Τελευταία Νέα
Λίστα αντικειμένων
Οδυνηρό φινάλε ηΕθνική Ανδρ'ών ήττα απο Γεωργία στα πέναλτι
Τρίτη 26 Μάρ 2024
Γ' ΕΠΣΑ
Λίστα αντικειμένων
Κυριακή 26 Ιαν 2020
Τα αποτελέσματα της 14ης Αφωνισυτικής:
\Α’ Όμιλος
Κυριακή 26/1
Δόξα Πατρών-Ίκαρος Λακκόπετρας 0-2 (59΄πεν. Ντάζος, 75΄Σαμίκος)
Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων-Ρωμανός 4-1
Πείρος Ισώματος-Νεάπολη Πατρών 3-0 (26΄ Νικόλας, 70΄ Λαμπρόπουλος,
82΄ Κολλάρος)
Μετόχι-Ροίτικα 2-0 (23΄ Κ. Σύψας, 69΄ Π. Γκουτσούλιας)
Σάββατο 25/1
Αστέρας Λεοντίου-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α.
Ωλενιακός-Γαλήνη 0-1 (65΄ Δ. Ζέζας)
Κρίνος-Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων...
Πέμπτη 23 Ιαν 2020
Για το πρωτάθλημα της Γ κατηγορίας θα διεξαχθούν τα παρακάτω
παιχνίδια με τούς εξής διαιτητές
(14η Αγωνιστική)
Α’ Όμιλος
Σάββατο 25/1
Αστέρας Λεοντίου-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α.
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00, Ωλενιακός-Γαλήνη, Ασπρουλόπουλος
Γήπεδο Ριόλου, Ώρα 15.30, Κρίνος-Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων,
Καμζόλας
Κυριακή 26/1
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 12.00, Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων-Ρωμανός,
Κονιδάρης
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα...
Κυριακή 19 Ιαν 2020
Νέα επίθεση σε διαιτητή σε αγώνα Γ’ κατηγορίας του τοπικού
πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αχαΐας. Μετά τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου της
αναμέτρησης Ρωμανός-Αστέρας Λεοντίου για τον Α΄ όμιλο και ενώ το
σκορ ήταν 1-3, ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων χτύπησε στο κεφάλι τον
βοηθό Δημήτρη Σπυρόπουλο,...
Πέμπτη 16 Ιαν 2020
Στα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής σφυρίζουν οι:
Α’ Όμιλος
Κυριακή 19/1
Νεάπολη Πατρών-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α.
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.00, Ρωμανός-Αστέρας Λεοντίου,
Αρκουμάνης
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 10.30, Ροϊτικα-Δόξα Πατρών,
Μαχαίρας-Μουστάκας
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 12.00, Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων-Πείρος
Ισώματος, Παλαιολόγος
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 13.15, Γαλήνη-Κρίνος, Παπαχρήστος
Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00, Ίκαρος Λακκόπετρας-Ολυμπιακός
Ζαρουχλεϊκων,...
Κυριακή 12 Ιαν 2020
Ο Ίκαρος Λακκόπετρας παρότι τα «βρήκε σκούρα» κόντρα στον Αστέρα
Λεοντίου πέρασε νικηφόρα με 2-1 από το γήπεδο Βραχνεΐκων (λόγω
τιμωρίας) με γκολ που σημείωσαν οι Δρακόπουλος (4΄) και Ντάζος
(28΄).
Οι Λεοντίτες «έσπασαν» το ρεκόρ του Ίκαρου (δεν είχε δεχθεί γκολ)
στο 93΄ με...
Πέμπτη 09 Ιαν 2020
Στα παιχνίδια της Γ κατηγορίας (12η Αγωνιστική) σφυρίζουν
οι:
Σάββατο 11/1
Φωστήρας Οβρυάς-Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων 0-3 α.α.
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00, Ωλενιακός-ΑΕ Ροιτίκων, Γκαβός
Κυριακή 12/1
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 10.00, Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων-Δόξα
Πατρών, Γαλανόπουλος
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 10.00, Νεάπολη-Ρωμανός, Γαλάνης
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 11.45, Αστέρας Λεοντίου-Ίκαρος Λακκόπετρας,
Παπαχρήστος
Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα...
