Λίστα αντικειμένων
Παρασκευή 12 Νοέ 2021
Πολλά ντέρμπι διεξάγονται το Σαββατοκύριακο για την 8 η στροφή της Α΄ΕΠΣΑ κατηγορία όπου ξεχωρίζει η μάχη κορυφής ανάμεσα σε ΑΠΣ Πάτραι και Θύελλα Πατρών.
Οι πρωτοπόροι του 2ου ομίλου θα αναμετρηθούν την Κυριακή στις 18:30 στο «Α.Κάνιστρας» και το παιχνίδι θα διευθύνει ο Αλέξανδρος Φωκάς.
Το Σάββατο στο Λιμνοχώρι η ομώνυμη ομάδα θα φιλοξενήσει τον γειτονικό Πανμοβριακό και ο Βαγγέλης Σαφαρίκας θα σφυρίξει το αμφίρροπο ματς της Δυτικής Αχαϊας για τον 1ο όμιλο.
Ατρόμητος και Εθνικός μάχονται για την 4άδα και το μεταξύ τους παιχνίδι θα διαιτητεύσει ο Χάρης Πετρόπουλος.
Τέλος στον 3ο όμιλο, ο Κεραυνός που κινεί τα νήματα στην βαθμολογία, έχει δύσκολη αποστολή με την Νίκη στο Προάστειο και εκεί θα βρίσκεται ο έμπειρος Γιώργος Παπαδόπουλος.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 13/11
Λιμνοχώρι- Πανμοβριακός (15:00- Λιμνοχωρίου- Σαφαρίκας)
Ίκαρος Πετρωτού- Αχαϊκή (15:00- Πετρωτού- Μπακόπουλος)
ΚΥΡΙΑΚΗ 14/11
Δίας- Δόξα Παραλίας (15:00- Πετρωτού- Ρουμπάνης)
Αστέρας Τσουκαλείκων- Αχαιός Σαραβ. (15:00- Βραχνείκων- Ταξιάρχης)
Δόξα Νιφορείκων- Δόξα Χαλανδρίτσας 3-0 α.α.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 13/11
Ατρόμητος Π.- Εθνικός Π./Πολύτ. (15:00- Ζαρουχλείκων- Πετρόπουλος)
Πήγασος Μπεγ.- ΑΠΟ Αρόης (15:00- «Α.Κάνιστρας»- Μέρμηγκας)
ΚΥΡΙΑΚΗ 14/11
Άρης Π.- Αναγέννηση Π. (16:00- «Α.Κάνιστρας»- Βαβαρούτας)
ΑΠΣ Πάτραι- Θύελλα Π. (18:30- «Α.Κάνιστρας»- Φωκάς)
Ηρακλής Π.- Πάτρα 2005 0-3 α.α.
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 13/11
Νίκη Προαστείου -Κεραυνός Αγίου Βασιλείου (15:00- Προαστείου- Παπαδόπουλος)
Αιγείρα/Ακράτα-Αετός Πατρών (15:00- Ακράτας- Φωκάς)
Άνω Καστρίτσι-Αναγέννηση Ψαθόπυργου (15:00- Ρίου- Καμζόλας)
Δαβουρλής- Καλάβρυτα (15:00- Αγυιάς- Πράνταλος)
ΚΥΡΙΑΚΗ 14/11
Αετός Ρίου-Θύελλα Αιγίου (15:00- Ρίου- Αθανασόπουλος)
Οι Βαθμολογίες:
Α ΟΜΙΛΟΣ
1 Λιμνοχώρι 18 (16-2)
2 Πανμοβριακός 16 (17-5)
3 Αχαϊκή 16 (15-4)
4 Δίας 13 (14-13)
————————————
5 Δόξα Παραλίας 10 (10-9)
6 Αστέρας Τσουκαλείκων 9 (10-10)
7 Δόξα Νιφορείκων 9 (7-10)
8 Αχαιός Σαραβ. 8 (8-14)
9 Ίκαρος Πετρωτού 2 (8-17)
Β ΟΜΙΛΟΣ
1 Θύελλα Πατρών 19 (25-6)
2 ΑΠΣ Πάτραι 19 (17-3)
3 Άρης Πατρών 14 (15-5)
4 Ατρόμητος Πατρών 12 (11-8)
————————————
5 Πήγασος Μπεγ. 12 (15-8)
6 Εθνικός Πατρών/Πολυτ. 12 (14-11)
7 Πάτρα 2005 6 (7-13)
8 ΑΠΟ Αρόη 6 (11-22)
9 Αναγέννηση Πατρών 3 (7-23)
Γ ΟΜΙΛΟΣ
1 Κεραυνός Α.Β. 19 (20-4)
2 Αιγείρα-Ακράτα 16 (12-2)
3 Νίκη Προαστ. 13 (13-7)
4 Αετός Πατρών 13 (9-6)
————————————
5 Καλάβρυτα 10 (11-11)
6 Θύελλα Αιγίου 8 (11-17)
7 Δαβουρλής 6 (6-11)
8 Αναγέννηση Ψαθ. 6 (8-13)
9 Άνω Καστρίτσι 5 (5-12)
10 Αετός Ρίου 2 (5-16)
RELATED TOPICS:MATCH