Λίστα αντικειμένων
Σάββατο 05 Φεβ 2022
Σκληρές μάχες στην 1η δόση της 16η στροφής της Α΄ Κατηγορίας.
Στον 1ο όμιλο, Δόξα Παραλίας και Πανμοβριακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι, με τον Κοκκίνη να κρατάει όρθια την ομάδα του Ριόλου στο 92΄, στο ματς που έγινε στην Κάτω Αχαϊα, αφού η Δόξα έχει τιμωρηθεί με 3 αγωνιστικές και θα δώσει ακόμα 2 ματς σε ουδέτερο έδαφος.
Στον 3ο όμιλο, Αιγείρα-Ακράτα και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου υνέχισαν νικηφόρα, αν και αγχώθηκαν από Αναγέννηση Ψαθοπύργου και Άνω Καστρίτσι αντίστοιχα, επικρατώντας εν τέλει με 2-1.
Τα αποτελέσματα
Α ΟΜΙΛΟΣ
Λιμνοχώρι- Αχαιός Σαραβ. 0-1 (56΄Λαζανάς)
Ίκαρος Πετρωτού- Δόξα Νιφορείκων 0-1 (62΄Ανδρικόπουλος)
Δόξα Παραλίας- Πανμοβριακός 2-2 (21΄Νικολόπουλος, 85’ Δημακόπουλος/ 52΄Μπακατσέλος, 92΄(πέν.) Κοκκίνης)
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
Αιγείρα- Ακράτα- Αναγέννηση Ψαθοπ. 2-1 (64΄(πεν.) Μητρόπουλος, 77’ Ράμα/ 90΄Καράγιωργας)
Άνω Καστρίτσι- Κεραυνός Α.Β. 1-2 (20’ (αυτ.) Κουραχάνης/24΄Παναγιωτόπουλος, 84’ Ανδ.Τρίγκας)
Δαβουρλής- Νίκη Προαστ. 1-5(70’. Κ.Πρέμτο/ 5’ Μανούσος, 10΄Τζάνης, 17΄Καϊμακάς, 29΄Αντωνόπουλος, 88΄Καλογεράτος)
Καλάβρυτα- Θύελλα Αιγίου (0-0)
Το πρόγραμμα της Κυριακής (6/2)
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Τσουκ.- Αχαϊκή (15:30- Βραχνείκων- Πετρόπουλος)
Δίας- Δόξα Χαλανδρ. 3-0 α.α.
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Ατρόμητος Π.- Πάτραι (15:30- Ζαρουχλείκων- Παπαδόπουλος)
Εθνικός Πατρών/Πολ.- ΑΠΟ Αρόης (15:30- «Α.Κάνιστρας»- Καμζόλας)
Άρης Π.- Πάτρα 2005 (15:30- Προσφυγικών- Μέρμηγκας)
Πήγασος- Αναγέννηση Π. (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Οικονόμου)
Θύελλα Π.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Αετός Ρίου- Αετός Π. (15:30- Ρίου- Πράνταλος)
Στον 1ο όμιλο, Δόξα Παραλίας και Πανμοβριακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι, με τον Κοκκίνη να κρατάει όρθια την ομάδα του Ριόλου στο 92΄, στο ματς που έγινε στην Κάτω Αχαϊα, αφού η Δόξα έχει τιμωρηθεί με 3 αγωνιστικές και θα δώσει ακόμα 2 ματς σε ουδέτερο έδαφος.
Στον 3ο όμιλο, Αιγείρα-Ακράτα και Κεραυνός Αγίου Βασιλείου υνέχισαν νικηφόρα, αν και αγχώθηκαν από Αναγέννηση Ψαθοπύργου και Άνω Καστρίτσι αντίστοιχα, επικρατώντας εν τέλει με 2-1.
Τα αποτελέσματα
Α ΟΜΙΛΟΣ
Λιμνοχώρι- Αχαιός Σαραβ. 0-1 (56΄Λαζανάς)
Ίκαρος Πετρωτού- Δόξα Νιφορείκων 0-1 (62΄Ανδρικόπουλος)
Δόξα Παραλίας- Πανμοβριακός 2-2 (21΄Νικολόπουλος, 85’ Δημακόπουλος/ 52΄Μπακατσέλος, 92΄(πέν.) Κοκκίνης)
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ
Αιγείρα- Ακράτα- Αναγέννηση Ψαθοπ. 2-1 (64΄(πεν.) Μητρόπουλος, 77’ Ράμα/ 90΄Καράγιωργας)
Άνω Καστρίτσι- Κεραυνός Α.Β. 1-2 (20’ (αυτ.) Κουραχάνης/24΄Παναγιωτόπουλος, 84’ Ανδ.Τρίγκας)
Δαβουρλής- Νίκη Προαστ. 1-5(70’. Κ.Πρέμτο/ 5’ Μανούσος, 10΄Τζάνης, 17΄Καϊμακάς, 29΄Αντωνόπουλος, 88΄Καλογεράτος)
Καλάβρυτα- Θύελλα Αιγίου (0-0)
Το πρόγραμμα της Κυριακής (6/2)
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Αστέρας Τσουκ.- Αχαϊκή (15:30- Βραχνείκων- Πετρόπουλος)
Δίας- Δόξα Χαλανδρ. 3-0 α.α.
Β΄ΟΜΙΛΟΣ
Ατρόμητος Π.- Πάτραι (15:30- Ζαρουχλείκων- Παπαδόπουλος)
Εθνικός Πατρών/Πολ.- ΑΠΟ Αρόης (15:30- «Α.Κάνιστρας»- Καμζόλας)
Άρης Π.- Πάτρα 2005 (15:30- Προσφυγικών- Μέρμηγκας)
Πήγασος- Αναγέννηση Π. (18:00- «Α.Κάνιστρας»- Οικονόμου)
Θύελλα Π.- Ηρακλής Π. 3-0 α.α.
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ
Αετός Ρίου- Αετός Π. (15:30- Ρίου- Πράνταλος)