Loading...

Τελευταία Νέα

Wednesday 22 May 2024

Wednesday 22 May 2024

Wednesday 22 May 2024

 

 

 

 


 
 
 

Β' ΕΠΣΑ

Thursday 05 Dec 2019
abcd
Οι "άρχοντες"   της11ης Αγωνιστικής  της Β Κατηγορίας ΕΠΣΑ:  Α’ Όμιλος Σάββατο 7/12 Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Ίκαρος Πετρωτού-Δόξα Νιφορεϊκων, Φωκάς Γήπεδο Αλισσού, Ώρα 15.00, Λέων Αλισσού-Ατρόμητος Λάππα, Αθανασόπουλος Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00, Εθνικός/Πολύτεκνος-Περιβόλα, Μπλίκας Κυριακή 8/12 Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.00, Παναχαϊκός-Καλλιθέα, Καμζόλας Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15, Αστραπή-Καμίνια, Ασπρουλόπουλος Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα...
Sunday 01 Dec 2019
abcd
Όμιλος Καλλιθέα-Πετεινοί 0-2 (57’ Μπαρούνης, 59’ πεν. Μπενέτος) Δάφνη-Περιβόλα 0-2 (25′ Γιαννόπουλος, 64′ Ανάγνου) Ίκαρος Πετρωτού-Σταροχώρι 4-1 (44′ Τσουραμάνης, 58′ Σπυρόπουλος, 62′ Πετρόγιαννης, 80′ Κλίτσας / 82′ Γ. Αντωνακόπουλος) Δόξα Νιφορεϊκων-Αστραπή 2-1 (33′ Νταλάπας, 65′ Ρηγόπουλος / 42′ Ορφανίδης) Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου 0-4 (12′ Χατζηαναστασίου, 30′, 88′ Μπαλασόπουλος, 55′...
Thursday 28 Nov 2019
abcd
Στούς αγώνες της  Β Κατηγορίας (10η Αγωνιστική) σφυρίζουν οι:  Α’ Όμιλος Σάββατο 30/11 Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Ίκαρος Πετρωτού-Σταροχώρι, Μέρμηγκας Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00, Δόξα Νιφορεϊκων-Αστραπή, Οικονόμου Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00, Καμίνια-Αστέρας Μιντιλογλίου, Γ. Αθανασόπουλος Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00, Φαραϊκός-Λέων Αλισσού, Ντάβλα Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00, Ατρόμητος Λάππα-Εθνικός/Πολύτεκνος, Πετρόπουλος Κυριακή 1/12 Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15, Καλλιθέα-Πετεινοί, Κονιδάρης Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Δάφνη-Περιβόλα, Τηλιγάδας Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00, Αχαϊκός-Παναχαϊκός, Αρκουμάνης Β’ Όμιλος Σάββατο 30/11 Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 17.30, Απόλλων Εγλυκάδας-Αχιλλέας Καμαρών,...
Sunday 24 Nov 2019
abcd
Τα αποτελέσμα τα της 9ης Αγωνιστικής στη Β ΕΠΣΑ  Α’ ΟΜΙΛΟΣ  Ωλενιακός-Ίκαρος Λακκόπετρας 0-1 Ροΐτικα-Νεάπολη Πατρών 7-0 Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Γαλήνη 0-3 Δόξα Πατρών-Μετόχι 1-2 Λεοντίου-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων 3-2 Κρίνος-Ρωμανός 3-0 Πείρος Ισώματος-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α. Β’ ΟΜΙΛΟΣ Προοδευτική- ΑΕ Αιγίου 4-1 ΑΕ Αρόης-Σπάρτακος 3-0 Πυρσός-Σκεπαστό 6-0 Αυτόνομη-ΑΕΚ Πατρών 4-0 Ατλάς – Νέο Σαλμενίκο 3-0 α.α. Παναχαϊκή 2014-Κεραυνός...
