Λίστα αντικειμένων
Κυριακή 15 Ιαν 2023
Ολοκληρώθηκε η 10η στροφή στην Α ΕΠΣΑ κατηγορία με 4 αναμετρήσεις στον 1ο όμιλο.
Η Θύελλα Πατρών με χατ τρικ του Κούρτη νίκησε εύκολα τον Δία με 6-0 και παρέμεινε αήττητη και πρωτοπόρος με το απόλυτο των νικών.
Ο Διαγόρας ζορίστηκε στα Βραχνέικα, αλλά νίκησε τον Αστέρα Μιντιλογλίου, ενώ η Αχαϊκή επέστρεψε στις νίκες, λυγίζοντας τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων.
Σημαντικό πόντο απέσπασε στο γήπεδο Λάππα η Δόξα Παραλίας, βάζοντας τρικλοποδιά στον σκληροτράχηλο Ατρόμητο.
Αναλυτικά το πανόραμα της 10ης αγωνιστικής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Δίας – Θύελλα Πατρών 0-6
Διαγόρας Βραχν.– Αστέρας Μιντιλ. 1-0
Ατρόμητος Λάππα – Δόξα Παραλίας 1-1
Αχαϊκή – Αστέρας Τσουκ. 2-0
Ίκαρος Λακκόπετρας – Πανμοβριακός 1-3
Αχαιός Σαρ.– Λιμνοχώρι 2-0
Ρεπό η Δόξα Νιφορεΐκων
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Κεραυνός Α.Β.– Πάτρα 2005 6-1
Νίκη Προαστείου – Απόλλων Εγλυκάδας 3-0
Πήγασος Μπεγ. – Πανιώνιος/Αχιλλέας 4-0
Ατρόμητος Πατρών – Παναιγιάλειος 1-2
Αρης Πατρών – Αναγέννηση Ψαθοπύργου 4-0
Αστραπή/Αετός – Εθνικός Πατρών 0-1
Ρεπό η Αιγείρα/Ακράτα
Οι Βαθμολογίες:
Α’ Όμιλος
1 Θύελλα Π. 30 (30-6)
2. Πανμοβριακός 22 (20-7)
3. Αχαϊκή 20 (13-8)
4. Διαγόρας Βραχν. 19 (20-7)
5. Ατρόμητος Λάππα 14 (16-9)
6. Αχαιός Σαρ. 14 (12-13)
7. Δόξα Νιφ. 11 (8-11)
8. Δόξα Παρ. 9 (12-15)
9. Λιμνοχώρι 8 (6-14)
10. Αστέρας Τσουκ. 7 (8-16)
11. Αστέρας Μιντ. 7 (9-17)
12. Ίκαρος Λακκ. 4 (12-23)
13 Δίας 4 (9-24)
Β’ Όμιλος
1Άρης Πατρών 27 (24-5)
2 Παναιγιάλειος 25 (19-6)
Κεραυνός Α.Β. 21 (25-11)
4. Εθνικός Πατρών 19 (11-4)
5. Αετός/Αστραπή 17 (13-7)
6.Νίκη Προαστ. 16 (15-9)
7. Πήγασος Μπεγ. 14 (13-9)
8. Αιγείρα Ακράτα 11 (9-14)
9. Ατρόμητος Πατρών 6 (8-11)
10. Αναγέννηση Ψαθ. 6 (9-15)
11. Πάτρα 2005 5 (8-20)
12. Πανιώνιος/Αχιλ. 4 (9-25)
13. Απόλλων Εγλ. 0 (3-21)
RELATED TOPICS:10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗMATCHΑ΄ΚΑΤΗΓΟΡΊΑΑΠ
Η Θύελλα Πατρών με χατ τρικ του Κούρτη νίκησε εύκολα τον Δία με 6-0 και παρέμεινε αήττητη και πρωτοπόρος με το απόλυτο των νικών.
Ο Διαγόρας ζορίστηκε στα Βραχνέικα, αλλά νίκησε τον Αστέρα Μιντιλογλίου, ενώ η Αχαϊκή επέστρεψε στις νίκες, λυγίζοντας τον Αστέρα Τσουκαλεΐκων.
Σημαντικό πόντο απέσπασε στο γήπεδο Λάππα η Δόξα Παραλίας, βάζοντας τρικλοποδιά στον σκληροτράχηλο Ατρόμητο.
Αναλυτικά το πανόραμα της 10ης αγωνιστικής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Δίας – Θύελλα Πατρών 0-6
Διαγόρας Βραχν.– Αστέρας Μιντιλ. 1-0
Ατρόμητος Λάππα – Δόξα Παραλίας 1-1
Αχαϊκή – Αστέρας Τσουκ. 2-0
Ίκαρος Λακκόπετρας – Πανμοβριακός 1-3
Αχαιός Σαρ.– Λιμνοχώρι 2-0
Ρεπό η Δόξα Νιφορεΐκων
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Κεραυνός Α.Β.– Πάτρα 2005 6-1
Νίκη Προαστείου – Απόλλων Εγλυκάδας 3-0
Πήγασος Μπεγ. – Πανιώνιος/Αχιλλέας 4-0
Ατρόμητος Πατρών – Παναιγιάλειος 1-2
Αρης Πατρών – Αναγέννηση Ψαθοπύργου 4-0
Αστραπή/Αετός – Εθνικός Πατρών 0-1
Ρεπό η Αιγείρα/Ακράτα
Οι Βαθμολογίες:
Α’ Όμιλος
1 Θύελλα Π. 30 (30-6)
2. Πανμοβριακός 22 (20-7)
3. Αχαϊκή 20 (13-8)
4. Διαγόρας Βραχν. 19 (20-7)
5. Ατρόμητος Λάππα 14 (16-9)
6. Αχαιός Σαρ. 14 (12-13)
7. Δόξα Νιφ. 11 (8-11)
8. Δόξα Παρ. 9 (12-15)
9. Λιμνοχώρι 8 (6-14)
10. Αστέρας Τσουκ. 7 (8-16)
11. Αστέρας Μιντ. 7 (9-17)
12. Ίκαρος Λακκ. 4 (12-23)
13 Δίας 4 (9-24)
Β’ Όμιλος
1Άρης Πατρών 27 (24-5)
2 Παναιγιάλειος 25 (19-6)
Κεραυνός Α.Β. 21 (25-11)
4. Εθνικός Πατρών 19 (11-4)
5. Αετός/Αστραπή 17 (13-7)
6.Νίκη Προαστ. 16 (15-9)
7. Πήγασος Μπεγ. 14 (13-9)
8. Αιγείρα Ακράτα 11 (9-14)
9. Ατρόμητος Πατρών 6 (8-11)
10. Αναγέννηση Ψαθ. 6 (9-15)
11. Πάτρα 2005 5 (8-20)
12. Πανιώνιος/Αχιλ. 4 (9-25)
13. Απόλλων Εγλ. 0 (3-21)
RELATED TOPICS:10Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗMATCHΑ΄ΚΑΤΗΓΟΡΊΑΑΠ