Σάββατο 21 Οκτ 2017
Ήττα ΑΕΤΟΥ στο ντέρμπυ του Προαστείου

Ανώτερη η ομάδα της Νίκης Προαστείου , επικράτησε με 3-0 του Αετού Πατρών.Η ομάδα της Αγίας Σοφίας δέχτηκε πάλι γκόλ από ατομικά λάθη και φαίνεται πως δεν έχει βρεί ακόμα τα πατήματά της .

Μόλις στο 6' λεπτό ο Καταβάτης άνοιξε το σκορ για τους "τυπικά" φιλοξενούμενους, με τον ίδιο ποδοσφαιριστή να διπλασιάζει στο 29' λεπτό τα τέρματα της ομάδας του.
Στο 33' ο Αυγέρης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, αποτέλεσμα το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τελικό σφύριγμα του κ. Τζαγκαράκη.

Στο 33' ο Αυγέρης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3, αποτέλεσμα το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τελικό σφύριγμα του κ. Τζαγκαράκη.Τραυματίας αποχώρησε ο Γιάννης Παρίσης , αφού δέχτηκε πάτημα αντιπάλου στο αριστερό χέρι και οι πληροφορίες μας λένε πως το χτύπημα εντοπίζεται στον μύες.