Τελευταία Νέα
Λίστα αντικειμένων
Γ ΕΘΝΙΚΗ Εράνη – Παναιγιάλειος 3-4: Πανηγυρισε την παραμονή
Κυριακή 28 Απρ 2024
BCL Oριακά 4ο το Περιστέρι
Κυριακή 28 Απρ 2024
Παναχαϊκή: Βαθιά ανάσα 1-0 τον ΟΛυμπιακό Β
Κυριακή 28 Απρ 2024
Φωτογραφίες
Β' ΕΠΣΑ
Λίστα αντικειμένων
Πέμπτη 21 Νοέ 2019
Συα παιχνίδια της Β’ κατηγορίας
(9η Αγωνιστική)σφυρίζουν
οι
Α’ Όμιλος
Σάββατο 23/11
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα
15.00, Εθνικός/Πολύτεκνος-Δάφνη,
Mαχαίρας-Μουστάκας
Γήπεδο Λάππα, Ώρα
15.00, Ατρόμητος
Λάππα-Φαραϊκός, Χρονάς
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα
15.00, Περιβόλα-Καλλιθέα,
Ασπρουλόπουλος
Γήπεδο Αλισσού, Ώρα
15.00, Λέων
Αλισσού-Καμίνια, Παπαχρήστος
Κυριακή 24/11
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα
11.00, Παναχαϊκός-Ίκαρος
Πετρωτού, Ταξιάρχης
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα
12.15, Πετεινοί-Αχαϊκός,
Ντάβλα
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα
15.00, Αστραπή-Σταροχώρι,
Παπαδόπουλος
Γήπεδο Μιντιλογλίου, Ώρα
15.00, Αστέρας Μιντιλογλίου-Δόξα
Νιφορεϊκων, Μιχαλόπουλος
Β’ Όμιλος
Σάββατο 23/11
Γήπεδο Προαστίου, Ώρα
16.30, Αργυρά-Άβυθος
Αιγιαλείας, Σαμαρτζής
Κυριακή 24/11
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας»,...
Κυριακή 17 Νοέ 2019
Τα αποτελέσματα της 8ης
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉς
Α ’ Όμιλος
Δόξα Νιφορεϊκων-Λέων
Αλισσού 2-0
Φαραϊκός-Πολύτεκνος 1-1
Ίκαρος
Πετρωτού-Πετεινοί 0-2
Καλλιθέα-Δάφνη Πατρών 3-0
Αχαϊκός-Περιβόλα 1-0
Αστραπή-Παναχαϊκός 0-0
Σταροχώρι-Αστέρας
Μιντιλογλίου 1-1
Καμίνια-Ατρόμητος
Λάππα 0-1
Β’ Όμιλος
Αχιλλέας Καμαρών-Αστέρας
Τέμενης 0-0
Ζαβλάνι/Αίας-Απόλλων
Αιγίου 3-1
Άβυθος Αιγιαλείας-ΠΑΟΚ
Πάτρας 2-0
Απόλλων Εγλυκάδας-Αετός
Ρίου 1-3
Δρέπανο-Άνω Καστρίτσι 1-3
Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Ολυμπιακός
Πατρών 2-1
Φοίνικας
Ζήριας-Αργυρά 1-2
Φλόγα
Ροδιάς-Πανιώνιος/Αχιλλέας 2-3
Πέμπτη 14 Νοέ 2019
Στα παιχνίδια της Β Κατηγορίας
(8η Αγωνιστική)ορίσθηκαν να
διαιτητεύσουν οι:
Α’ Όμιλος
Σάββατο 16/11
Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα
15.00, Δόξα Νιφορεϊκων-Λέων
Αλισσού, Ταξιάρχης
Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα
15.00, Φαραϊκός-Πολύτεκνος,
Σαμαρτζής
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα
15.00, Ίκαρος
Πετρωτού-Πετεινοί, Τηλιγάδας
Κυριακή 17/11
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα
12.15, Καλλιθέα-Δάφνη
Πατρών, Κονιδάρης
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα
12.15, Αχαϊκός-Περιβόλα,
Πολυγένης
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα
15.00, Αστραπή-Παναχαϊκός,
Ντάβλα
Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα
15.00, Σταροχώρι-Αστέρας
Μιντιλογλίου, Ταξιάρχης
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα
15.00, Καμίνια-Ατρόμητος
Λάππα, Μαχαίρας
Β’ Όμιλος
Σάββατο 16/11
Γήπεδο Καμαρών, Ώρα
15.00, Αχιλλέας Καμαρών-Αστέρας
Τέμενης, Ασπρουλόπουλος
Κυριακή...
Πέμπτη 14 Νοέ 2019
Ένα δικό της παιδί ο Νίκος Σταθόπουλος είναι ο νέος προπονητής
της Αστραπής μετά την αποχώρηση του Γιώργου Νικολακόπουλου.
Η Διοίκηση της Αστραπής θέλει να ευχαριστήσει τον πρώην
προπονητή για την άψογη συνεργασία τους και την μέχρι τώρα προσφορά
του στην ομάδα.
Κυριακή 10 Νοέ 2019
Στα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β
Κατηγορίας τα αποτελέματα ήσαν:
Ά Όμιλος
Αλισσού-Σταροχώρι 0-2
Ατρόμητος Λάππα-Δόξα
Νιφορεϊκων 0-2
Φαραϊκός-Καμίνια 2-0
Πετεινοί-Αστραπή 3-3
Δάφνη-Αχαϊκός 1-1
Παναχαϊκός-Αστέρας
Μιντιλογλίου 1-2
Πολύτεκνος-Καλλιθέα 2-1
Περιβόλα-Ίκαρος
Πετρωτού 1-1
Β’ Όμιλος
ΠΑΟΚ Πάτρας-Φλόγα
Ροδιάς 0-6
Αργυρά-Δρέπανο 4-1
Άνω Καστρίτσι-Αχιλλέας
Καμαρών 2-1
Απόλλων Αιγίου-Αστέρας
Τέμενης 2-3 (72′
Πολυχρονόπουλος, 80′ / 15′ αυτ., 30′ Αγγελόπουλος, 61′ Τρακαδάς
)
Αετός
Ρίου-Ζαβλάνι/Αίας 2-0 (52′
Κουκούρης, 53′ Αποστολόπουλος)
Ολυμπιακός-Απόλλων
Εγλυκάδας 0-1 (90′
Σκουμής)
Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αναγέννηση
Ψαθοπύργου 1-2 (71′
Πλούμης / 25′ Τσαμτσούρης, 78′ Πελεκάνος)
Άβυθος]-Φοίνικας
Ζήριας 0-2 (55′
Τριανταφύλλου, 60′ Μπάσα)
Σάββατο 09 Νοέ 2019
Με πέντε αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της
7ης αγωνιστικής
στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας.
Η Δόξα Νιφορεΐκων επικράτησε με 2-0 του Ατρόμητου Λάππα εκτός
έδρας με γκολ των Χρυσανθόπουλου και Καρέλα.
Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Άγγελου Κίκινα έστω και
προσωρινά ανέβηκε στην 2η θέση, ενώ...
Πέμπτη 07 Νοέ 2019
Στα παιχνίδια της
7ης Αγωνιστικής της Β κατηγορίας
που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο "σφυρίζουν
οι:
Ά Όμιλος
Σάββατο 9/11
Γήπεδο Αλισσού, Ώρα
15.00, Λέων
Αλισσού-Σταροχώρι, Παναγιωτόπουλος
Γήπεδο Λάππα, Ώρα
15.00, Ατρόμητος Λάππα-Δόξα
Νιφορεϊκων, Οικονόμου
Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα
15.00, Φαραϊκός-Καμίνια,
Ταξιάρχης
Κυριακή 10/11
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα
10.00, Πετεινοί-Αστραπή,
Κονιδάρης
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα
11.00, Δάφνη-Αχαϊκός,
Αρκουμάνης
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα
12.15, Παναχαϊκός-Αστέρας
Μιντιλογλίου, Τηλιγάδας
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα
12.15, Πολύτεκνος-Καλλιθέα,
Καραβασίλης
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα
18.00, Περιβόλα-Ίκαρος
Πετρωτού, Σπυρόπουλος
Β’ Όμιλος
Σάββατο 9/11
Γήπεδο...
Κυριακή 03 Νοέ 2019
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στη Β΄ Κατηγορία.
Α΄ Όμιλος
Καμίνια-Εθνικός/Πολύτεκνος 0-3
Αχαϊκός-Καλλιθέα 2-1
Ίκαρος Πετρωτού-Δάφνη Πατρών 3-0
Παναχαϊκός-Λέων Αλισσού 0-2
Αστέρας Μιντιλογλίου-Πετεινοί 4-1
Αστραπή-Περιβόλα 2-3
Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα 3-2
Δόξα Νιφορεϊκων-Φαραϊκός 5-1
0
Β΄ Όμιλος
Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά 1-2
Απόλλων Εγλυκάδας-Πανιώνιος/Αχιλλέας 3-2
Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Φλόγα Ροδιάς 3-3
Αστέρας Τέμενης-Αετός Ρίου 1-1
Απόλλων Αιγίου-Άνω Καστρίτσι 1-2
Δρέπανο-Άβυθος Αιγιαλείας 2-2
Ζαβλάνι/Αίας-Ολυμπιακός Πατρών...
Σάββατο 02 Νοέ 2019
Ο Εθνικός/Πολύτεκνος κέρδισε εύκολα στα Βραχνεϊκα τα Καμίνια με
3-0, ενώ την έκληξη της ημέρας πραγματοποίησε η Αργυρά, αφού
υποχρέωσε σε εντός έδρας ήττα τον Αχιλλέα Καμαρών.
Αναλυτικά είχαμε :
Α΄Όμιλος
Καμίνια-Εθνικός/Πολύτεκνος 0-3 (19′
Κάππας, 25′ πεν. Μπακερτζής, 58′ Σύρος)
B΄ Όμιλος
Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά 1-2 (89′
Καρέλης / 13′ Θεοδωρόπουλος, 30′ Πιταράς)
Πέμπτη 31 Οκτ 2019
Στα παιχνίδια της Β Κατηγορίας
(6η Αγωνιστική) σφυρίζουν
οι:
Α΄Όμιλος
Σάββατο 2/11
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα
15.00, Καμίνια-Εθνικός/Πολύτεκνος,
Γιαννόπουλος
Κυριακή 3/11
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα
10.00, Αχαϊκός-Καλλιθέα,
Σπυρόπουλος
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα
11.00, Ίκαρος
Πετρωτού-Δάφνη, Γκαβός
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα
12.15, Παναχαϊκός-Λέων
Αλισσού, Καραβασίλης
Γήπεδο Μιντιλογλίου, Ώρα
15.00, Αστέρας
Μιντιλογλίου-Πετεινοί, Πολυγένης
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα
15.00, Αστραπή-Περιβόλα,
Σαμαρτζής
Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα
15.00, Σταροχώρι-Ατρόμητος
Λάππα, Μπλίκας
Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα
15.00, Δόξα
Νιφορεϊκων-Φαραϊκός, Τηλιγάδας
Β΄Όμιλος
Σάββατο 2/11
Γήπεδο Καμαρών, Ώρα
15.00, Αχιλλέας
Καμαρών-Αργυρά, Ντάβλα
Κυριακή 3/11
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα
12.15, Απόλλων
Εγλυκάδας-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Ασπρουλόπουλος
Γήπεδο Ρίου,...
Κυριακή 27 Οκτ 2019
Στα παιχνίδια της 5Ης αγωνιστικής τα αποτελέσματα ήταν :
Α’ ‘Ομιλος
Καμίνια-Δόξα
Νιφορεϊκων 0-6
Φαραϊκός-Σταροχώρι 2-3
Καλλιθέα-Ίκαρος
Πετρωτού 1-0
Πετεινοί-Λέων Αλισσού 2-2
Περιβόλα-Αστέρας
Μιντιλογλίου 1-2
Ατρόμητος
Λάππα-Παναχαϊκός 2-2
Δάφνη Πατρών-Αστραπή 1-4
Εθνικός/Πολύτεκνος-Αχαϊκός 7-1
Β’ Όμιλος
Φοίνικας Ζήριας-ΑΕ
Δρεπάνου (αναβλήθηκε)
ΠΑΟΚ Πατρών-Αναγέννηση
Ψαθοπύργου 0-4
Ολυμπιακός Πατρών-Αστέρας
Τέμενης 4-2
Αετός Ρίου-Άνω
Καστρίτσι 0-3
Αργυρά-Απόλλων Αιγίου 4-1
Άβυθος Αιγιαλείας-Αχιλλέας
Καμαρών 2-1
Φλόγα Ροδιάς-Απόλλων
Εγλυκάδας 3-0
Πανιώνιος/Αχιλλέας-Ζαβλάνι/Αίας 2-0
Πέμπτη 24 Οκτ 2019
Στα παιχνίδια της 5Ης Αγωνιστικής σφυρίζουν οι:
Α’ ‘Ομιλος
Σάββατο 26/10
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα
16.00, Καμίνια-Δόξα
Νιφορεϊκων, Ασπρουλόπουλος
Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα
16.00, Φαραϊκός-Σταροχώρι,
Χρονάς
Κυριακή 27/10
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», ‘Ωρα
10.00, Καλλιθέα-Ίκαρος
Πετρωτού, Ντάβλα
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα
12.15, Πετεινοί-Λέων
Αλισσού, Καλύβας
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα
15.00, Περιβόλα-Αστέρας
Μιντιλογλίου, Μαχαίρας-Μουστάκας
Γήπεδο Λάππα, Ώρα
15.00, Ατρόμητος
Λάππα-Παναχαϊκός, Μιχαλόπουλος
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα
15.00, Δάφνη
Πατρών-Αστραπή, Πολυγένης
Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα
15.00, Εθνικός/Πολύτεκνος-Αχαϊκός,
Ταξιάρχης
Β’ Όμιλος
Κυριακή 27/10
Γήπεδο Ρίου, Ώρα 12.00, ΠΑΟΚ
Πάτρας-Αναγέννηση...
Κυριακή 20 Οκτ 2019
Τα αποτελέσμναυτα της 4ης Αγωνιστικής σε Α και Β όμιλο
:
Α’ Όμιλος
ΑΟΜΙΛΟΣ
Δόξα Νιφορεΐκων-Εθνικός/Πολύτεκνος 0-1
Παναχαϊκός-Φαραϊκός 3-0
Ίκαρος Πετρωτού-Αχαϊκός 2-1
Πετεινοί-Ατρόμητος Λάππα 2-1
Αστραπή-Καλλιθέα 3-2
Αστέρας Μιντιλογλίου-Δάφνη Πατρών 4-0
Σταροχώρι-Καμίνια 4-1
Λέων Αλισσού-Περιβόλα 3-2
Β ΟΜΙΛΟΣ
Άνω Καστρίτσι-Ολυμπιακός Πατρών 4-0
Απόλλων Εγλυκάδας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου 0-7
Αχιλλέας Καμαρών-Φοίνικας Ζήριας 1-0
Αετός Ρίου-Αργυρά 1-0
Αστέρας Τέμενης-Πανιώνιος/Αχιλλέας 2-2
Απόλλων Αιγίου-Άβυθος...
Σάββατο 19 Οκτ 2019
Στο μεγάλο γειτονικό ντέρμπι στις Καμάρες, ο Αχιλλέας Καμαρών
πήρε την νίκη απέναντι στον Φοίνικα Ζήριας και τον προσπέρασε στην
βαθμολογία, ευρισκόμενος πλέον στην
2η θέση.Στα αξιοσημείωτα οτι
συγκεντρώθηκαν 890 ευρώ για τον Παναγιώτη -= Ραφαήλ !!!!
Μόνη πρώτη έμεινε η Αναγέννηση Ψαθοπύργου, η οποία
συνέτριψε...
Παρασκευή 18 Οκτ 2019
Για την 4η Αγωνιστική της Β Κατηγορίας έχουν
προγραμματισθεί οι εξής αγώνες :
ΣΑΒΒΑΤΟ
Α ΟΜΙΛΟΣ
Γήπεδο Λακκόπετρας,
4,15μ.μ. Δόξα
Νιφορεϊκων-Εθνικός/Πολύτεκνος, Πολυγένης
ΚΥΡΙΑΚΗ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γήπ. Κ. Ζάρρας, 10:15π.μ.: Παναχαϊκός-Φαραϊκός, Γιώργος
Ασπρουλόπουλος
Γήπ. Πετρωτού, 11π.μ.: Ίκαρος Πετρωτού-Αχαϊκός, Ανδρέας
Καραβασίλης
Γήπ. Κ. Ζάρρας, 1μ.μ.: Πετεινοί-Ατρόμητος Λάππα 2015, Αλέξανδρος
Γιαννόπουλος
Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 4μ.μ.: Αστραπή Ψαροφαΐου-Καλλιθέα, Στέφανος
Μαχαίρας
Γήπ. Χαλανδρίτσας, 4μ.μ.:...
