Σάββατο 04 Νοέ 2017
Θέλει την άνοδο....και το δείχνει

Αετός Ρίου-Φλόγα Κάτω Καστριτσίου 3-1 (44' πεν. Αγγιούς, 83' Λάγιος, 92' Σπυρόπουλος / 23' Κακαρούμπας)

Αποβολή : 85' Μπαρδούσης

Διαιτητής : Νίκος Τρίγκας (Νούλας-Μπινογιάννης)

Ακόμα μια νίκη που τον φέρνει έστω και προσωρινά στην 2η θέση, σημείωσε ο Αετός Ρίου ο οποίος δείχνει ότι θα κυνηγήσει μέχρι τέλους την υπόθεση άνοδο.

Το παιχνίδι απέναντι στην Φλόγα Κάτω Καστριτσίου μόνο εύκολο δεν ήταν για την ομάδα του Ρίου, αφού οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν στο 23' να προηγούνται με τέρμα του Κακαρούμπα.

Στο 44' λεπτό ο Αγγιούς με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο οι "κιτρινόμαυροι" του Ρίου έφτασαν στην νίκη χάρη σε τέρματα των Λάγιου στο 83' λεπτό και Σπυρόπουλου στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Στο 85' λεπτό αποβλήθηκε ο Μπαρδούσης για την ομάδα της Φλόγας.

ΑΕΤΟΣ ΡΙΟΥ: Χριστόπουλος, Ζακυνθινός, Μίντζας, Γκατζονίκας, Παπαθανασόπουλος (63’ Μεταξάς), Στάμος, Σπανός (70’ Μάρκου), Αγγιούς (45’ λ.τ. Ζέρβας), Μπαλαλάς, Χρυσανθόπουλος (64’ Λάγιος), Σπυρόπουλος

ΦΛΟΓΑ Κ. ΚΑΣΤΡΙΤΣΙΟΥ : Γκάντζος, Μητρόπουλος, Τσάμης, Σπυρόπουλος, Πήττας (70’ Κοτσιάι), Λαμπρόπουλος (70’ Ασημακόπουλος), Μπαρδούσης, Ανδρεόπουλος (62’ Παπαλεξόπουλος), Μαυρομάτης, Κακαρούμπας, Μιχαλόπουλος (53’ Κάτσικας).