Loading...
Παρασκευή 01 Δεκ 2017
Νίκησαν τα φαβορί-Δυο αναμετρήσεις διεξήχθησαν χθες για το πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ
Κλίκ για μεγέθυνση

Με τα Ψηλαλώνια από τον Β’ όμιλο και τον Δία Σαραβαλίου από τον Α’ όμιλο που νίκησαν εύκολα του αντιπάλους τους συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας με τα εξ αναβολής ματς της 10ης αγωνιστικής. Να θυμίσουμε ότι η ΕΠΣ Αχαΐας την Κυριακή που μας πέρασε ανέβαλε όλα τα ματς λόγω του αιφνίδιου θανάτου του Σπύρου Αβράμη.

 

Στον Α’ όμιλο ο Δίας δεν δυσκολεύτηκε να περάσει το εμπόδιο του Αστέρα Μιντιλογλίου που τον νίκησε με το ευρύ 4-2. Στον Β’ όμιλο και τα Ψηλαλώνια νίκησαν εκτός με 3-1 την Δάφνη.

 

Για να ολοκληρωθεί η 10η αγωνιστική απομένουν για τον Α’ όμιλο οι αναμετρήσεις του Φαραϊκού με τον Ατρόμητο Λάππα που θα διεξαχθούν στις 6/12 και για τον Β’ όμιλο το Μέγας Δικέφαλος-Αετός Ρίου (6/12).

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΝΤΙΛΟΓΛΙΟΥ-ΔΙΑΣ ΣΑΡΑΒΑΛΙΟΥ 2-4

 

ΓΚΟΛ: 14’ Δημακόπουλος, 79’ Μπαλασόπουλος– 22’ Αντρέου, 38’, 46’ Μούζος, 75’ Δελδήμος.

 

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γιάννης Ιωαννίδης.

 

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -

 

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΝΤΙΛΟΓΛΙΟΥ: Θεοδωρόπουλος, Ξύδιας (55’ Ανδριόπουλος), Χαρίτος, Ρομποτής, Ασπρούδας, Κατηφόρης (56’ Σιδέρης), Πλέγας, Δημακόπουλος, Αναστασοβίτης, Παπαγιαννόπουλος, Παυλίδης (69’ Μπαλασόπουλος).

 

ΔΙΑΣ: Κωστογιαννόπουλος, Χουρδούμης (66’ Παπανικολάου), Σωτηρόπουλος (69’ Δελδήμος), Κοντογιαννάτος, Παπαδάτος, Πανέτας, Καραΐσκος, Βαλσαμής, Αντρέου, Στασινόπουλος (80’ Νικολάτος), Μούζος.

 

ΔΑΦΝΗ- ΨΗΛΑΛΩΝΙΑ 1-3

 

ΓΚΟΛ: 75’ Μανωλίδης- 43’, 55’ Διαμαντόπουλος, 94’ Καλογερόπουλος.

 

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Νίκος Χρονάς.

 

ΚΟΚΚΙΝΕΣ: -

 

ΔΑΦΝΗ: Φιλιππακόπουλος, Μανωλίδης, Τσιχλιάς, Βαγγελάτος, Φωτόπουλος, Τσίλιος, Γαλάνης (66’ Θεοδωρακόπουλος), Νικόλας (77’ Βλάχος), Κωστόπουλος, Μετζελόπουλος, Σπρίτζος (58’ Στεφανόπουλο)

 

ΨΗΛΑΛΩΝΙΑ: Βουκελάτος, Αντώνιος, Ραμαντάνης, Κανελλόπουλος, Ζέζαρ Γ., Κούτρας, Μπαταδάκης (81’ Μπόλαρης), Σπυρόπουλος, Κατσιούρας (66’ Ζέζαρ Δ.), Διαμαντόπουλος (90’ Μπεκιάρης), Καλογερόπουλος.

 

Τα αποτελέσματα της Τετάρτης έχουν ως εξής:

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Αχαιός Σαραβαλίου-Καμίνια, ???(68' Κασπίρη-31’ Γ. Πήττα)

 

Τριταιικός-Ωλενιακός, 3-2 (35’ πεν. Φραγκούλης, 52’, πεν. 90’ Μπαζάρογλου -15', 65’ Σκεπετάρι).

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Άρλα-Ηρακλής Πατρών, 1-2

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Σπάρτακος-Α.Ε.Κ. Πατρών, 1-3

 

ΚΥΠΕΛΛΟ

 

Αναγέννηση Πατρών-Παναιγιάλειος Κ20 3-2

 
© Copyright 2019 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport