Δευτέρα 20 Μάρ 2017
ΠΙΓΚ- ΠΟΓΚ: Οι βαθμολογίες σε Β΄ανδρών και Α'2 Γυναικών

Ο Λέων Κορινθίας είναι η ομάδα που κατέκτησε το τίτλο του πρωταθλητή της Β΄ Εθνικής Ανδρών Δυτικής Ελλάδος, με εντυπωσιακή πορεία αφού ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα αήττητος, χωρίς να μπορεί να αμφισβητηθεί η κυριαρχία του από κανέναν από τους διώκτες του. Στη 2η θέση άλλη μία ομάδα από τη Κορινθία, το Ξυλόκαστρο και 3ος ο Αναγεννησιακός Πατρών.

Στο Α΄ Τοπικό Ανδρών υποβιβάστηκαν οι Διογένης, Αρίων Αμαλιάδας και ο Φάρος.

Ο πρωταθλητής Λέων θα αγωνιστεί στα μπαράζ ανόδου για την Α2 Ανδρών με τις πρωταθλήτριες ομάδες των υπολοίπων περιφερειών, στις 1-2/4/2017 στην Αθήνα.

10  ΑΟ ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΠΑΤΡΑΣ  18

Στην Α2 Γυναικών οι Φοίνικες Πάτρας με 1 νίκη και 2 ήττες στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές τερμάτισαν στην 6η θέση της βαθμολογίας και θα εκπροσωπήσουν και του χρόνου το πατρινό πιγκ – πογκ στη κατηγορία. Συγκεκριμένα οι Φοίνικες επικράτησαν επί του ΠΚΔ Ταύρου με 4-3 ενώ ηττήθηκαν από Εθνικό Αλεξανδρούπολης και τον πρωταθλητή Άλφα με 4-2 .

* Ο Ο.Ε.Α. Έδεσσας έχει δύο μηδενισμούς

* Εδώ υπολογίζονται οι βαθμοί όλων των ομάδων από τα παιχνίδια με την Έδεσσα, αλλά την τελική βαθμολογία θα βγάλει και θα επικυρώσει στην επόμενη συνεδρίαση της η Τεχνική Επιτροπή της Ε.Φ.Ο.Επ.Α..