Σάββατο 28 Οκτ 2023
Α ΕΠΣΑ  Μεγαλες νίκες στην 7η στροφή Ατρομητος και Κεραυνό  Α.Β.
Στον α’ όμιλο, η Θύελλα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με την Αχαϊκή, ενώ και ο Διαγόρας σημείωσε μεγάλο διπλό μέσα στο Σαραβάλι επί του Αχαϊού Σαραβαλίου.

Ο Ατρόμητος με τέρμα του Νικολακόπουλου στο 94’ λεπτό, «δραπέτευσε» από την Παραλία και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή, ενώ Αναγέννηση Πατρών και Ροίτικα έμειναν ισόπαλοι στο 1-1, σε ένα σκορ που κράτησε ουραγούς στην βαθμολογία τους γηπεδούχους.

Στον β’ όμιλο, η Νίκη Προαστείου συνέτριψε τα Καλάβρυτα και συνεχίζει να εντυπωσιάζει και φέτος, ενώ εύκολη νίκη πήρε και το Πάτραι απέναντι στον Αετό Ρίου.

Ο Αχαϊκός πέρασε εύκολα από το Αίγιο κερδίζοντας την Θύελλα Αιγίου, ενώ στο μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής, ο Κεραυνός με τέρμα στις καθυστερήσεις του Αργυρόπουλου, πήρε το «τρίποντο» απέναντι στην Αιγείρα/Ακράτα.

Στο βραδινό παιχνίδι, Εθνικός και Πήγασος έμειναν στο 1-1.

Αναλυτικά είχαμε :

Α’ Όμιλος

Δόξα Παραλίας-Ατρόμητος Πατρών 0-1 (93’ Νικολακόπουλος)

Αχαιός Σαραβαλίου-Διαγόρας Βραχνεΐκων 1-2 (50’ πεν. Νάτσης / 7’ Δ. Μαλτέζος, 75’ Φ. Γκολφινόπουλος)

Αναγέννηση Πατρών-Ροϊτίκων ΑΕ 1-1 (48’ Βασιλείου / 30’ Σκιαδόπουλος)

Θύελλα Πατρών-Αχαΐκή 2-0 (24′ Κωνσταντινίδης, 48’ πεν. Αγουρίδης)

Β’ Όμιλος

Αετός Ρίου-Πάτραι Α.Π.Σ. 0-3 (10’ Παπαγεωργίου, 28’ Σουγλέρης, 68’ Γαβριήλ)

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Αιγείρας Ακράτας ΑΕ 1-0 (92’ Αργυρόπουλος)

Θύελλα Γ.Σ. Αιγίου-Αχαϊκός 1-5 (30’ Διαμαντόπουλος / 12′ Στειακάκης, 20′ πεν. Μανθόπουλος, 27′ Γράββαλος, 75’ Λάτσης, 86′ Μαρκόπουλος)

Νίκη Προαστείου-Καλάβρυτα 7-1 (18′, 58′ Παπαδιονυσίου, 28′ πεν. Σοφιανόπουλος, 31′, 44’ Αντωνόπουλος, 68’ Κ. Ντζάνης, 72’ Γ. Ντζάνης / 70’ Καυγάς)

Εθνικός Πατρών-Πήγασος Μπεγουλακίου 1-1 (39′ Λαζανάς / 60′ Μπονόβας) – Χαμ. Πέναλτι : 1′ Αναγνώστου (απέκρουσε ο τερματοφύλακας)