Λίστα αντικειμένων
Κυριακή 27 Φεβ 2022
Το ντέρμπι ανάμεσα σε Θύελλα Πατρών και Κεραυνό Αγίου Βασιλείου δεν είχε τέρματα και η «λευκή» ισοπαλία στο «Φώτης Αραβαντινός» δεν βόλεψε καμία από τις δύο ομάδες στο κλείσιμο της αυλαίας της 1ης πράξης των πλέι-οφ.
Μεγάλες νίκες στα πλέι-άουτ σημείωσαν η Πάτρα 2005 και ο ΑΠΟ Αρόης με το ίδιο σκορ και απέναντι σε Δόξα Νιφορείκων και Αχαιό αντίστοιχα. Απομένουν τα ματς Πήγασος-Αετός Ρίου (18:00) και Εθνικός Πατρών-Λιμνοχώρι (20:00), για να ολοκληρωθεί η 1η στροφή των πλέι-άουτ.
Τα σημερινά αποτελέσματα:
ΠΛΕΙ- ΟΦ (1η αγωνιστική)
Θύελλα Πατρών – Κεραυνός Α.Β. 0-0
ΠΛΕΙ- ΑΟΥΤ
ΑΠΟ Αρόη – Αχαιός Σαρ. 1-0 (83΄Κωτσιάς)
Πάτρα 2005 – Δόξα Νιφορεΐκων 1-0 (66΄Παναγόπουλος)
Πήγασος – Αετός Ρίου, 5-2
Εθνικός/Πολύτεκνος – Λιμνοχώρι,2-0
Τα χθεσινά αποτελέσματα:
ΠΛΈΙ ΟΦ
Δόξα Παραλίας – Ατρόμητος Πατρών 1-1 (10’ Φωτόπουλος/ 3΄Τσάκωνας)
Αστέρας Τσουκαλεΐκων –Πάτραι 0-1 (42΄Δημητρακόπουλος)
Αχαϊκή – Αιγείρα/Ακράτα 0-3 (65’ 81’ Σπανός, 94’Κατσιγιάννης)
Άρης Πατρών – Αετός Πατρών 4-2 (2΄Κουτρούμπας, 4’ Μητρόπουλος, 33΄Λυμπέρης, 94’ Κωστής/ 64΄ πεν. Λαζανάς, 78΄ Παπαδιονυσίου)
Πανμοβριακός – Νίκη Προαστείου 1-2 (53΄ Γραμματικόπουλος/ 5΄Αντωνόπουλος, 84΄Ντζάνης)
ΠΛΕΙ- ΑΟΥΤ (1η αγωνιστική)
Ίκαρος Πετρωτού – Θύελλα Αιγίου 2-1 (20΄Γαβριήλ, 40΄Ταγάρας/ 92’ Διαμαντόπουλος)
Αναγέννηση Πατρών – Αναγέννηση Ψαθοπύργου 0-2 (53΄Καλούδης, 70΄Καράγιωργας)
Δίας – Καλάβρυτα 1-3
Άνω Καστρίτσι-Ηρακλής Πατρών 3-0 α.α.
Δόξα Χαλανδρίτσας-Δαβουρλής 0-3 α.α.
ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ:
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Πλέι-οφ)
1Αιγείρα/Ακράτα 6 (3-0)
———————-
2 Πάτραι 6 (1-0)
3 Άρης Π. 5 (4-2)
4 Νίκη Προαστείου 3 (2-1)
5 Δόξα Παρ. 3 (1-1)
6 Κεραυνός Α.Β. 3 (0-0)
7 Αχαϊκή 3 (0-3)
8 Θύελλα Π. 2 (0-0)
9 Ατρόμητος Π. 1 (1-1)
10 Αστέρας Τσουκ. 1 (0-1)
11 Αετός Π. 1 (2-4)
12 Πανμοβριακός 0 (1-2)
Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (Πλέι-άουτ)
Δαβουρλής 7 (3-0)
Πάτρα 2005 7 (1-0)
Αναγέννηση Ψαθοπύργου 6 (2-0)
Καλάβρυτα 5 (3-1)
Λιμνοχώρι 5
Πήγασος 5
ΑΠΟ Αρόης 5 (1-0)
Θύελλα Αιγίου 5 (1-2)
Άνω Καστρίτσι 4 (3-0)
Ίκαρος Πετρωτού 4 (2-1)
———————————-
Δόξα Νιφορεΐκων 4 (0-1)
———————————
Δίας 3 (1-3)
Εθνικός/Πολύτεκνος 3
Αχαιός Σαρ. 2 (0-1)
Αναγέννηση Πατρών 1 (0-2)
Αετός Ρίου 0
Δόξα Χαλανδρίτσας (δεν συμμετέχει)
Ηρακλής Π. (δεν συμμετέχει)