Loading...
Δευτέρα 25 Οκτ 2021
B ΕΠΣΑ  Ολοκληρώθηκε χωρίς αλλαγές η 3Η αγωνιστική
Κλίκ για μεγέθυνση
Ολοκληρώθηκε  η 3η αγωνιστική στην Β΄ Κατηγορία ΕΠΣΑ 

Α ΟΜΙΛΟΣ 
Η 3η αγωνιστική στην Β’ Κατηγορία δεν ολοκληρώθηκε, αφού απομένουν οι εκκρεμότητες των Καμινίων με την Περιβόλα (27/10), αλλά και ο ορισμός του ντέρμπι στο γήπεδο Λάππα ανάμεσα στον εκεί Ατρόμητο και τον Ίκαρο Λακκόπετρας.

Η ΕΠΣ Αχαΐας αποφάσισε ορθά να ακυρώσει την διεξαγωγή του κυριακάτικου αγώνα, αφού οι φιλοξενούμενοι έΕΊΧΑΝ  4 επιβεβαιωμένα κρούσματα covid-19 στο ρόστερ τους και θα υπήρχε κίνδυνος να εξαπλωθεί ο ιός.



Με 2-0 νίκησε την Δάφνη στα Ζαρουχλέικα η Γαλήνη και πέτυχε το 3Χ3, ενώ δεν έχει δεχθεί ακόμα γκολ, δείγμα της εξαιρετικής δουλειάς που γίνεται στην ιστορική ομάδα.

Πολύ καλό ξεκίνημα έχει κάνει και ο Πείρος Ισώματος, ο οποίος έριξε στο καναβάτσο τα πιτσιρίκια του Βασίλη Μπαλατή (1-0 τον Άτλα), που υπέστησαν την 1η ήττα, 

Χωρίς τέρματα έληξε το αμφίρροπο παιχνίδι του Αστέρα Μιντιλογλίου με την Αστραπή Ψαροφαΐου.

Αυτή ήταν η 2η ισοπαλία για τους γηπεδούχους, ενώ η «Μπάρτσα» δεν κατάφερε να «χτίσει» νικηφόρο σερί, μετά την επιτυχία επί των Καμινίων.

Άνετο απόγευμα είχε το Σταροχώρι, που έκαμψε την σθεναρή αντίσταση του νεανικού Αχαϊκού με 4-0. Φαραϊκός και Ολυμπιακός «κόλλησαν» στο μηδέν
 τα αποτελέσματα 

έων Αλισσού-Πυρσός 0-3 α.α.

Φαραϊκός-Ολυμπιακός Πατρών 0-0

Ατρόμητος Λάππα-Ίκαρος Λακκόπετρας αναβλήθηκε

Άτλας-Πείρος Ισώματος 0-1

Αστέρας Μιντιλογλίου-Αστραπή 0-0

Σταροχώρι-Αχαϊκός 4-0

Δάφνη Πατρών-Γαλήνη 0–2 Καμίνια-Περιβόλα (27/10)

Β΄ΟΜΙΛΟΣ:

ο  Απόλλωνας Εγλυκάδας καιο  Αχιλλέας Καμαρών  έκαναν το 3Χ3 και συνεχίζουν ακάθεκτες.





Τα αποτελέσματα 
Β΄Όμιλος

Δρέπανο-Πανιώνιος/Αχιλλέας 0-3

Ζαβλάνι-Αργυρά 2-2

Φλόγα Ροδιάς-Αυτόνομη 5-0

Αστέρας Τέμενης-Αχιλλέας Καμαρών 1-4

Πετεινοί-Απόλλων Εγλυκάδας 2-4

Φοίνικας Ζήριας-Απόλλων Συνοικισμού 3-0

ΠΑΟΚ Πάτρας-Άβυθος Αιγ. 1-1



ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Α΄ΟΜΙΛΟΣ

1 Πείρος Ισώματος 9 (7-0)

2 Γαλήνη 9 (7-0)

3 Άτλας 6 (7-3)

4 Ατρόμ. Λάππα 6 (5-1)

5 Ικαρος Λακ. 6 (4-0)

6 Σταροχώρι 6 (5-2)

7 Πυρσός Π. 6 (5-3)

8 Αστραπή Ψ. 4 (3-3)

9 Καμίνια 3 (3-3)

10 Αχαϊκός 3 (4-10)

11 Αστέρας Μιντ. 2 (1-2)

12 Ολυμπιακός Π. 1 (1-4)

13 Δάφνη Π. 1 (2-6)

14 Φαραικός 1 (1-6)

15 Περιβόλα 0 (0-3)



Β ΟΜΙΛΟΣ

1 Απόλλων Εγλ. 9 (11-3)

2 Αχιλλέας Καμ. 9 (8-2)

3 Φοίνικας Ζήρ. 6 (11-5)

4 Αργυρά Π. 5 (6-3)

5 Φλόγα Ρόδιας 4 (8-6)

6 Πετεινοί 4 (7-6)

7 Δρέπανο 4 (5-4)

8 Ζαβλάνι-Αίας 4 (4-4)

9 Πανιώνιος Αχιλ. 3 (5-4)

10 ΑΕ Αιγίου 3 (1-1)

11 Απόλλων Συν. 3 (2-8)

12 Άβυθος Αιγ. 2 (2-2)

13 ΠΑΟΚ Πατρών 1 (2-4)

14 Αστήρ Τέμενης 1 (4-8)

15 Αυτόνομη 0 (2-18)
 
© Copyright 2021 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport