Σάββατο 05 Μάι 2018
Α΄ Κατηγορία: Μπήκε φορτσάτος ο Πανμοβριακός στο +4 - «Αφεντικό» στην Πάτρα η Θύελλα

Ξεκίνησαν σήμερα, Σάββατο τα μπαράζ ανόδου στην Α΄ Κατηγορία. Ο Πανμοβριακός Ριόλου επικράτησε με 2-0 της Αναγέννησης Πατρών στην έδρα του και σε συνδυασμό με την ήττα του Αετού Πατρών «αποσπάστηκε» στο +4 από την 2η θέση στην προσπάθεια που κάνει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Τα γκολ των νικητών σημείωσαν οι Φωτόπουλος (23΄) και Κουλούρης (80΄). Δοκάρι είχε η Αναγέννηση στο πρώτο μέρος με τον Ανδρέα Σπανό (8΄), ενώ τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Βουτσινά στο 65ο λεπτό με 2η κίτρινη κάρτα.

Σούπερ νίκη για την Θύελλα Πατρών με 1-0 κόντρα στον Αετό Πατρών με τέρμα του Παύλου Κουνάβη στο 76ο λεπτό και πέρασε στην 2η θέση της ειδικής βαθμολογίας.