Κυριακή 13 Οκτ 2019
Με την 3η «στροφή» του συνεχίστηκε αυτό το Σαββατοκύριακο το
πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας, με αρκετές «έκπληξΕΙς»:
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ
Φαραϊκός-Πετεινοί 2-2
Καμίνια-Παναχαϊκός 1-1
Δόξα Νιφορεϊκων-Σταροχώρι 0-0
Αχαϊκός–Αστραπή 0-3
Εθνικός/Πολύτεκνος-Ίκαρος Πετρωτού 1-2
Περιβόλα-Ατρόμητος Λάππα 0-1
Καλλιθέα-Αστέρας Μιντιλογλίου 2-1
Δάφνη Πατρών-Λέων Αλισσού 0-2
B΄ ΟΜΙΛΟΣ
ΠΑΟΚ Πάτρας-Απόλλων Εγλυκάδας 1-1
Ολυμπιακός Πατρών-Αργυρά 1-0
Πανιώνιος/Αχιλλέας-Άνω Καστρίτσι 2-3
Άβυθος Αιγιαλείας-Αετός...
Παρασκευή 11 Οκτ 2019
Για την 3Η αγωνιστική της β κατηγορίας έχουν
προγραμμαρτιοσθεί τα παιχνίδια :
ΣΑΒΒΑΤΟ 12/10 (4.30 μ.μ.)
Α' ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ντα Λουζ: Φαραϊκός - Πετεινοί, Καραβασίλης.
Γηπ. Βραχνεΐκων: Καμίνια - Παναχαϊκός, Πολυγένης.
Γηπ. Λακκόπετρας: Δόξα Νιφορεΐκων - Σταροχώρι, Σαφαρίκας.
Β' ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ρίου: ΠΑΟΚ Πάτρας - Απόλλων Εγλυκάδας, Μέρμηγκας.
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/10
Α'...
Κυριακή 06 Οκτ 2019
Στα παιχνίδια της 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉς ΤΗς β κατηγορίας τα
αποτελέσματα ήτταν:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Λέων Αλισσού-Καλλιθέα 6-1
Περιβόλα-Φαραϊκός 2-0
Παναχαϊκός-Δόξα Νιφορεΐκων 1-3
Πετεινοί-Καμίνια 3-0
Αστραπή Ψαροφαΐου-Ίκαρος Πετρωτού 0-3
Αστέρας Μιντιλογλίου-Αχαϊκός 4-2
Σταροχώρι-Εθνικός/Πολύτεκνος 6-0
Ατρόμητος Λάππα-Δάφνη Πατρών 2-0
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Αχιλλέας Καμαρών-ΠΑΟΚ Πάτρας 4-1
Άνω Καστρίτσι-Φλόγα Ροδιάς 3-2
Αργυρά-Πανιώνιος/Αχιλλέας 0-1
Ολυμπιακός Πατρών-Άβυθος Αιγιαλείας 0-0
Αετός Ρίου-Φοίνικας Ζήριας 1-2
Αστέρας...
Κυριακή 06 Οκτ 2019
Για το πρωτάθλημα της Β Κατηγορίας ΕΠΣΑ στα παιχν΄'ιδια
του Σαββα΄του οι γηπεδούχοι πέτυχαν σπουδαίες
νίκες.
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
, Λέων Αλισσού-Καλλιθέ6-1,
Β ΟΜΙΛΟΣ
Αχιλλέας Καμαρών-ΠΑΟΚ Πάτρας4-1 ,
Τα παιχνίδια της Κυριακής
Α ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 6/10 Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.30, Περιβόλα-Φαραϊκός,
Φωκάς
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 13.00, Παναχαϊκός-Δόξα Νιφορεϊκων,
Καραβασίλης
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 13.00,...
Παρασκευή 04 Οκτ 2019
Για τοπ πρωτάθλημα της Β Κατηγορίας ΕΠΣΑ έχουν
προγραμματισθεί το Σαββατοκύριακο τα παιχνίδια:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 5/10 Γήπεδο Αλισσού, Ώρα 16.30, Λέων Αλισσού-Καλλιθέα,
Πολυγένης
Κυριακή 6/10 Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.30, Περιβόλα-Φαραϊκός,
Φωκάς
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 13.00, Παναχαϊκός-Δόξα Νιφορεϊκων,
Καραβασίλης
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 13.00, Πετεινοί-Καμίνια, Μέρμηγκας
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 13.00,...