο βάθρο, ενώ εξαιρετική εμφάνιση έκανε η Βιολέτα Σπούδα και η Μαρία - Αριάδνη Φατούρου. Μεγάλη επίδοση και μεγάλη κούρσα από τον εντυπωσιακό Μάριο Ρηγάτο στα 100μ., υψηλές πτήσεις και για τη νέο αίμα του Κούρου (Ανδρεοσόπουλο - Παπανδρεοπούλου). Και πάλι η πολυπληθέστερη αποστολή συλλόγου της Αχαΐας, ανήκει στον Αθηνόδωρο Αιγίου! 

Αναλυτικά τα αποτελέσματά τους: 

* Μιχάλης Καΐπης (Αθηνόδωρος) 2ος στο ύψος με 1.90μ. (1η επίδοση στον προκριματικό με 1.88μ.).

* Μαρία Σεφεριάδη (Ολυμπιάδα) 2η στα 5.000μ. βάδην με 24.12.61.

* Αλέξανδρος Μορτζάκης (Ολυμπιάδα - παμπαίδας) 3ος στα 10.000μ. βάδην με 49.16.91.

* Αγγελος Ανδρεοσόπουλος (Κούρος) 4ος στο μήκος με (+2,2) 6.65μ. (10η επίδοση στον προκριματικό με 6.47μ.). 5ος στα 110μ. εμπ. με 14.87 (7η επίδοση στον προκριματικό με 14.93).

* Βιολέτα Σπούδα (Εσπερος) 4η στα 5.000μ. βάδην με 26.56.36.

* Στέλιος Κατσούλης (Αθηνόδωρος) 5ος στα 1.500μ. με 4.09.67. 5ος στα 3.000μ. με 9.06.78.

* Μαρία - Αριάδνη Φατούρου (Γαλήνη) 5η στα 5.000μ. βάδην με 27.37.42.

* Μάριος Ρηγάτος (Παναχαϊκή) 6ος στα 100μ. με ν.α.ρ. 11.06 (12η επίδοση στον προκριματικό 11.26). 10ος στα 200μ. με 22.97 (14η επίδοση στον προκριματικό με 23.03)

* Καλλιόπη Παπανδρεοπούλου (Κούρος - παγκορασίδα) 6η στο ύψος με 1.60μ. (7η επίδοση στον προκριματικό με 1.59μ.).

* Διονύσης Τόλιας (Εσπερος) 6ος στα 10.000μ. βάδην με 53.13.02.

* Σπύρος Λουβής (Πέλοπας) 7ος στα 400μ. με 51.63 (5η επίδοση στον προκριματικό με 51.35). 15ος στα 200μ. με 23.37 (16η επίδοση στον προκριματικό με 23.13).

* Αντώνης Πανταζόπουλος (Έσπερος - παμπαίδας) 7ος στα 3.000μ. με 9.19.81.

* Ανδρέας - Ελευθέριος Μπαχός (Αθηνόδωρος - παμπαίδας) 7ος στα 10.000μ. βάδην με 55.54.31.

* Μαρία Ασπρομάλη (Αρίων) 9η στο ακόντιο με 39.60μ. (10η επίδοση στον προκριματικό με 37.03μ.).

* Αλεξάνδρα Νιφόρα (Εσπερος) 10η στα 5.000μ. βάδην με 28.38.12.

* Χριστίνα Καΐτσα (Αθηνόδωρος) 10η στο τριπλούν με 10.89μ. (10η επίδοση στον προκριματικό με 10.88μ.). 13η με την 4Χ400μ. σε 4.15.03μ. Ακυρη με την 4Χ100μ.

* Μαρίνα Γιανναδή (Αθηνόδωρος) 11η στα 100μ. εμπ. με 15.50. 13η με την 4Χ400μ. σε 4.15.03μ. Ακυρη με την 4Χ100μ.

* Ηλίας Τομπουλίδης (Αρίων - παμπαίδας) 12ος στα 1.500μ. με 4.16.14.

* Πολυχρόνης Ιατρόπουλος (Αθηνόδωρος - παμπαίδας) 12ος στα 400μ. εμπ. με 58.68. 12ος με την 4Χ100μ. σε 45.43.

* Γιάννης Οικονόμου (Αθηνόδωρος - παμπαίδας) 12ος με την 4Χ100μ. σε 45.43.

* Δήμητρα Ανδριοπούλου (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα) 12η στα 1.500μ. με 5.06.84. 13η με την 4Χ400μ. σε 4.15.03μ.

* Γιώργος Πήττας (Αθηνόδωρος) 12ος με την 4Χ100μ. σε 45.43. 32ος στα 100μ. με 11.74.

* Χρίστος - Αχιλλέας Φάλαρης (Ολυμπιάδα) 12ος στα 400μ. με 52.53. 30ός στα 200μ. με 23.68.

* Νίκος Γεωργίου (Αθηνόδωρος) 12ος με την 4Χ100μ. σε 45.43. 23ος στα 800μ. με 2.06.57.

* Μυρτώ - Γεωργία Παπαλαζάρου (Κούρος) 12η στο μήκος με 4.92μ. (12η επίδοση στον προκριματικό με 5.25μ.).

* Δήμητρα Σωτηρίου (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα) 13η με την 4Χ400μ. σε 4.15.03μ.

* Απόστολος Χαντζής (Αθηνόδωρος) 13ος στα 1.500μ. με 4.18.63.

* Ιωάννα Λαυράνου (Ολυμπιάδα) 13η στα 1.500μ. με 5.07.69. 15η στα 3.000μ. με 11.02.32.

* Δημήτρης Χασαπίδης (Παναχαϊκή) 26ος στα 100μ. με 11.64.

* Διονυσία Σκέντζου (Κούρος) 26η στο μήκος με 5.07μ.

* Κωνσταντίνος Φραγκούδης (Παναχαϊκή) 30ός στα 400μ. με 54.54.

* Ευαγγελία Λάγιου (Αίολος) 32η στο τριπλούν με 9.92μ.

* Νίκος Σπανός (Παναχαϊκή) 34ος στα 100μ. με 11.88.

* Ανδριάνα Καράμπαλη (Ολυμπιάδα) 39η στα 400μ. με 1.06.09.

* Μαρία Κατσούλη (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα) άκυρη με την 4Χ100μ.

* Εμμανουέλα Κούρτη (Αθηνόδωρος - παγκορασίδα) άκυρη με την 4Χ100μ.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

1. ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ 65.0

12. ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 36.5

39. ΑΟ ΠΑΤΡΩΝ "ΚΟΥΡΟΣ" 17.0

44. ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004 13.0

54. ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 11.0

60. ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ΓΕ 10.0

76. ΑΟ ΠΕΛΩΨ ΠΑΤΡΩΝ 7.0

109. ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ 1.0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1. ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 78.0

41. ΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΠΑΤΡΩΝ 13.0

44. ΑΕ ΕΣΠΕΡΟΣ 2004 12.0

59. ΑΣ ΑΘΗΝΟΔΩΡΟΣ Ο ΑΙΓΙΕΥΣ 9.0

63. ΑΟ ΑΧΑΙΑΣ 'Η ΓΑΛΗΝΗ' 8.0

69. ΑΟ ΠΑΤΡΩΝ "ΚΟΥΡΟΣ" 7.5

86. ΑΓΣ ΑΡΙΩΝ ΠΑΤΡΩΝ 4.0

 
© Copyright 2018 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport