Τετάρτη 14 Μάρ 2018
Εξαιρετική εμφάνιση του Ποδηλατικού Ομίλου Πατρών στη Λάρισα

Το διήμερο 10 και 11 Μαρτίου μία ομάδα του Ποδηλατικού Ομίλου Πατρών συμμετείχε σε διασυλλογικούς αγώνες στην Λάρισα που διοργάνωσε με εξαιρετική επιτυχία ο Π.Γ.Σ.ΛΑΡΙΣΑΣ με πολύ μεγάλη συμμετοχή. Από τον Π.Ο.Πατρών συμμετείχαν συνολικά οκτώ αθλητές των κατηγοριών Ανδρών – Εφήβων – Μάστερ και Πανκορασίδων με συνοδό τον Παύλο Χαλκιόπουλο.

Στην κατηγορία των ανδρών στην ατομική χρονομέτρηση ο ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ ΜΙΛΤΟΣ και ο ΑΧΤΥΠΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ πήραν την 1η και 2η θέση αντίστοιχα, ο ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟΣ ΝΙΚΟΣ την 11η ο ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΗΛΙΑΣ την 16η και ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ ΝΙΚΟΣ την 21η θέση. Στην κατηγορία Πανκορασίδων η ΚΑΡΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ κατέλαβε την 2η θέση σε κοινή κατάταξη με τις Κορασίδες. Στην κατηγορία Εφήβων ο ΦΡΑΜΠΙΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ την 4η θέση και στην κατηγορία Μάστερ ο ΜΠΡΑΓΙΑΣ ΘΩΜΑΣ την 8η θέση.

Στον αγώνα Αντοχής ο ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟΣ Ν. πήρε την 2η θέση και ο ΓΙΑΝΝΟΥΤΣΟΣ Μ. την 3η θέση.

Καλή εμφάνιση και σε άλλη αποστολή στην Ν. Φιλαδέλφεια σε διασυλλογικούς αγώνες που διοργάνωσε η ΑΕΚ Αθηνών την Κυριακή 11-3-2018.

Οι Παίδες του Π. Ο. Πάτρας ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΛΙΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΡΩΤΣΟΣ ΒΑΣΊΛΗΣ ΠΑΝΤΑΖΉΣ και ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ πήγαν εκεί για να τρέξουν τον αγώνα Σιρκουί 18 ΚΜ (12 στροφές).

Λόγω της φύσης του αγώνα σε κάθε στροφή έγιναν πολλά ντεμαράζ με αποτέλεσμα μετά την μέση της διαδρομής ο ΒΑΡΩΤΣΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ να αποσπαστεί μαζί με άλλον αθλητή και να οδηγούν την κούρσα για το υπόλοιπο της διαδρομής. Τελικά μετά το άθροισμα των πόντων κατέλαβε την 2η θέση.

Οι υπόλοιποι αθλητές τερμάτισαν με το κυρίως γκρουπ σε καλές θέσεις . Στον αγώνα συμμετείχαν ομάδες από την Αθήνα την Κρήτη την Σπάρτη. Συνοδός ήταν ο ΛΑΙΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ και αρκετοί γονείς.

"Το Δ.Σ. του Ομίλου συγχαίρει όλους του αθλητές και τους υπευθύνους των τμημάτων για την πολύ καλή δουλειά που φαίνεται ότι γίνεται και αυτή την χρονιά.

Επόμενος στόχος το Τοπικό Πρωτάθλημα το επόμενο Σαββατοκύριακο και βέβαια ο 41ος Γύρος "ΘΥΣΙΑΣ" την 24 και 25 Μαρτίου 2018".