Σάββατο 04 Νοέ 2017
Ασταμάτητος....και στο Λιμνοχώρι

Λιμνοχώρι-Πανμοβριακός 0-3 (6' Γραμματικόπουλος, 25' πεν. Παπουτσής, 79' Κουλούρης)

Διαιτητής : Δημήτριος Αλεξόπουλος (Κοσμάς-Καραγιάννης)

Εύκολο απόγευμα είχε ο πρωτοπόρος Πανμοβριακός στο Λιμνοχώρι, αφού ξεπέρασε με σχετική άνεση και το εμπόδιο της ΑΕΛ, κερδίζοντας με 0-3 και παραμένοντας σε απόσταση ασφαλείας από την 2η Θύελλα Πατρών.

Μόλις στο 6' λεπτό ο Νίκος Γραμματικόπουλος άνοιξε το σκορ για την ομάδα του μΡιόλου, για να έρθει στο 25' μια εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Θανάση Παπουτσή να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 0-2.

Ένα ακόμα τέρμα του Κουλούρη στο 79' λεπτό, έγραψε το τελικό 3-0 υπέρ της ομάδας του Ντίνου Σπυρόπουλου, με τους γηπεδούχους μετά και το σημερινό αποτέλεσμα να παραμένουν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

ΛΙΜΝΟΧΩΡΙ (Γ. Αγγελόπουλος): Δρόσος (10’ λ.τ. Ν. Νιφόρας), Παρασκευόπουλος, Κατσίνας (68’ Δημητρόπουλος), Σουβαλιώτης, Κατριμπούζας, Μπεκίρης, Χρυσανθόπουλος (60’ Αλεξανδρόπουλος), Μητσώνης, Π. Νιφόρας, Παρτάλης, Λοτσάρης.

ΠΑΝΜΟΒΡΙΑΚΟΣ (Ντ. Σπυρόπουλος): Ζήγκος, Μητρόπουλος, Χριστόπουλος, Α. Λιάκος, Κάτσενος, Γ. Λιάκος (56’ Παναγάκης), Παπαγεωργακόπουλος (83’ Τσιντώνης), Γραμματικόπουλος, Παπουτσής, Φωτόπουλος (63’ Κουλούρης), Νιφορόπουλος (74’ Σπυρόπουλος).