Δευτέρα 08 Ιαν 2018
Aρόη για τετράδα!

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Λάμπρος Τζαγκαράκης

ΓΚΟΛ: 80’ Μακρυπόδης 14’ Παπανελόπουλος, 55’ Δεπούντης

Πολύ σπουδαία νίκη πέτυχε ο ΑΠΟ Αρόης καθώς επικράτησε με 2-1 του Ίκαρου Πετρωτού επιστρέφοντας στις νίκες.

Στο 14΄ ο Παπανελόπουλος άνοιξε το σκορ για τους «νεοφώτιστους», ενώ στο 55ο λεπτό ο μόνιμος σκόρερ για την ομάδα του Χρήστου Λαίου, Σπύρος Δεπούντης διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Το συγκρότημα του Άγγελου Σταθόπουλου το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Μακρυπόδη δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του ματς. Δεν άλλαξε κάτι στον εναπομείναντα χρόνο και η Αρόη παρέμεινε κοντά στην προνομιούχο τετράδα, ελπίζοντας πως στον δεύτερο γύρο θα τα πάει ακόμα καλύτερα.

ΙΚΑΡΟΣ: Κατσαϊτης, Πανούσης (65’ Συρμής), Μακρόπουλος, Κλίσης, Δημόπουλος, Μακρυπόδης, Μητρόπουλος (75’ Τζανερόπουλος), Διαμαντόπουλος, Οικονόμου (70’ Διδάχος), Κλίτσας, Ταγάρας.

ΑΡΟΗ: Μποσγανάς, Ασημακόπουλος (80’ Καράπαπας), Παπανελόπουλος, Ραβαζούλας, Τζωρακολευθεράκης, Νταλάπας, Γκοτσόπουλος, Τσαούσογλου (81’ Καϊμασίδης), Γεροντίδης Κ. (70’ Καμπέρης), Γεροντίδης Λ., Δεπούντης.