Κυριακή 13 Οκτ 2019
Α ΕΠΣΑ : Μεγάλες νίκες Παναιγιάλειου Αχαϊκής

Στα παιχνίδια που έκλεισαν την 5η αγωνιστική ξεχώρθιισαν οι νίκες Αχαϊκής Παναιγιάλειου . Αναλυτικά

ΑΧΑΪΚΗ-ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ 5-0

Δίχως να συναντήσει την παραμικρή δυσκολία, η Αχαϊκή επιβλήθηκε με 5-0 του Λιμνοχωρίου και ανέβηκε στην 2η θέση της κατάταξης και μόλις δύο βαθμούς πίσω από τον πρωτοπόρο Πανμοβριακό Ριόλου. Σκ΄’ορερς (21’ Θ. Φραγκούλιας, 34’ Μωραΐτης, 46’ 60’ Πυρρής, 63΄ Πετρόπουλος )

ΑΧΑΪΟΣ ΣΑΡΑΒΑΛΙΟΥ-ΑΕ ΠΑΤΡΑ 1-1

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Αχαϊός Σαραβαλίου και ΑΕ Πάτρα στο μεταξύ τους τοπικό ντέρμπι στο «Κ. Ζάρρας», με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο, τους δε φιλοξενούμενους στο πρώτο μέρος και τους γηπεδούχους να κάνουν την δική τους αντεπίθεση στην επανάληψη. Σκόρερς 71’ πεν. Κασπίρης / 43’ Ξυπολιάς)

Β ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ-ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ Κ92 4-0

Δεν αντιμετώπισε την παραμικρή δυσκολία ο Παναιγιάλειος να φτάσει στην νίκη απέναντι στον Δαβουρλή, αφού επικράτησε με 4-0 και έφτασε τους 15 βαθμούς, κάνοντας το 5 στα 5. Σκόρε ρς (41’, 42’, 52’, Γκάτσης, 72’ Μπούνας)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΤΡΩΝ – ΑΡΟΗ 4-1

-Πρώτη νίκη για τον Ηρακλή Πατρών στο πρωτάθλημα, καθώς κέρδισε την Αρόη με σκορ 4-1 για την 5η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α’ Κατηγορίας.

Σκόρερ: (30′, 80′ Νιάχος Χ. 58′, 76′ Μαντάς / 70′ Φέλερης)