Πέμπτη 15 Φεβ 2018
Γ΄ Κατηγορία: "Aφεντικό" η Γαλήνη, είχε ψυχή η ΑΕΚ Πατρών

Tρεις εξ΄ αναβολής αναμετρήσεις πραγματοποιήθηκαν σήμερα για το πρωτάθλημα της Γ΄ Κατηγορίας. Στο πρώτο χρονικά ματς η Γαλήνη επικράτησε με 2-0 των Πετεινών για την 15η αγωνιστική του Α΄ ομίλου. Μια πολύ σημαντική νίκη για την ομάδα του Μπάμπη Παπαγιάννη στην προσπάθεια που κάνει για άνοδο στην Β΄ Κατηγορία. Τα γκολ των νικητών σημείωσαν οι Γιαννόπουλος και Βίλιαν.

Ισόπαλο 2-2 έληξε το ματς της Περιβόλας με τον ΠΑΟΚ Πατρών. Στο 45΄ η ομάδα του Νίκου Γιαννόπουλου κέρδισε ένα φάουλ στο σημείο περίπου όπου βρίσκονται οι πάγκοι. Ενώ η μπάλα τσούλαγε και όλοι φώναζαν στον Μπούρδο να σταματήσει, αυτός συνέχισε και σκόραρε. Μετά από πρωτοβουλία των ποδοσφαιριστών και του τεχνικού τιμ, οι Περιβολιώτες άφησαν στο 50' τον Σκέντζο μόνο του να σκοράρει για το 1-1. Η Περιβόλα έκανε το 2-1 στο 75'. Στο 94΄ ο ΠΑΟΚ Πατρών κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο γκολκίπερ της ομάδας, Νίκος Σταυρόπουλος.

Ματσάρα έγινε στο γήπεδο Αχιλλέα στην Αγυιά ανάμεσα στο Άνω Καστρίτσι και την ΑΕΚ Πατρών να αναδεικνύονται ισόπαλες με σκορ 2-2. Η ομάδα των Συνόρων βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο 18ο λεπτό, αλλά κατάφερε στο φινάλε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας. Να σημειωθεί ότι η ΑΕΚ Πατρών αγωνιζόταν από το 23ο λεπτό με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Μωραΐτη κάτι που κάνει ακόμα μεγαλύτερη την επιτυχία της. Στο 91΄ ο Πολίτης ύστερα από γύρισμα του Παπαπέτρου μείωσε σε 2-1, ενώ ο δημιουργός του πρώτου γκολ, στο 93΄ έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του Αντώνη Χριστόπουλου.