Thursday 21 Nov 2019
abcd
Συα παιχνίδια  της Β’ κατηγορίας   (9η Αγωνιστική)σφυρίζουν οι  Α’ Όμιλος Σάββατο 23/11 Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 15.00, Εθνικός/Πολύτεκνος-Δάφνη, Mαχαίρας-Μουστάκας Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00, Ατρόμητος Λάππα-Φαραϊκός, Χρονάς Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 15.00, Περιβόλα-Καλλιθέα, Ασπρουλόπουλος Γήπεδο Αλισσού, Ώρα 15.00, Λέων Αλισσού-Καμίνια, Παπαχρήστος Κυριακή 24/11 Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 11.00, Παναχαϊκός-Ίκαρος Πετρωτού, Ταξιάρχης Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15, Πετεινοί-Αχαϊκός, Ντάβλα Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Αστραπή-Σταροχώρι, Παπαδόπουλος Γήπεδο Μιντιλογλίου, Ώρα 15.00, Αστέρας Μιντιλογλίου-Δόξα Νιφορεϊκων, Μιχαλόπουλος Β’ Όμιλος Σάββατο 23/11 Γήπεδο Προαστίου, Ώρα 16.30, Αργυρά-Άβυθος Αιγιαλείας, Σαμαρτζής Κυριακή 24/11 Γήπεδο «Κ. Ζάρρας»,...
Sunday 17 Nov 2019
abcd
Τα αποτελέσματα της 8ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉς Α ’ Όμιλος Δόξα Νιφορεϊκων-Λέων Αλισσού 2-0 Φαραϊκός-Πολύτεκνος 1-1 Ίκαρος Πετρωτού-Πετεινοί 0-2 Καλλιθέα-Δάφνη Πατρών 3-0 Αχαϊκός-Περιβόλα 1-0 Αστραπή-Παναχαϊκός 0-0 Σταροχώρι-Αστέρας Μιντιλογλίου 1-1 Καμίνια-Ατρόμητος Λάππα 0-1 Β’ Όμιλος Αχιλλέας Καμαρών-Αστέρας Τέμενης 0-0 Ζαβλάνι/Αίας-Απόλλων Αιγίου 3-1 Άβυθος Αιγιαλείας-ΠΑΟΚ Πάτρας 2-0 Απόλλων Εγλυκάδας-Αετός Ρίου 1-3 Δρέπανο-Άνω Καστρίτσι 1-3 Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Ολυμπιακός Πατρών 2-1 Φοίνικας Ζήριας-Αργυρά 1-2 Φλόγα Ροδιάς-Πανιώνιος/Αχιλλέας 2-3
Thursday 14 Nov 2019
abcd
Στα παιχνίδια της Β Κατηγορίας (8η Αγωνιστική)ορίσθηκαν να διαιτητεύσουν οι:  Α’ Όμιλος Σάββατο 16/11 Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00, Δόξα Νιφορεϊκων-Λέων Αλισσού, Ταξιάρχης Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00, Φαραϊκός-Πολύτεκνος, Σαμαρτζής Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Ίκαρος Πετρωτού-Πετεινοί, Τηλιγάδας Κυριακή 17/11 Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15, Καλλιθέα-Δάφνη Πατρών, Κονιδάρης Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.15, Αχαϊκός-Περιβόλα, Πολυγένης Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Αστραπή-Παναχαϊκός, Ντάβλα Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00, Σταροχώρι-Αστέρας Μιντιλογλίου, Ταξιάρχης Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00, Καμίνια-Ατρόμητος Λάππα, Μαχαίρας Β’ Όμιλος Σάββατο 16/11 Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00, Αχιλλέας Καμαρών-Αστέρας Τέμενης, Ασπρουλόπουλος Κυριακή...
Thursday 14 Nov 2019
ΑΒCD
Ένα δικό της παιδί ο Νίκος Σταθόπουλος είναι ο νέος προπονητής της Αστραπής μετά την αποχώρηση του Γιώργου Νικολακόπουλου. Η Διοίκηση της Αστραπής θέλει να ευχαριστήσει τον πρώην προπονητή για την άψογη συνεργασία τους και την μέχρι τώρα προσφορά του στην ομάδα.
Sunday 10 Nov 2019
abcd
Στα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β Κατηγορίας τα αποτελέματα ήσαν: Ά Όμιλος Αλισσού-Σταροχώρι 0-2 Ατρόμητος Λάππα-Δόξα Νιφορεϊκων 0-2 Φαραϊκός-Καμίνια 2-0 Πετεινοί-Αστραπή 3-3 Δάφνη-Αχαϊκός 1-1 Παναχαϊκός-Αστέρας Μιντιλογλίου 1-2 Πολύτεκνος-Καλλιθέα 2-1 Περιβόλα-Ίκαρος Πετρωτού 1-1 Β’ Όμιλος ΠΑΟΚ Πάτρας-Φλόγα Ροδιάς 0-6 Αργυρά-Δρέπανο 4-1 Άνω Καστρίτσι-Αχιλλέας Καμαρών 2-1 Απόλλων Αιγίου-Αστέρας Τέμενης 2-3 (72′ Πολυχρονόπουλος, 80′ / 15′ αυτ., 30′ Αγγελόπουλος, 61′ Τρακαδάς ) Αετός Ρίου-Ζαβλάνι/Αίας 2-0 (52′ Κουκούρης, 53′ Αποστολόπουλος) Ολυμπιακός-Απόλλων Εγλυκάδας 0-1 (90′ Σκουμής) Πανιώνιος/Αχιλλέας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου 1-2 (71′ Πλούμης / 25′ Τσαμτσούρης, 78′ Πελεκάνος) Άβυθος]-Φοίνικας Ζήριας 0-2 (55′ Τριανταφύλλου, 60′ Μπάσα)
Saturday 09 Nov 2019
abcd
Με πέντε αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 7ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Β΄ Κατηγορίας. Η Δόξα Νιφορεΐκων επικράτησε με 2-0 του Ατρόμητου Λάππα εκτός έδρας με γκολ των Χρυσανθόπουλου και Καρέλα. Με αυτό το αποτέλεσμα η ομάδα του Άγγελου Κίκινα έστω και προσωρινά ανέβηκε στην 2η θέση, ενώ...
Thursday 07 Nov 2019
abcd
Στα παιχνίδια της 7ης Αγωνιστικής της Β κατηγορίας  που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο "σφυρίζουν οι:  Ά Όμιλος Σάββατο 9/11 Γήπεδο Αλισσού, Ώρα 15.00, Λέων Αλισσού-Σταροχώρι, Παναγιωτόπουλος Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00, Ατρόμητος Λάππα-Δόξα Νιφορεϊκων, Οικονόμου Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00, Φαραϊκός-Καμίνια, Ταξιάρχης Κυριακή 10/11 Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.00, Πετεινοί-Αστραπή, Κονιδάρης Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 11.00, Δάφνη-Αχαϊκός, Αρκουμάνης Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.15, Παναχαϊκός-Αστέρας Μιντιλογλίου, Τηλιγάδας Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15, Πολύτεκνος-Καλλιθέα, Καραβασίλης Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 18.00, Περιβόλα-Ίκαρος Πετρωτού, Σπυρόπουλος Β’ Όμιλος Σάββατο 9/11 Γήπεδο...
Sunday 03 Nov 2019
abcd
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στη Β΄ Κατηγορία. Α΄ Όμιλος Καμίνια-Εθνικός/Πολύτεκνος 0-3 Αχαϊκός-Καλλιθέα 2-1 Ίκαρος Πετρωτού-Δάφνη Πατρών 3-0 Παναχαϊκός-Λέων Αλισσού 0-2 Αστέρας Μιντιλογλίου-Πετεινοί 4-1 Αστραπή-Περιβόλα 2-3 Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα 3-2 Δόξα Νιφορεϊκων-Φαραϊκός 5-1 0 Β΄ Όμιλος Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά 1-2 Απόλλων Εγλυκάδας-Πανιώνιος/Αχιλλέας 3-2 Αναγέννηση Ψαθοπύργου-Φλόγα Ροδιάς 3-3 Αστέρας Τέμενης-Αετός Ρίου 1-1 Απόλλων Αιγίου-Άνω Καστρίτσι 1-2 Δρέπανο-Άβυθος Αιγιαλείας 2-2 Ζαβλάνι/Αίας-Ολυμπιακός Πατρών...
Saturday 02 Nov 2019
abcd
Ο Εθνικός/Πολύτεκνος κέρδισε εύκολα στα Βραχνεϊκα τα Καμίνια με 3-0, ενώ την έκληξη της ημέρας πραγματοποίησε η Αργυρά, αφού υποχρέωσε σε εντός έδρας ήττα τον Αχιλλέα Καμαρών. Αναλυτικά είχαμε : Α΄Όμιλος Καμίνια-Εθνικός/Πολύτεκνος 0-3 (19′ Κάππας, 25′ πεν. Μπακερτζής, 58′ Σύρος)  B΄ Όμιλος Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά 1-2 (89′ Καρέλης / 13′ Θεοδωρόπουλος, 30′ Πιταράς) 
Thursday 31 Oct 2019
abcd
Στα παιχνίδια της Β Κατηγορίας   (6η Αγωνιστική) σφυρίζουν οι:  Α΄Όμιλος Σάββατο 2/11 Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00, Καμίνια-Εθνικός/Πολύτεκνος, Γιαννόπουλος Κυριακή 3/11 Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 10.00, Αχαϊκός-Καλλιθέα, Σπυρόπουλος Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 11.00, Ίκαρος Πετρωτού-Δάφνη, Γκαβός Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 12.15, Παναχαϊκός-Λέων Αλισσού, Καραβασίλης Γήπεδο Μιντιλογλίου, Ώρα 15.00, Αστέρας Μιντιλογλίου-Πετεινοί, Πολυγένης Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Αστραπή-Περιβόλα, Σαμαρτζής Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 15.00, Σταροχώρι-Ατρόμητος Λάππα, Μπλίκας Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00, Δόξα Νιφορεϊκων-Φαραϊκός, Τηλιγάδας Β΄Όμιλος Σάββατο 2/11 Γήπεδο Καμαρών, Ώρα 15.00, Αχιλλέας Καμαρών-Αργυρά, Ντάβλα Κυριακή 3/11 Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 12.15, Απόλλων Εγλυκάδας-Πανιώνιος/Αχιλλέας, Ασπρουλόπουλος Γήπεδο Ρίου,...
Sunday 27 Oct 2019
abcd
Στα παιχνίδια της 5Ης αγωνιστικής τα αποτελέσματα ήταν :  Α’ ‘Ομιλος Καμίνια-Δόξα Νιφορεϊκων 0-6 Φαραϊκός-Σταροχώρι 2-3 Καλλιθέα-Ίκαρος Πετρωτού 1-0 Πετεινοί-Λέων Αλισσού 2-2 Περιβόλα-Αστέρας Μιντιλογλίου 1-2 Ατρόμητος Λάππα-Παναχαϊκός 2-2 Δάφνη Πατρών-Αστραπή 1-4 Εθνικός/Πολύτεκνος-Αχαϊκός 7-1 Β’ Όμιλος Φοίνικας Ζήριας-ΑΕ Δρεπάνου (αναβλήθηκε) ΠΑΟΚ Πατρών-Αναγέννηση Ψαθοπύργου 0-4 Ολυμπιακός Πατρών-Αστέρας Τέμενης 4-2 Αετός Ρίου-Άνω Καστρίτσι 0-3 Αργυρά-Απόλλων Αιγίου 4-1 Άβυθος Αιγιαλείας-Αχιλλέας Καμαρών 2-1 Φλόγα Ροδιάς-Απόλλων Εγλυκάδας 3-0 Πανιώνιος/Αχιλλέας-Ζαβλάνι/Αίας 2-0          
Thursday 24 Oct 2019
abcd
Στα παιχνίδια της 5Ης  Αγωνιστικής σφυρίζουν οι:  Α’ ‘Ομιλος Σάββατο 26/10 Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 16.00, Καμίνια-Δόξα Νιφορεϊκων, Ασπρουλόπουλος Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 16.00, Φαραϊκός-Σταροχώρι, Χρονάς Κυριακή 27/10 Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», ‘Ωρα 10.00, Καλλιθέα-Ίκαρος Πετρωτού, Ντάβλα Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.15, Πετεινοί-Λέων Αλισσού, Καλύβας Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Περιβόλα-Αστέρας Μιντιλογλίου, Μαχαίρας-Μουστάκας Γήπεδο Λάππα, Ώρα 15.00, Ατρόμητος Λάππα-Παναχαϊκός, Μιχαλόπουλος Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 15.00, Δάφνη Πατρών-Αστραπή, Πολυγένης Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 15.00, Εθνικός/Πολύτεκνος-Αχαϊκός, Ταξιάρχης Β’ Όμιλος Κυριακή 27/10 Γήπεδο Ρίου, Ώρα 12.00, ΠΑΟΚ Πάτρας-Αναγέννηση...
Sunday 20 Oct 2019
abcd
  Τα αποτελέσμναυτα της 4ης Αγωνιστικής σε Α και Β όμιλο :  Α’ Όμιλος ΑΟΜΙΛΟΣ  Δόξα Νιφορεΐκων-Εθνικός/Πολύτεκνος 0-1 Παναχαϊκός-Φαραϊκός 3-0 Ίκαρος Πετρωτού-Αχαϊκός 2-1 Πετεινοί-Ατρόμητος Λάππα 2-1 Αστραπή-Καλλιθέα 3-2 Αστέρας Μιντιλογλίου-Δάφνη Πατρών 4-0 Σταροχώρι-Καμίνια 4-1 Λέων Αλισσού-Περιβόλα 3-2 Β ΟΜΙΛΟΣ  Άνω Καστρίτσι-Ολυμπιακός Πατρών 4-0 Απόλλων Εγλυκάδας-Αναγέννηση Ψαθοπύργου 0-7 Αχιλλέας Καμαρών-Φοίνικας Ζήριας 1-0 Αετός Ρίου-Αργυρά 1-0 Αστέρας Τέμενης-Πανιώνιος/Αχιλλέας 2-2 Απόλλων Αιγίου-Άβυθος...
Saturday 19 Oct 2019
abcd
Στο μεγάλο γειτονικό ντέρμπι στις Καμάρες, ο Αχιλλέας Καμαρών πήρε την νίκη απέναντι στον Φοίνικα Ζήριας και τον προσπέρασε στην βαθμολογία, ευρισκόμενος πλέον στην 2η θέση.Στα αξιοσημείωτα οτι συγκεντρώθηκαν 890 ευρώ για τον Παναγιώτη -= Ραφαήλ !!!!  Μόνη πρώτη έμεινε    η Αναγέννηση Ψαθοπύργου, η οποία συνέτριψε...
Friday 18 Oct 2019
abcd
Για την 4η Αγωνιστική της Β Κατηγορίας έχουν προγραμματισθεί οι εξής αγώνες :  ΣΑΒΒΑΤΟ Α ΟΜΙΛΟΣ  Γήπεδο Λακκόπετρας, 4,15μ.μ.  Δόξα Νιφορεϊκων-Εθνικός/Πολύτεκνος, Πολυγένης ΚΥΡΙΑΚΗ  Α’ ΟΜΙΛΟΣ Γήπ. Κ. Ζάρρας, 10:15π.μ.: Παναχαϊκός-Φαραϊκός, Γιώργος Ασπρουλόπουλος Γήπ. Πετρωτού, 11π.μ.: Ίκαρος Πετρωτού-Αχαϊκός, Ανδρέας Καραβασίλης Γήπ. Κ. Ζάρρας, 1μ.μ.: Πετεινοί-Ατρόμητος Λάππα 2015, Αλέξανδρος Γιαννόπουλος Γήπ. Ζαρουχλεΐκων, 4μ.μ.: Αστραπή Ψαροφαΐου-Καλλιθέα, Στέφανος Μαχαίρας Γήπ. Χαλανδρίτσας, 4μ.μ.:...
Sunday 13 Oct 2019
abcd
Με την 3η «στροφή» του συνεχίστηκε αυτό το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας, με αρκετές «έκπληξΕΙς»:   Α΄ ΟΜΙΛΟΣ   Φαραϊκός-Πετεινοί 2-2   Καμίνια-Παναχαϊκός 1-1   Δόξα Νιφορεϊκων-Σταροχώρι 0-0   Αχαϊκός–Αστραπή 0-3   Εθνικός/Πολύτεκνος-Ίκαρος Πετρωτού 1-2   Περιβόλα-Ατρόμητος Λάππα 0-1   Καλλιθέα-Αστέρας Μιντιλογλίου 2-1   Δάφνη Πατρών-Λέων Αλισσού 0-2   B΄ ΟΜΙΛΟΣ   ΠΑΟΚ Πάτρας-Απόλλων Εγλυκάδας 1-1   Ολυμπιακός Πατρών-Αργυρά 1-0   Πανιώνιος/Αχιλλέας-Άνω Καστρίτσι 2-3   Άβυθος Αιγιαλείας-Αετός...
Found 223 results. Page 7 of 12
 
Copyright © 2024 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport