Λίστα αντικειμένων
Δευτέρα 24 Απρ 2023
Η 23η αγωνιστική της Β ΕΠΣΑ κατηγορίας επιφύλαξε αανακαταξεις
Στον 1ο όμιλο τα Ροΐτικα επικράτησαν επί της Αναγέννησης Πατρών και σε συνδυασμό με το στραβοπάτημα του Αχαϊκού με τον Αστέρα Λεοντίου, η ομάδα του Άγγελου Κίκινα πήρε τη σκυτάλη στην κορυφή της βαθμολογίας.
Στον 2ο όμιλο η Θύελλα Αιγίου συνέτριψε τον Ηρακλή Πατρών με 7-1 και κλείδωσε με μαθηματικό τρόπο την 1η θέση και συνεπώς την απευθείας άνοδο. Ευρεία νίκη σημείωσε ο Αετός Ρίου επί της Φλόγας Ροδιάς και η ΑΕ Αρόης «φρέναρε» (1-1) τα Καλάβρυτα.
Αναλυτικά το πανόραμα της 23ης αγωνιστικής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Κρίνος- Ίκαρος Πετρωτού 1-2
Φαραικός-Άτλας 0-3
Τριταίας ΑΟ-Αρόη Α.Π.Ο. 4-0
Σταροχώρι-Πείρος Ισώματος 0-3
Περιβόλα-Παναχαϊκός 2-3
Ροϊτικα –Αναγέννηση Πατρών 2-0
Αστέρας Λεοντίου-Αχαϊκός 3-3
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά Πατρών, 1-1
Ζαβλάνι–Δαβουρλής 2-4
ΑΕ Αρόης- Καλάβρυτα 1-1
Αστήρ Τέμενης- Φοίνικας Ζήριας 2-1
Θύελλα Αιγίου- Ηρακλής Πατρών 7-1
Φλόγα Ροδιάς- Αετός Ρίου 1-5
Άνω Καστρίτσι- ΑΕ Αιγίου 0-3 α.α.
Οι Βαθμολογίες:
Α Όμιλος (σε 23 παιχνίδια)
1 Ροΐτικα 55 (61-17)
———————————-
2 Αχαϊκός 54 (62-23)
3 Περιβόλα 48 (64-25)
4 Αναγέννηση Π. 47 (52-24)
5 Σταροχώρι 38 (49-43)
‐———————————————
6 Άτλας 37 (47-36)
7 ΑΟ Τριταίας 34 (34-36)
8 Φαραϊκός 32 (43-32)
9 Παναχαϊκός 32 (51-50)
—–‐—————————————–
10 Πείρος Ισώματος 23 (43-60)
11 Ίκαρος Πετρ. 21 (31-57)
12 Αστέρας Λεοντίου 19 (32-54)
13 Κρίνος 14 (30-62)
—————————————-
14 ΑΠΟ Αρόη 5 (14-93)
Β Όμιλος (σε 23 παιχνίδια)
1 Θύελλα Αιγίου 64 (71-16)
————————–
2 Καλάβρυτα 51 (71-30)
3 ΑΕ Αρόης 42 (36-27)
4 Ηρακλής Πατρών 41 (56-45)
5 Αετός Ρίου 40 (56-34)
—————————————
6 Δαβουρλής 40 (54-27)
7 Αστέρας Τέμενης 32 (32-41)
8 Φοίνικας Ζήριας 30 (25-22)
9 ΑΕ Αιγίου 30 (28-40)
‐————————————-
10 Αχιλλέας Καμαρών 25 (28-48)
11 Ζαβλάνι 23 (36-53)
12 Φλόγα Ροδιάς 19 (34-59)
13 Αργυρά 12 (27-55)
————————————————-
14 Άνω Καστρίτσι 2 (16-74)
Στον 1ο όμιλο τα Ροΐτικα επικράτησαν επί της Αναγέννησης Πατρών και σε συνδυασμό με το στραβοπάτημα του Αχαϊκού με τον Αστέρα Λεοντίου, η ομάδα του Άγγελου Κίκινα πήρε τη σκυτάλη στην κορυφή της βαθμολογίας.
Στον 2ο όμιλο η Θύελλα Αιγίου συνέτριψε τον Ηρακλή Πατρών με 7-1 και κλείδωσε με μαθηματικό τρόπο την 1η θέση και συνεπώς την απευθείας άνοδο. Ευρεία νίκη σημείωσε ο Αετός Ρίου επί της Φλόγας Ροδιάς και η ΑΕ Αρόης «φρέναρε» (1-1) τα Καλάβρυτα.
Αναλυτικά το πανόραμα της 23ης αγωνιστικής:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Κρίνος- Ίκαρος Πετρωτού 1-2
Φαραικός-Άτλας 0-3
Τριταίας ΑΟ-Αρόη Α.Π.Ο. 4-0
Σταροχώρι-Πείρος Ισώματος 0-3
Περιβόλα-Παναχαϊκός 2-3
Ροϊτικα –Αναγέννηση Πατρών 2-0
Αστέρας Λεοντίου-Αχαϊκός 3-3
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά Πατρών, 1-1
Ζαβλάνι–Δαβουρλής 2-4
ΑΕ Αρόης- Καλάβρυτα 1-1
Αστήρ Τέμενης- Φοίνικας Ζήριας 2-1
Θύελλα Αιγίου- Ηρακλής Πατρών 7-1
Φλόγα Ροδιάς- Αετός Ρίου 1-5
Άνω Καστρίτσι- ΑΕ Αιγίου 0-3 α.α.
Οι Βαθμολογίες:
Α Όμιλος (σε 23 παιχνίδια)
1 Ροΐτικα 55 (61-17)
———————————-
2 Αχαϊκός 54 (62-23)
3 Περιβόλα 48 (64-25)
4 Αναγέννηση Π. 47 (52-24)
5 Σταροχώρι 38 (49-43)
‐———————————————
6 Άτλας 37 (47-36)
7 ΑΟ Τριταίας 34 (34-36)
8 Φαραϊκός 32 (43-32)
9 Παναχαϊκός 32 (51-50)
—–‐—————————————–
10 Πείρος Ισώματος 23 (43-60)
11 Ίκαρος Πετρ. 21 (31-57)
12 Αστέρας Λεοντίου 19 (32-54)
13 Κρίνος 14 (30-62)
—————————————-
14 ΑΠΟ Αρόη 5 (14-93)
Β Όμιλος (σε 23 παιχνίδια)
1 Θύελλα Αιγίου 64 (71-16)
————————–
2 Καλάβρυτα 51 (71-30)
3 ΑΕ Αρόης 42 (36-27)
4 Ηρακλής Πατρών 41 (56-45)
5 Αετός Ρίου 40 (56-34)
—————————————
6 Δαβουρλής 40 (54-27)
7 Αστέρας Τέμενης 32 (32-41)
8 Φοίνικας Ζήριας 30 (25-22)
9 ΑΕ Αιγίου 30 (28-40)
‐————————————-
10 Αχιλλέας Καμαρών 25 (28-48)
11 Ζαβλάνι 23 (36-53)
12 Φλόγα Ροδιάς 19 (34-59)
13 Αργυρά 12 (27-55)
————————————————-
14 Άνω Καστρίτσι 2 (16-74)