Κυριακή 29 Δεκ 2019
Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το εξ΄ αναβολής παιχνίδι της 9ης
αγωνιστικής του Α’ ομίλου της Γ’ Κατηγορία ανάμεσα στην Δόξα Πατρών
και τον Ατρόμητο Ζαρουχλεϊκων.
Η ομάδα του Δημήτρη Σγούρα άνοιξε το σκορ στο 51’ με τον Α.
Πανταζόπουλο για να φέρει το παιχνίδι στα...
Κυριακή 22 Δεκ 2019
Τα αποτελέσματα \της 11ης αγωνιστικής στην Γ’ Κατηγορία
έχουν ως εξής :
Α’ Όμιλος
Γαλήνη-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α.
Δόξα Πατρών-Αστέρας Λεοντίου 0-4 (26′ Στέλλας, 34′ Μαργαρίτης, 56′
Μπάλλας, 84′ Παναγιωτόπουλος)
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ρωμανός 3-1 (Μπουρδούσης, Πανταζόπουλος,
Προδρομίτης-)
Ίκαρος Λακκόπετρας-Νεάπολη Πατρών 6-0 (8΄ Φραγκούλιας, 32΄ Ν.
Μπεκίρης, 49΄, 56΄, 73΄ Ντάζος,...
Πέμπτη 19 Δεκ 2019
Στα παιχίδια της 11ης Αγωνιστική της Γ κατηγορίας σφυρίζουν
οι:
Α’ Όμιλος
Κυριακή 22/12
Γαλήνη-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α.
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 10.00, Δόξα Πατρών-Αστέρας Λεοντίου,
Γαλανόπουλος
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 12.00, Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων-Ρωμανός,
Οικονόμου
Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00, Ίκαρος Λακκόπετρας-Νεάπολη Πατρών,
Αρκουμάνης
Γήπεδο Μετοχίου, Ώρα 15.00, Μετόχι-Πείρος Ισώματος, Κονιδάρης
Γήπεδο «Φ. Αραβαντινός», Ώρα...
Κυριακή 15 Δεκ 2019
Τα αποτελέσματα της 10ης Αγωνιστικής στη Γ΄ Κατηγορία
ΕΠΣΑ :
Α’ Όμιλος
Νεάπολη-Δόξα Πατρών 5-4
Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων-Ίκαρος Λακκόπετρας 0-4
Αστέρας Λεοντίου-Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων 2-1
Πείρος Ισώματος-Ωλενιακός 4-4
Κρίνος-Ροϊτικα 4-0
Ρωμανός-Γαλήνη 0-7
Φωστήρας Οβρυάς-Μετόχι 0-3 α.α.
Β’ Όμιλος
Πυρσός-Παναχαϊκή 3-1
ΑΕ Αρόης-Αυτόνομη 0-2
Προοδευτική-Άτλας 0-1
ΑΕ Αιγίου-ΑΕΚ Πατρών 2-1
Σπάρτακος-Κεραυνός Σελιανιτίκων 2-4
Σκεπαστό-Φλόγα Κ. Καστριτσίου 0-1
Πέμπτη 12 Δεκ 2019
Στα παιχνίδια της 10η ςΑγωνιστικής της Γ επσα να σφυρίξουν
οι:
Α’ Όμιλος
Σάββατο 14/12
Φωστήρας Οβρυάς-Μετόχι 0-3 α.α.
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 15.00, Ρωμανός-Γαλήνη, Αθανασόπουλος
Κυριακή 15/12
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 10.00, Νεάπολη-Δόξα Πατρών,
Μπακόπουλος
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 12.00, Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων-Ίκαρος
Λακκόπετρας, Παλαιολόγος
Γήπεδο Χαλανδρίτσας, Ώρα 12.00, Αστέρας Λεοντίου-Ολυμπιακός
Ζαρουχλεϊκων, Ταξιάρχης
Γήπεδο Χαλανδρίτσας,...
Κυριακή 08 Δεκ 2019
Στα παιχν'ιδια της Γ ΕΠΣΑ ( 9Η αγωνιστική) τα αποτελέσματα
ήσαν:
Α’ Όμιλος
Ωλενιακός-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α.
Ροίτικα-Αστέρας Λεοντίου 2-1
Γαλήνη-Ίκαρος Λακκόπετρας 0-0
Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων-Νεάπολη 1-0 (84΄ Γιωργιόπουλος)
Δόξα Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων (αναβλήθηκε)
Μετόχι-Ρωμανός 3-1 (25΄, 53΄ Γ. Γκουτσούλας, 80;
Tσιρίμπασης-90΄)
Κρίνος-Πείρος Ισώματος 1-2 (-Αγγ. Παπαδιονυσίου, Θ. Πανούτσος)
Β’ Όμιλος
Κυριακή 8/12
Αυτόνομη-Νέο Σαλμενίκο...
Σάββατο 07 Δεκ 2019
Στο μοναδικό παιχνίδι π για την Γ’ Κατηγορία, τα Ροϊτικα πήραν με
ανατροπή την νίκη στην εκπνοή απέναντι στον Αστέρα Λεοντίου με
2-1.
Ροίτικα-Αστέρας Λεοντίου 2-1 (65′ Σπηλιόπουλος, 90′ Μαρίνος / 54′
Μαργαρίτης)
Πέμπτη 05 Δεκ 2019
Στα παιχνίδια της 9ης Αγωνιστική) της Γ κατηγορίας ΕΠΣΑ
σφυρίζουν οι :
Α’ Όμιλος
Σάββατο 7/12
Ωλενιακός-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α.
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00, Ροίτικα-Αστέρας Λεοντίου,
Παλαιολόγος
Κυριακή 8/12
Γήπεδο ΖαρουχλεΊκων, Ώρα 11.00, Γαλήνη-Ίκαρος Λακκόπετρας,
Ρουμπάνης
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 12.00, Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων-Νεάπολη,
Αγγελόπουλος
Γήπεδο «Ντα Λούζ», Ώρα 12.30, Δόξα Πατρών-Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων,
Αρκουμάνης
Γήπεδο Μετοχίου,...
Κυριακή 01 Δεκ 2019
Στα παιχν΄[ιδια της Γ κΑΤΗΓΟΡΊΑς ( 8Η αγωνιστική τα
αποτελέσματα ήταν
Α’ Όμιλος
Φωστήρας-Κρίνος 0-3 α.α.
Ρωμανός-Ωλενιακός 1-1 (4′
Παπαχαραλάμπους / 19′ Κουτσαντώνης)
Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων-Ολυμπιακός
Ζαρουχλεϊκων 8-3 (Π.
Πανταζόπουλος (2), Α. Πανταζόπουλος (2), Κ. Τσάκωνας (3), Βιολιτζής
/ Μ. Γιωργιόπουλος, Καπζά, Σ. Γκουνέλας)
Νεάπολη-Αστέρας
Λεοντίου 2-5 (75′
πεν. Κουτσοκώστας, 78′ Παπασπυρόπουλος / 26′ Ασημακόπουλος, 45′,
92′ Μπάλλας, 48′ Ανδρουτσόπουλος, 84′...
Πέμπτη 28 Νοέ 2019
Στούς αγώνες της 10ης αγωνιστικής σφυρίζουν οι:
Α’ Όμιλος
Σάββατο 30/11
Φωστήρας-Κρίνος 0-3 α.α.
Κυριακή 1/12
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα 10.00, Ρωμανός-Ωλενιακός, Παπαχρήστος
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 10.00, Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων-Ολυμπιακός
Ζαρουχλεϊκων, Βαβαρούτας
Γήπεδο Πετρωτού, Ώρα 12.00, Νεάπολη-Αστέρας Λεοντίου, Χαμουζάς
Γήπεδο «Α. Κάνιστρας», Ώρα 12.15, Γαλήνη-Δόξα Πατρών, Γ.
Αγγελόπουλος
Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα 15.00,...
Κυριακή 24 Νοέ 2019
Στα παιχνίδια της 7ης αγωνιστικής της γ Κατη=γορίας τα αποτελέσματα
ήσαν:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ωλενιακός-Ίκαρος Λακκόπετρας 0-1
Ροΐτικα-Νεάπολη Πατρών 7-0
Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων-Γαλήνη 0-3
Δόξα Πατρών-Μετόχι 1-2
Λεοντίου-Ατρόμητος Ζαρουχλεΐκων 3-2
Κρίνος-Ρωμανός 3-0
Πείρος Ισώματος-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Προοδευτική- ΑΕ Αιγίου 4-1
ΑΕ Αρόης-Σπάρτακος 3-0
Πυρσός-Σκεπαστό 6-0
Αυτόνομη-ΑΕΚ Πατρών 4-0
Ατλάς – Νέο Σαλμενίκο 3-0 α.α.
Παναχαϊκή...
Πέμπτη 21 Νοέ 2019
Στα παιχνίδια της 7ης Αγωνιστικής της Γ κατηγορίας ΕΠΣΑ
που θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο σφυριζουν οι:
Α’ Όμιλος
Σάββατο 23/11
Πείρος Ισώματος-Φωστήρας Οβρυάς 3-0 α.α.
Γήπεδο «Φ. Αραβαντινός», Ώρα 15.00, Ωλενιακός-Ίκαρος Λακκόπετρας,
Τηλιγάδας
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα 15.00, Ροϊτικα-Νεάπολη, Αγγελόπουλος
Κυριακή 24/11
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα 10.00, Ολυμπιακός ΖαρουχλεΊκων-Γαλήνη,
Καμζόλας
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα...
Κυριακή 17 Νοέ 2019
Τα αποτελέσματα της 6ης Αγωνιστικής:
Α’ Όμιλος
Φωστήρας Οβρυάς-Ροίτικα 0-3
α.α.
Ρωμανός-Πείρος
Ισώματος 0-2
Δόξα Πατρών-Ωλενιακός 2-2
Γαλήνη-Αστέρας
Λεοντίου 0-0
Ατρόμητος
Ζαρουχλεϊκων-Νεάπολη 7-0
Ίκαρος
Λακκόπετρας-Κρίνος 1-0
Μετόχι-Ολυμπιακός Ζαρουχλεϊκων 2-1
Β’ Όμιλος
Σπάρτακος-Νέο Σαλμενίκο 3-0
α.α.
ΑΕ Αιγίου-Πυρσός 2-2
ΑΕΚ Πατρών-Α.Ε. Αρόης 1-1
Φλόγα Κ. Καστριτσίου-Αυτόνομη
Π.Ο. 2-1
Κεραυνός
Σελιανιτίκων-Προοδευτική 1-4
Σκεπαστό-Άτλας 2-0
Ρεπό : Παναχαϊκή 2014
Πέμπτη 14 Νοέ 2019
Στα παιχνίδια της 6ης Αγωνιστικής της Γ Κατηγορίας
σφυριζουν οι:
Α’ Όμιλος
Σάββατο 16/11
Φωστήρας
Οβρυάς-Ροίτικα 0-3
α.α.
Γήπεδο «Κ. Ζάρρας», Ώρα
15.00, Ρωμανός-Πείρος
Ισώματος, Μπακόπουλος
Κυριακή 17/11
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα
10.00, Δόξα
Πατρών-Ωλενιακός, Βαβαρούτας
Γήπεδο Βραχνεϊκων, Ώρα
12.15, Γαλήνη-Αστέρας
Λεοντίου, Ασπρουλόπουλος
Γήπεδο Ζαρουχλεϊκων, Ώρα
12.15, Ατρόμητος
Ζαρουχλεϊκων-Νεάπολη, Γαλανόπουλος
Γήπεδο Λακκόπετρας, Ώρα
15.00, Ίκαρος
Λακκόπετρας-Κρίνος, Φωκάς
Γήπεδο Μετοχίου, Ώρα
15.00, Μετόχι-Ολυμπιακός
Ζαρουχλεