Σάββατο 11 Νοέ 2017
Ακάθεκτη προς την κορυφή η Θύελλα Πατρών

ΣΚΟΡΕΡ: 73' Ντεμάι - 22' Λαζανάς, 84' Σουρανής

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νίκος Τρίγκας

Η Θύελλα Πατρών «απέδρασε» δύσκολα από την Παραλία με σκορ 2-1 για την 8η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας και μείωσε στο -2 την διαφορά της από τον πρωτοπόρο Πανμοβριακό Ριόλου.

Οι ποδοσφαιριστές του Χρήστου Γερολυμάτου, σε ένα ματς για γερά νεύρα, κατάφεραν τελικά να πανηγυρίσουν τη νίκη, με «χρυσό» σκόρε τον Σουρανή στο 84ο λεπτό.

Το σκορ είχε ανοίξει για τη Θύελλα στο 22′ ο μόνιμος σκόρερ τους Ανδρέας Λαζανάς, με τον Ντέμαι να ισοφαρίζει στο 73′ και να δίνει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Παρόλα αυτά, ο νεαρός παίκτης της Θύελλας , Σουρανής έκανε το γκολ και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Ντεμπούτο με τα "κυανόλευκα" για τον Τάσο Αλεξόπουλο που πέρασε ως αλλαγή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Ν. Λέσσης): Χιωτέλης, Δημακόπουλος, Καραπατάκης, Λαζανάς, Τσίτσαρης, Οικονομόπουλος (52’ Δριβήλας), Σκιαδόπουλος (63’ Παπαδημητρίου), Τζίφας, Ντεμάι, Παναγιωτόπουλος Ν., Παναγιωτόπουλος Χ.,

ΘΥΕΛΛΑ ΠΑΤΡΩΝ: Μπαρδάκης, Μαρκόπουλος, Κουνάβης, Δασουράς, Κούσουλας, Παναγιωτόπουλος, Βλασόπουλος (85’ Παπαδημητρακόπουλος), Πανίτσας, Σουρανής (90’ Ζαχαρόπουλος), Ηλιόπουλος (70’ Θεοδοσόπουλος), Λαζανάς (90΄ Αλεξόπουλος).