Loading...
Wednesday 08 Nov 2023
absd
Click to enlarge
Στον α’ όμιλο, ο Αστέρας Μιντιλογλίου συνέχισε την ξέφρενη πορεία του και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, αφού πέρασε και από την Λακκόπετρα κερδίζοντας με 1-0. Από κοντά Δάφνη Πατρών και Άτλας που επιβλήθηκαν εκτός έδρας της Νεάπολης και του Ολυμπιακού Φίλων αντίστοιχα, ενώ σε ένα επεισοδιακό στο τέλος του παιχνίδι, το Σταροχώρι κέρδισε με 2-1 τον ΑΟ Τριταίας και ακολουθεί στην 4η θέση.

Στον β’ όμιλο, ο Απόλλων Συνοικισμού έκανε το 5 στα 5 κερδίζοντας εκτός έδρας τον ΑπόλλωνΕγλυκάδας με 1-4, ενώ στην 2η θέση βρίσκεται πλέον η ΑΕ Αρόης που ξεπέρασε το εμπόδιο της ΑΕ Πάτρα, με τον Αστέρα Λεοντίου να ακολουθεί στην 3η θέση, χάνοντας στο 95′ λεπτό την ευκαιρία να πάρει σπουδαίο διπλό μέσα στην Αγυιά επί του Πανιώνιου/Αχιλλέα.

Αναλυτικά είχαμε :

Α’ Όμιλος

Λιμνοχώρι-Πυρσός Πατρών 2-1 (Νικολακόπουλος, Καρίτσας / Αυγ. Λόης)

Νεάπολη ΑΕ-Δάφνη Πατρών 0-2 (1’ Αναγνωστόπουλος, 23’ Μπουρλάκης)

Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου-Άτλας Α.Σ. 0-5 (Δήμας (2), Κυρσανιδης, Ρούντος, αυτ.)

Ίκαρος Λακκόπετρας-Αστέρας Μιντιλογλίου 0-1 (Κρεμύδας)

Σταροχώρι-Τριταίας ΑΟ 2-1 (Δ. Μπακόπουλος, Η. Μητρόπουλος, / Γ. Μασούρας)

Δίας Σαραβαλίου-Φαραικός 2-0 (61′ Χέτα, 89′ Βλαστός)

Κρίνος-Παναχαϊκός 3-2 (Μ. Σοφιανός (2), Κοντοσώρος/ 27′ Γιαβρούτας, 80′ Μακρυπόδης)

Β’ Όμιλος

Πανιώνιος Αχιλλέας (Αγυιάς)-Αστέρας Λεοντίου 1-1 (95′ Μποζιονέλος / 88′ Καραθανάσης)

Αρόης Α.Ε.-Πάτρα 2005 A.E. 3-1 (22′, Μάλλιαρης, 53′ Γιαννακόπουλος, 81′ Λώλης / 14΄Αλιφεράκης)

Άβυθος Αιγιάλειας-Αίας Πατρών 3-1 (4΄Ευθυμίου, 9′, 17′ Κουμπέτσος / 89′ Βαβάτσικος)

Απόλλων Εγλυκάδος-Απόλλων Συνοικισμού Αιγίου 1-4 (40′ Λιμάτσι / 20΄Μετζάϊ, 74΄, 76΄ Λαλιώτης, 86΄ Γ. Μαρής)

Αχιλλέας Καμαρών-Αιγίου ΑΕ 2-1 (24′ Μούκας, 36′ Σπανός / 4′ Μήτσης)

Αστήρ Τέμενης-Πετεινοί 3-1 (5′ Η. Νικολακόπουλος, 10′ Γιαννόπουλος, 75′ Κουτρουμπίνας / 59΄ Παπαγεωργίου)

Φοίνικας Ζήριας-Ηρακλής Πατρών 1-2 (27′ Τέρπος – 85′, 90′ Βογιατζής)

Οι βαθμολογίες (μετά από 5 αγώνες)

Β’ ΕΠΣΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΑ ΟΜΑΔΑ Π Ν Ι Η Γ+ Γ- Β
1 Αστέρας Μιντιλογλίου 5 5 0 0 13 0 15
2 Δάφνη Πατρών 5 4 1 0 10 4 13
3 Ατλας Πατρών 5 4 0 1 15 4 12
4 Σταροχώρι 5 4 0 1 13 8 12
5 Λιμνοχώρι 5 3 0 2 10 5 9
6 Παναχαϊκός 5 2 0 3 10 8 6
7 Φαραϊκός 5 2 0 3 4 5 6
8 Πυρσός Πατρών 5 2 0 3 7 9 6
9 Δίας Σαραβαλίου 5 1 2 2 7 7 5
10 Κρίνος 5 1 1 3 5 13 4
11 Νεάπολη Πατρών 5 1 1 3 4 12 4
12 Ολυμπιακός Φίλων 5 1 1 3 2 14 4
13 Ικαρος Λακκόπετρας 5 1 0 4 10 13 3
14 ΑΟ Τριταίας 5 1 0 4 5 13 3
Β’ ΕΠΣΑ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΑΑ ΟΜΑΔΑ Π Ν Ι Η Γ+ Γ- Β
1 Απόλλων Συνοικισμού 5 5 0 0 17 3 15
2 ΑΕ Αρόης 5 4 0 1 19 8 12
3 Αστέρας Λεοντίου 5 3 2 0 10 4 11
4 Ηρακλής Πατρών 5 3 0 2 12 6 9
5 Αχιλλέας Καμαρών 5 3 0 2 7 6 9
6 Φοίνικας Ζήριας 5 3 0 2 8 9 9
7 Αστέρας Τέμενης 5 2 2 1 8 4 8
8 ΑΕ Πάτρα 2005 5 2 1 2 7 11 7
9 ΑΕ Αιγίου 5 2 0 3 7 7 6
10 Απόλλων Εγλυκάδας 5 2 0 3 7 9 6
11 Πανιώνιος/Αχιλλέας 5 1 2 2 5 6 5
12 Αβυθος Αιγιαλείας 5 1 1 3 8 20 4
13 Πετεινοί 5 0 0 5 5 13 0
14 Αίας Πατρών 5 0 0 5 7 21 0
 
© Copyright 2024 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport