Τελευταία Νέα
Λίστα αντικειμένων
Παναχαϊκή:Στο τελικό η Κ19
Κυριακή 12 Μάι 2024
ΠΑΤΡΑ ΕΝΩΜΕΝΗ Συγχαριτ'ηρια στην Θύελλα
Κυριακή 12 Μάι 2024
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΩΝ Νικηφορο φιμάλε σστο Περιστέρι 92-94
Κυριακή 12 Μάι 2024
Φωτογραφίες
Β' ΕΠΣΑ
Λίστα αντικειμένων
Παρασκευή 17 Φεβ 2023
Οι αγωνες Β-Γ ΕΠΣΑ:
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 18/2
Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 15:30, Αστέρας Λεοντίου-Τριταίας ΑΟ, Κουτρουμάνης
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Άτλας Α.Σ.-Παναχαϊκός, Φωκάς
Χαλανδρίτσας, 15:30, Πείρος Ισώματος-Αναγέννηση Πατρών, Παπαδόπουλος
Κυριακή 19/2
Προσφυγικών, 11:00, Αρόη Α.Π.Ο.-Περιβόλα, Ασπρουλόπουλος
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:30, Ίκαρος Πετρωτού-Φαραικός,...
Δευτέρα 06 Φεβ 2023
Πρωταθλητής χειμώνα αναδείχθηκε ο Αχαϊκός, αλλά ο Παναχαϊκός του “έκοψε” 2 βαθμούς και έτσι πλησίασαν τα Ροϊτικα και η Περιβόλα. Τα Ροϊτικα νίκησαν το Σταροχώρι με Μπουρλάκη και Αλεξόπουλο, ενώ η Περιβόλα συνέτριψε τον Κρίνο. Δίκαια ο Αχαϊκός στην 1η...
Σάββατο 04 Φεβ 2023
Για τα πρωταθλήματα Β και Γ ΕΠΣΑ εχουν προγραμματισθει τα παιχνιδια
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Κυριακή 5/2
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 13:00, Αχαϊκός-Παναχαϊκός, Τηλιγάδας
Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 13:00, Αστέρας Λεοντίου-Αναγέννηση Πατρών, Ζήκος
Νιφορεΐκων, 15:30, Κρίνος-Περιβόλα, Κονιδάρης
Ροιτίκων, 15:30, Ροϊτίκων ΑΕ-Σταροχώρι, Δανιήλ
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας,...
Τρίτη 24 Ιαν 2023
Ολοκληρώθηκε η 11η στροφή στους 2 ομίλους της Β κατηγορίας και είχαμε παρόμοιο σκηνικό.
Οι πρωτοπόροι Αχαϊκός και Θύελλα Αιγίου συνέχισαν νικηφόρα κόντρα σε Ίκαρο Πετρωτού και Αργυρά αντίστοιχα, αλλά απομακρύνθηκαν από την 2η θέση.
Στον 1ο όμιλο τα Ροΐτικα υπέστησαν την...
Παρασκευή 13 Ιαν 2023
Οι αγωνες του διήμέρου σε Β-ΓΕΠΣΑ
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 14/1
Χαλανδρίτσας, 15:00, Φαραικός-Αρόη Α.Π.Ο., Koυτρουμάνης
Κυριακή 15/1
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:00, Τριταίας ΑΟ-Αχαϊκός, Ταξιάρχης
Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 12:00, Αστέρας Λεοντίου-Κρίνος, Αλ. Γιαννόπουλος
Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Αναγέννηση Πατρών-Άτλας Α.Σ., Φωκάς
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 15:00, Περιβόλα-Πείρος Ισώματος, Τηλιγάδας
Ροιτίκων,...
Παρασκευή 06 Ιαν 2023
τα παιχνίδια ΒκαιΓΕΠΣΑ
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 7/1
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Άτλας Α.Σ.-Ροϊτίκων ΑΕ, Αντωνίου
Κυριακή 8/1
Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 12:00, Αστέρας Λεοντίου-Σταροχώρι, Μπακόπουλος
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:00, Ικαρος Πετρωτού-Περιβόλα, Ανδριανός
Νιφορεΐκων, 15:00, Κρίνος-Τριταίας ΑΟ, Ασπρουλόπουλος
Χαλανδρίτσας, 15:00, Πείρος Ισώματος-Παναχαϊκός, Οικονόμου
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Αχαϊκός-Φαραικός,...
Παρασκευή 16 Δεκ 2022
ΑναλυτικαολαταπαιχνιδιαΒ Κατηγοριας
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 17/12
Χαλανδρίτσας, 15:00, Φαραικός-Κρίνος, Γιαννόπουλος
Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 15:00, Παναχαϊκός-Ικαρος Πετρωτού, Μέρμηγκας
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Άτλας Α.Σ.-Αρόη Α.Π.Ο., Αργυρόπουλος
Κυριακή 18/12
Ζαρουχλεΐκων, 11:30, Αναγέννηση Πατρών-Αχαϊκός, Καδδάς
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:00, Περιβόλα-Αστέρας Λεοντίου, Ταξιάρχης
Ροιτίκων, 15:00, Ροϊτίκων ΑΕ-Πείρος...
Παρασκευή 09 Δεκ 2022
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 10/12
Προσφυγικών, 15:00, Αχαϊκός-Άτλας, Ασπρουλόπουλος
Κυριακή 11/12
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:30, Ικαρος Πετρωτού-Πείρος Ισώματος, Ζήκος
Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 12:30, Αστέρας Λεοντίου-Παναχαϊκός, Γιαννόπουλος
Προσφυγικών, 15:00, Αρόη Α.Π.Ο.-Ροϊτίκων ΑΕ, Αγγελόπουλος
Νιφορεΐκων, 15:00, Κρίνος-Αναγέννηση Πατρών, Ταξιάρχης
Χαλανδρίτσας, 15:00, Σταροχώρι-Φαραικός, Ασπρουλόπουλος
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Τριταίας ΑΟ...
Δευτέρα 05 Δεκ 2022
Α’ ΟΜΙΛΟΣ: Σε άνοδο Φαραϊκός και Αναγέννηση Πατρών
Ο Αχαϊκός παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, «συντρίβοντας» τον αδύναμο και ουραγό ΑΠΟ Αρόης με 9-0, ενώ τα Ροΐτικα πανηγύρισαν το «τρίποντο» με τον Ίκαρο Πετρωτού στην επιστροφή στη φυσική τους έδρα και...
Σάββατο 03 Δεκ 2022
ΤοΣαββατο και ωρα 15:00 η ΑΕΡοιτικων επιστρέφει στη φυσική της έδρα στο δημοτικό γήπεδο Η διοικηση,το τεχνικο επιτελειο,ο προπονητης και οι ποδοσφαιριστες,σας προσκαλούν ολους σε αυτό το μεγάλο ραντεβου,εναντιον του Ικαρου Πετρωτου!Σας ευχαριστούμε όλους για τη διαρκή σας στήριξη στην...
Παρασκευή 02 Δεκ 2022
Για το πρωταθλημα της ΒΚατηγοριας εχουν προγραμματισθει τα παιχνιδια
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 3/12
Ζαρουχλεΐκων, 15:00, Αναγέννηση Πατρών-Σταροχώρι, Μπακόπουλος
Προσφυγικών, 15:00, Άτλας Α.Σ.-Κρίνος, Ζήκος
Ροιτίκων, 15:00, Ροϊτίκων ΑΕ-Ικαρος Πετρωτού, Γκαβός
Κυριακή 4/12
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 12:30, Παναχαϊκός-Τριταίας ΑΟ “Ο Τριταιικός”, Ζήκος
Χαλανδρίτσας, 15:00, Πείρος Ισώματος-Αστέρας Λεοντίου, Ταξιάρχης
Προσφυγικών, 15:00, Αρόη...
Σάββατο 12 Νοέ 2022
Αναλυρτικά οι αγώνες Β Κατηγορίας
ΣΑΒΒΑΤΟ 12/11
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Χαλανδρίτσας, 15.00: Φαραϊκός – Ικαρος Πετρωτού, Ταξιάρχης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Πλαστήρα, 15.00: ΑΕ Αιγίου – Φοίνικας Ζήριας, Δανιήλ.
Γηπ. Ρίου, 15.00: Ανω Καστρίτσι – Αργυρά, Καλύβας.
Γηπ. Αγυιάς, 15.00: Ζαβλάνι/Αίας – Ηρακλής Πατρών, Μπακόπουλος.
Γηπ. Καλαβρύτων, 16.00: Καλάβρυτα...
Παρασκευή 04 Νοέ 2022
Οιμαχες της πρεμιερας
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 5/11
Βραχνεΐκων, 15:00, Ροϊτίκων ΑΕ-Τριταίας ΑΟ – “Ο Τριταιικός” (Καλύβας)
Προσφυγικών, 15:00, Αρόη Α.Π.Ο.-Παναχαϊκός (Κονιδάρης)
Κυριακή 6/11
Προσφυγικών, 12:00, Αχαϊκός-Περιβόλα (Μαρδάς)
Κ. Ζάρρας (Σαραβαλίου), 15:00, Αστέρας Λεοντίου-Φαραικός (Παλαιολόγος)
Νιφορεΐκων, 15:00, Κρίνος-Σταροχώρι (Πολυγένης)
Χαλανδρίτσας, 15:00, Πείρος Ισώματος-Άτλας Α.Σ. (Πετρόπουλος)
ΕΠΣΑ Α. Κάνιστρας, 18:00, Ικαρος Πετρωτού-Αναγέννηση...
Παρασκευή 03 Ιούν 2022
Το προσεχές σαββατοκύριακο θα διεξαχθούν οι 2 αγώνες κατάταξης και οι νικητές θα πάρουν την άνοδο.
Στην Β κατηγορία οι 3οι σε 1ο και 2ο όμιλο μάχονται για το 5ο εισιτήριο της ανόδου και αναμένεται μεγάλη αναμέτρηση κόντρα στις δυνατές ομάδες,...
Κυριακή 29 Μάι 2022
Στην Α’ Κατηγορία θα αγωνίζεται την νέα χρονιά ο Αστέρας Μιντιλογλίου, ο οποίος κατάφερε να κερδίσει τον Φαραϊκό με 3-0 και σε συνδυασμό με την “καταδικαστική” ισοπαλία του Ίκαρου Λακκόπετρας απέναντι στην Αστραπή, ήταν αυτός που προσπέρασε και βρέθηκε στην...
Παρασκευή 27 Μάι 2022
Για την τελευταία αγωνιστική της Β ΕΠΣΑ διεξάνται τα παιχνίδια
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Λάππα, 18.00: Δάφνη Πατρών-Ατρόμητος Λάππα, Ασπρουλόπουλος.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. «Α. Κάνιστρας» , 20.00: Απόλλων Εγλυκάδος-Απόλλων Αιγίου, Τηλιγάδας.
ΚΥΡΙΑΚΗ 29/05
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Γηπ. «Α. Κάνιστρας», 14.00: Γαλήνη-Ατλας, Σπηλιόπουλος.
Γηπ. Προσφυγικών, 14.00: Ολυμπιακός Πατρών-Πείρος Ισώματος, Παλαιολόγος.
Γηπ. Μιντιλογλίου,...
Τετάρτη 25 Μάι 2022
Σημαντική ανάσα για τη Περιβόλα στην προοτελευταίααγωνιστική της Β ΕΠΣΑ
Τα αποτελέσματα:
Ατλας – Αστέρας Μιντιλογλίου 2-3
Πυρσός – Γαλήνη 1-3
Πείρος Ισώματος – Αχαϊκός 4-3
Περιβόλα – Αστραπή Ψαροφαΐου 2-0
Καμίνια – Φαραΐκος 0-3 α.α.
Λέων Αλισσού – Ολυμπιακός Πατρών 0-3 α.α.
Ικαρος Λακκόπετρας – Δάφνη Πατρών...
Δευτέρα 23 Μάι 2022
Ο Απόλλων Εγλυκάδας νίκησε με 3-2 το Δρέπανο στο μεγάλο ντέρμπι της 29ης και προτελευταίας πράξης του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΑ κατηγορίας.
Με αυτή τη νίκη στο γήπεδο του Ρίου, «έπιασε» στην ισοβαθμία το Δρέπανο και αυτόματα κατακτά το πρωτάθλημα, αφού...
Τρίτη 17 Μάι 2022
Ολοκληρώθηκε την Κυριακή η 27η πράξη στον 1ο όμιλο και η 28η αγωνιστική στον 2ο όμιλο στην ενδιαφέρουσα Β΄ΕΠΣΑ κατηγορία της τρέχουσας σεζόν.
Α΄ όμιλος: Κρατάει την 2η θέση η Λακκόπετρα, ζωντανή η Αστραπή
Πέρασε και η 27η αγωνιστική και ο 1ος...
Παρασκευή 13 Μάι 2022
εύει προς το τέλος του το φετινό πρωτάθλημα στη Β΄κατηγορία και στον 2ο όμιλο έχουμε ακόμα 3 αγωνιστικές, μετά την εμβόλιμη αγωνιστική (27η) της περασμένης Τετάρτης.
Δρέπανο και Απόλλων Εγλυκάδας κρατούν δυνατά τις 2 θέσεις της ανόδου, ενώ ο Πανιώνιος/Αχιλλέας έχει...