Items list
Sunday 16 Jan 2022
Ο ΑΠΣ ΠάτραιΕεπικράτησε 1-0 της ΑΕ Πάτρα 2005 στο παιχνιδι που έκλεισε την 13ηστροφή Στα παιχνιδια της Κυριακής:
Στον 1ο όμιλο, ο Δίας αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Πανμοβριακό, ενώ η Δόξα Νιφορέικων πήρε μεγάλη νίκη από τον Αχαιό, με γκολ στο 95’.
Στον 2ο όμιλο ο Άρης Πατρών συνέτριψε τον Εθνικό/Πολύτεκνο με 4-0, ενώ ευρεία ήταν και η επικράτηση της Νίκης Προαστείου επί της Αναγέννησης Ψαθοπύργου, με ηγέτη τον Αντωνόπουλο, που πέτυχε χατ τρικ.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Δίας – Πανμοβριακός 1-1
Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός Σαραβ. 1-0
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος 4-0
Πάτρα 2005 –Πάτραι (Σήμερα- 17:30)
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου 1-4
Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ίκαρος Πετρωτού – Λιμνοχώρι 1-0 (74’ Χριστόπουλος)
Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Παραλίας 0-1 (32΄Βέρρας)
Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή 0-3 α.α.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Πατρών 8-0 (5΄, 65’, 68΄, 75΄, 83΄Γκάτσης, 78΄Καπίρης, 86΄, 89΄Κ.Κωνσταντινίδης)
Ατρόμητος Πατρών– ΑΠΟ Αρόη 5-1 (26΄, 59΄Χριστόπουλος, 35’ Παλούκης, 41΄Αναγνώστου, 85′ Τσάκωνας/ 30΄Θεοδωρακόπουλος)
Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Ανω Καστρίτσι – Αετός Ρίου 1-3 (37’ Μπουρνάκας/ 11΄Κατσιούρας, 30’ (πέν.), 83’ Λάγιος)
Δαβουρλής – Θύελλα Αιγίου 0-1 (65΄Καραίνδρος)
Κεραυνός Αγίου Βασιλ.– Αετός Πατρών 1-0 (64΄Ν.Τρίγκας)
Αιγείρα-Ακράτα- Καλάβρυτα 2-0 (45’ Μαγγίνας, 47 Ράμα)
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:
Α ΟΜΙΛΟΣ
1 Αχαϊκή 31 (34-10)
2 Δόξα Παραλίας 28 (27-14)
3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)
4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)
————————————
5 Δίας 21 (22-20)
6 Πανμοβριακός 21 (22-12)
7 Δόξα Νιφορείκων 16 (12-19)
8 Αχαιός Σαραβ. 12 (17-27)
9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)
Β ΟΜΙΛΟΣ
1 ΑΠΣ Πάτραι 35 (27-4)
2 Θύελλα Πατρών 29 (42-8)
3 Άρης Πατρών 28 (32-9)
4 Ατρόμητος Πατρών 25 (24-15)
————————————
5 Πήγασος Μπεγ. 20 (23-20)
6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 19 (20-20)
7 Πάτρα 2005 15 (18-21)
8 ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)
9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)
Γ ΟΜΙΛΟΣ
1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)
2 Κεραυνός Α.Β. 32 (29-6)
3 Νίκη Προαστ. 24(22-12)
4 Αετός Πατρών 22 (18-13)
————————————
5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)
6 Καλάβρυτα 14 (16-21)
7 Δαβουρλής 14 (13-18)
8 Αναγέννηση Ψαθ. 10 (15-27)
9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)
10 Αετός Ρίου 5 (10-30)
Στον 1ο όμιλο, ο Δίας αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Πανμοβριακό, ενώ η Δόξα Νιφορέικων πήρε μεγάλη νίκη από τον Αχαιό, με γκολ στο 95’.
Στον 2ο όμιλο ο Άρης Πατρών συνέτριψε τον Εθνικό/Πολύτεκνο με 4-0, ενώ ευρεία ήταν και η επικράτηση της Νίκης Προαστείου επί της Αναγέννησης Ψαθοπύργου, με ηγέτη τον Αντωνόπουλο, που πέτυχε χατ τρικ.
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ
Δίας – Πανμοβριακός 1-1
Δόξα Νιφορεΐκων – Αχαιός Σαραβ. 1-0
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Πατρών – Εθνικός/Πολύτεκνος 4-0
Πάτρα 2005 –Πάτραι (Σήμερα- 17:30)
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
Αναγέννηση Ψαθοπύργου – Νίκη Προαστείου 1-4
Τα αποτελέσματα του Σαββάτου:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ίκαρος Πετρωτού – Λιμνοχώρι 1-0 (74’ Χριστόπουλος)
Αστέρας Τσουκαλεΐκων – Δόξα Παραλίας 0-1 (32΄Βέρρας)
Δόξα Χαλανδρ.- Αχαϊκή 0-3 α.α.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Θύελλα Πατρών – Αναγέννηση Πατρών 8-0 (5΄, 65’, 68΄, 75΄, 83΄Γκάτσης, 78΄Καπίρης, 86΄, 89΄Κ.Κωνσταντινίδης)
Ατρόμητος Πατρών– ΑΠΟ Αρόη 5-1 (26΄, 59΄Χριστόπουλος, 35’ Παλούκης, 41΄Αναγνώστου, 85′ Τσάκωνας/ 30΄Θεοδωρακόπουλος)
Πήγασος Μπεγ.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Ανω Καστρίτσι – Αετός Ρίου 1-3 (37’ Μπουρνάκας/ 11΄Κατσιούρας, 30’ (πέν.), 83’ Λάγιος)
Δαβουρλής – Θύελλα Αιγίου 0-1 (65΄Καραίνδρος)
Κεραυνός Αγίου Βασιλ.– Αετός Πατρών 1-0 (64΄Ν.Τρίγκας)
Αιγείρα-Ακράτα- Καλάβρυτα 2-0 (45’ Μαγγίνας, 47 Ράμα)
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:
Α ΟΜΙΛΟΣ
1 Αχαϊκή 31 (34-10)
2 Δόξα Παραλίας 28 (27-14)
3 Λιμνοχώρι 26 (22-6)
4 Αστέρας Τσουκαλείκων 22 (19-13)
————————————
5 Δίας 21 (22-20)
6 Πανμοβριακός 21 (22-12)
7 Δόξα Νιφορείκων 16 (12-19)
8 Αχαιός Σαραβ. 12 (17-27)
9 Ίκαρος Πετρωτού 9 (15-31)
Β ΟΜΙΛΟΣ
1 ΑΠΣ Πάτραι 35 (27-4)
2 Θύελλα Πατρών 29 (42-8)
3 Άρης Πατρών 28 (32-9)
4 Ατρόμητος Πατρών 25 (24-15)
————————————
5 Πήγασος Μπεγ. 20 (23-20)
6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 19 (20-20)
7 Πάτρα 2005 15 (18-21)
8 ΑΠΟ Αρόη 12 (20-34)
9 Αναγέννηση Πατρών 6 (12-46)
Γ ΟΜΙΛΟΣ
1 Αιγείρα-Ακράτα 32 (26-6)
2 Κεραυνός Α.Β. 32 (29-6)
3 Νίκη Προαστ. 24(22-12)
4 Αετός Πατρών 22 (18-13)
————————————
5 Θύελλα Αιγίου 19 (20-24)
6 Καλάβρυτα 14 (16-21)
7 Δαβουρλής 14 (13-18)
8 Αναγέννηση Ψαθ. 10 (15-27)
9 Άνω Καστρίτσι 9 (10-21)
10 Αετός Ρίου 5 (10-30)