Loading...
Σάββατο 06 Ιαν 2018
Αναζητούν φω(ς)τα-Πλήρης αγωνιστική σήμερα στην Α’ Κατηγορία με την 15η «στροφή»
Κλίκ για μεγέθυνση

Την άγια αυτή μέρα γιορτάζεται η ανάμνηση της Βάπτισης του Χριστού στον Ιορδάνη ποταμό και η ΕΠΣ Αχαΐας αποφάσισε να πραγματοποιήσει αγώνες.

 

Αντιδράσεις υπήρξαν για τον ορισμό διότι η συγκεκριμένη γιορτή θεωρείται από τις πιο σημαντικές της Χριστιανοσύνης ωστόσο η ΕΠΣ Αχαΐας δεν πτοήθηκε να ορίσει αναμετρήσεις με τις ομάδες ν’ αναζητούν να μπουν… με το δεξί το 2018. Τα παιχνίδια είναι αμφίρροπα ωστόσο το ματς που κλέβει… την παράσταση δεν είναι άλλο από το Πανμοβριακός- Κεραυνός. Διαιτητής της συνάντησης θα είναι ο Δημήτρης Αλεξόπουλος με βοηθούς τους Σπήλιο Οικονόμου και Χάρη Γιαραλή. Φυσικά ενδιαφέρον παρουσιάζουν και οι υπόλοιπες αναμετρήσεις κι οι ομάδες μάχονται είτε να εισέρθουν στην τετράδα των πλέι οφ είναι να αποφύγουν τα πλέι άουτ.

 

Συνοπτικά οι σημερινές (3 μ.μ.) αναμετρήσεις με τους διαιτητές έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

Γήπ. Λιμνοχωρίου: Λιμνοχώρι-Εθνικός Σαγεΐκων, Γιώργος Αθανασόπουλος

 

Γήπ. Παραλίας: Δόξα Παραλίας-Αετός Πατρών, Νίκος Μέρμηγκας

 

Γήπ. Προαστίου: Νίκη Προαστίου-Άρης Πατρών, Λάμπρος Τζαγκαράκης

 

Γήπ. Ριόλου: Πανμοβριακός Ριόλου-Κεραυνός Αγ. Βασιλείου, Δημήτρης Αλεξόπουλος

 

Γήπ. Αβύθου: Θύελλα Αιγίου-Λέων Αλισσού, Γιάννης Καλύβας

 

Γήπ. Ζαρουχλεΐκων: Αναγέννηση Πατρών-Φωστήρας, Νίκος Μιχαλόπουλος

 

Γήπ. «Κ. Ζάρρας»: Πήγασος Μπεγουλακίου-Ατρόμητος Πατρών, Νίκος Μακρυπόδης

 

Γήπ. Αγυιάς: Δαβουρλής K. ’92-Θύελλα Πατρών, Παναγιώτης Τσιρογιάννης

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

(ΣΕ 14 ΑΓΩΝΕΣ)

 

ΟΜΑΔΕΣ Β. Ν. Ι. Η. ΥΠ. ΚΑΤ.

 

Πανμοβριακός Ριόλου 33 10 3 1 34 11

 

Αετός Πατρών 30 9 3 2 24 12

 

Αναγέννηση Πατρών 29 8 5 1 30 9

 

Θύελλα Πατρών 28 9 1 4 25 11

 

Νίκη Προαστίου 28 8 4 2 16 4

 

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου 25 7 4 3 30 12

 

Ατρόμητος Πατρών 21 6 3 5 19 16

 

Εθνικός Σαγεΐκων 20 5 5 4 17 15

 

Πήγασος Μπεγουλακίου 18 5 3 6 20 25

 

Δαβουρλής Κ. ’92 14 4 2 8 21 27

 

Άρης Πατρών 14 4 2 8 21 28

 

Θύελλα Αιγίου 13 4 1 9 13 41

 

Φωστήρας Οβρυάς 11 3 2 9 18 26

 

Λέων Αλισσού 11 3 2 9 18 31

 

Δόξα Παραλίας 10 2 4 8 12 27

 

Λιμνοχώρι 8 2 2 10 11 34

 

ΠΗΓΗ:gnomip.gr

 
© Copyright 2023 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport