Σάββατο 04 Νοέ 2017
Επανήλθε η ηρεμία στον Κεραυνό Αγίου Βασιλείου

Κεραυνός Αγίου Βασιλείου-Δόξα Παραλίας 3-1 (14', 68' Μπερτσιάς, 61' Δεληγιαννάκης / 15' Ντεμάι)

Διαιτητής : Φωκάς (Ανδριανός-Αβραμόπουλος)

Συνεχίζοντας την ξέφρενη πορεία του τις τελευταίες αγωνιστικές, ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου ξεπέρασε το εμπόδιο και της Δόξας Παραλίας και φρόντισε να ξεχάσει γρήγορα τον μεσοβδόμαδο αποκλεισμό "σόκ" από τον Ποσειδώνα Δρεπάνου.

Στο 14' λεπτό της συνάντησης, ο Νεκτάριος Μπερτσιάς άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Γ. Ζερδεβά, αλλά ένα λεπτό μετά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Ντεμάϊ σε 1-1, αποτέλεσμα που έκλεισε και το ημίχρονο.

Στην επανάληψη ένα τέρμα του Δεληγιαννάκη στο 61' λεπτό και το 2ο προσωπικό τέρμα του Μπερτσιά στο 68' λεπτό, διαμόρφωσαν το τελικό 3-1.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (Ι. Ζερδεβάς): Χάχαλης, Κασιώνης, Μπίρης (77’ Καψάλης), Μπερτσιάς (85’ Λαμπρόπουλος), Φραγκουλάκης, Παπαχριστόπουλος (66’ Μπαμπαλιούτας), Δερβίσης, Δεληγιαννάκης, Τσάτος, Μπουλούμπασης, Ζαφειρόπουλος.

ΔΟΞΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Ν. Λέσης): Χιωτέλης, Γιαννόπουλος, Καραπατάκης (77’ Σκούρας), Ανδρικόπουλος (89’ Χριστόπουλος), Τσίτσαρης, Λαζανάς, Σκιαδόπουλος, Τζίφας, Δριβήλας (66’ Γεωργίου), Παναγιωτόπουλος, Ντεμάι.