Τελευταία Νέα
Λίστα αντικειμένων
Οδυνηρό φινάλε ηΕθνική Ανδρ'ών ήττα απο Γεωργία στα πέναλτι
Τρίτη 26 Μάρ 2024
Α' ΕΠΣΑ
Λίστα αντικειμένων
Σάββατο 20 Ιαν 2024
Ολοκληρώθηκε το πρώτο πιάτο της 17ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας.
Στον Α όμιλο, ο Πανμοβριακός με γκολ του Λιάκου στο 62′ πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής μέσα στο Δημοτικό Στάδιο της Κάτω Αχαϊας με 1-0 απέναντι στην Αχαϊκή. Έτσι, ο...
Τρίτη 16 Ιαν 2024
Με μία δυο σημαντικές μεταγραφές ενισχύει το ρόστερ του ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου.
Ο πολύπειρος μέσος Νίκος Ντόμας επανήλθε στην ομάδα, καθότι φέτος αγωνιζόταν στην Αχαϊκή ενω συμφώνησαν και με τον Ντίνο Φοιύφουλα .
Ένας παίκτης με παραστάσεις από Εθνικές κατηγορίες, που...
Σάββατο 13 Ιαν 2024
Συναρπαστική εξέλιξη της 16ης αγωνιστικής των δύο ομίλων στην Α’ Κατηγορία της ΕΠΣ Αχαϊας.
Στον Α’ όμιλο, ο Πανμοβριακός υποχρέωσε σε ήττα τη Θύελλα Πατρών με 1-0 με το γκολ του Τσιρίκου με πέναλτι και έτσι οι “κυανόλευκοι” έπεσαν από την...
Παρασκευή 12 Ιαν 2024
Αναλυτικά:
ΣΑΒΒΑΤΟ 13/1
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ (3μ.μ.)
Γήπ. Νιφορεΐκων: Δόξα Νιφορεΐκων-Αχαϊκή, Νίκος Χρονάς
Γήπ. Βραχνεΐκων: Διαγόρας Βραχνεΐκων-ΑΕ Ροϊτίκων, Κωνσταντίνος Βαβαρούτας
Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός -Θύελλα Πατρών, Κώστας Ανδριανός
Γήπ. Ροιτίκων: Δόξα Παραλίας-Ατρόμητος Λάππα, Κωνσταντίνος Οικονόμου
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Ατρόμητος Πατρών-Αναγέννηση Πατρών, Μιχάλης Ζήκος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Ρίου, 3μ.μ.: Αετός Ρίου-Νίκη Προαστίου,...
Κυριακή 07 Ιαν 2024
Ατρόμητος Πατρών και Νίκη Προαστείου επιβεβαίωσαν τον τίτλο του φαβορί, παρότι Ροΐτικα και Θύελλα Αιγίου αντίστοιχα τους έβαλαν δύσκολα.
Οι «πορτοκαλί» νίκησαν με 2-1, με γκολ των Γκάτση και Αγγελόπουλου, ενώ με το ίδιο σκορ πέρασε αλώβητη από το γήπεδο Πλαστήρα...
Παρασκευή 05 Ιαν 2024
Επαναρχίζει το πρωτ'άθλημα Α κατηγορίας με τα εξής παιχνίδια
Αναλυτικά:
ΣΑΒΒΑΤΟ 6/1
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ριόλου, 15.00: Πανμοβριακός – Δόξα Νιφορεΐκων, Δανιήλ.
Γηπ. Θύελλας, 15.00: Θύελλα Πατρών – Διαγόρας, Αντωνίου.
Γηπ. Κ. Ζάρρας, 15.00: Αχαιός – Ατρόμητος Λάππα, Πετρόπουλος.
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.00: Αναγέννηση Πατρών – Αστέρας Τσουκαλεΐκων,...
Κυριακή 17 Δεκ 2023
Η Θύελλα Πατρών πέρασε αλώβητη από την δύσκολη έδρα της Δόξας Νιφορεΐκων με 2-1 και διατηρήθηκε στην 1η θέση της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο.
Στον 2ο όμιλο ο Άρης Πατρών προηγήθηκε με πέναλτι του Σπανού, αλλά ο Ροδόπουλος ισοφάρισε για την...
Κυριακή 10 Δεκ 2023
Με δύο αγώνες συνεχίστηκε σήμερα η 13η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας και αύριο ολοκληρώνεται με το μεγάλο αυριανό ντέρμπι ανάμεσα σε Θύελλα Πατρών και Ατρόμητο, που αναβλήθηκε χθες.
Στα σημερινά παιχνίδια, στα Ροϊτικα, ο Ατρόμητος Λάππα κατάφερε να πάρει...
Σάββατο 09 Δεκ 2023
Tρίτη σερί νίκη ο Πήγασος Μπεγουλακίου που ανεβαίνει βαθμολογικά μετά τη σπουδαία νίκη του επί της Νίκη Προαστείου με 1-0.
Αχαϊκή, Διαγόρα Βραχνείκων, και Δόξα Νιφορεΐκων πήραν σημαντικές νίκες, άλλοι πιο εύκολα, άλλοι πιο δύσκολα, με τον Πανμοβριακό να “χ”άνει έδαφος,...
Παρασκευή 08 Δεκ 2023
Η αποχή των διαιτητών της Σούπερ Λιγκ 1, έφερε την αναβολή του ντέρμπι Θύελλα – Ατρόμητος.
Αυτό γιατί είχε οριστεί ο Ανδριανός που είναι διαιτητής πρώτης κατηγορίας και με έγγραφο που στάλθηκε ο αγώνας αναβάλλεται.
Το ματς θα γίνει τη Δευτέρα (11/12)...
Δευτέρα 04 Δεκ 2023
Ολοκληρώθηκε σήμερα η 12η αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, με τις τρείς τελευταίες αναμετρήσεις για τον α’ όμιλο.
Στο γήπεδο των Ροϊτίκων, ο Ατρόμητος πέρασε το εκτός έδρας εμπόδιο του Αστέρα Τσουκαλείκων και ξαναπέρασε στην κορυφή της βαθμολογίας με 31...
Σάββατο 02 Δεκ 2023
Μόνος πρώτος στην κορυφή του β’ ομίλου της Α’ Κατηγορίας, βρέθηκε και πάλι ο Άρης Πατρών, αφού πέρασε εύκολα το εκτός έδρας εμπόδιο του Αετού Ρίου και εκμεταλλεύομενος την ισοπαλία στο ντέρμπι του Κάνιστρας ανάμεσα στον Κεραυνό και το Πάτραι,...
Σάββατο 02 Δεκ 2023
Α’ Κατηγορία (12η Αγωνιστική)
Α’ Όμιλος
Σάββατο 2/12
Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Αναγέννηση Πατρών-Πανμοβριακός Ριόλου, Γκοτσόπουλος (Χριστόπουλος-Ωρολογάς)
Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 15:00, Αχαιός Σαραβαλίου-Δόξα Νιφορεΐκων, Μαρδάς (Σωτηρόπουλος-Βασιλόπουλος)
Παραλίας, 15:00, Δόξα Παραλίας-Θύελλα Πατρών, Ταξιάρχης (Βαρελάς-Κωσταδήμας)
Κυριακή 3/12
Ροιτίκων, 15:00, Αστέρας Τσουκαλεΐκων-Ατρόμητος Πατρών, Παπαδόπουλος (Οικονόμου-Μπαλαρούτσος)
Λάππα, 15:00, Ατρόμητος Λάππα 2015-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Μέρμηγκας (Τραγουλιάς-Παλούμπης)
Δημοτικό...
