Τρίτη 30 Ιαν 2018
Μητέρα και κόρη πήραν το χρυσό μετάλλιο στο τουρνουά Beach Volley SUPER LEAGUE !

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή οι κατηγορίες Γυναικών BRONZE και του Mικτού GOLD για την 3η αγωνιστική του Beach Volley SUPER LEAGUE της περιφέρειας Πελλοπονήσου, ενώ η κατηγορία Ανδρών που αναβλήθηκε και θα γίνει την επόμενη Κυριακή.

Στην κατηγορία γυναικών Bronze πήραν μέρος πέντε ομάδες, δύο εκ των οποίων δεν είχαν συμμετάσχει σε τουρνουά ξανά και εντυπωσίασαν με τις πολύ καλές επιδόσεις τους.

Την 1η Θέση πήραν οι Μαίρη Κόγκου μαζί με την κόρη της Αγγελική Βέργου που κέρδισαν στον τελικό τις πρωτοεμφανιζόμενες Ιωάννα Καζανά και Κωνσταντίνα Τσίντζου.

Στην κατηγορία μικτού την 1η Θέση πήρε το δίδυμο Βούλα Μποχρίνη και Ιωάννης Ξένος που κέρδισαν στο τάι μπρεικ με 14-12, αφήνοντας στην 2η θέση την ομάδα Αγγελική Βέργου/Μιχάλη Μαρκουίζο.

Η βαθμολογία των αθλητών θα ανακοινωθεί την επόμενη βδομάδα μετά την ολοκλήρωση και της κατηγορίας των Ανδρών την ερχόμενη Κυριακή.

ΠΗΓΗ:gnomip.gr