Δευτέρα 27 Νοέ 2023
Αναλυτικά:
A’ Kατηγορία – Β’ Όμιλος – Εξ αναβολής 11ης αγωνιστικής
15:00, Ακράτας, Αιγείρα/Ακράτας-Εθνικός Πατρών, Φωκάς (Κακαφώνης-Τραγουλιάς)
Β’ Kατηγορία – Α’ Όμιλος – Εξ αναβολής 7ης αγωνιστικής
20:00, ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, Δάφνη Πατρών-Άτλας Πατρών, Σεσέντος (Αγγελόπουλος-Θανόπουλος)
Β’ Kατηγορία – Β’ Όμιλος – Εξ αναβολής 7ης...
Σάββατο 25 Νοέ 2023
Πολλά γκολ, παρά τις αντίξοες συνθήκες λόγω βροχόπτωσης, είχαμε στην 11η πράξη της Α’ κατηγορίας, που είναι και η τελευταία στον 1ο Γύρο του πρωταθλήματος.
Η Αχαϊκή προηγήθηκε με 2-0 στα Βραχνέικα με δύο γκολ του Μπίκου, αλλά ο Διαγόρας απάντησε...
Παρασκευή 24 Νοέ 2023
Η μάχη Διαγόρα Βραχνεϊκων - Αχαικής και Πάτραι -Νίκη Προαστίου, Κεραυνός - Άρης ξεχωρίζουν α[πο τα παιχνίδια της11ης Αγωνιστικής της Α ΕΠΣΑ
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (11η Αγωνιστική)
Α’ Όμιλος
Σάββατο 25/11
Παραλίας, 15:00, Δόξα Παραλίας-Αχαιός Σαραβαλίου, Αντωνίου (Μ.Ανδριανός-Μπαλαρούτσος)
Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Ατρόμητος Πατρών-Ατρόμητος Λάππα 2015, Οικονόμου (Κακαφώνης-Τζήκας)
Νιφορεΐκων,...
Κυριακή 19 Νοέ 2023
Άνοιξε σήμερα η αυλαία της 10ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν «πάρτυ», αφού είχαμε πολλά διπλά στα παιχνίδια των δύο ομίλων.
Στον α’ όμιλο, ο Ατρόμητος Πατρών πήρε μεγάλο διπλό μέσα στην Κάτω Αχαγιά από την Αχαϊκή...
Σάββατο 18 Νοέ 2023
Άνοιξε το Σαββατο η αυλαία της 10ης αγωνιστικής στην Α’ Κατηγορία, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν «πάρτυ», αφού είχαμε πολλά διπλά στα παιχνίδια των δύο ομίλων.
Στον α’ όμιλο, ο Ατρόμητος Πατρών πήρε μεγάλο διπλό μέσα στην Κάτω Αχαγιά από την...
Παρασκευή 17 Νοέ 2023
Στο ΡΙιόλο ο Παμοβριακός θα υποδεχθεί τον φορμαρισμένο Διαγόρα
ΑΝΑΛΥΤΙΚΆ ΤΑ ΠΑΙΧΝΊΔΙΑ (10η Αγωνιστική)
Α’ Όμιλος
Σάββατο 18/11
Ριόλου, 15:00, Πανμοβριακός Ριόλου-Διαγόρας Βραχνεΐκων, Αντωνίου (Ζούλης-Σπυρόπουλος)
Δημοτικό Κ. Αχαΐας, 15:00, Αχαΐκή-Ατρόμητος Πατρών, Φωκάς (Αβραμοπούλου-Χριστόπουλος)
Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Αναγέννηση Πατρών-Δόξα Παραλίας, Μέρμηγκας (Βασιλόπουλος-Βαρελάς)
Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 15:00, Αχαιός Σαραβαλίου-Θύελλα Πατρών,...
Δευτέρα 13 Νοέ 2023
Με το μεγάλο διπλό του Αχαϊκού μέσα στην Ακράτα, ολοκληρώθηκε η 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας.
Οι “κυανόλευκοι” επικράτησαν με 0-3 και ανέβηκαν ακόμα περισσότερο βαθμολογικά.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και οι βαθμολογίες της 9ης αγωνιστικής έχουν ως εξής...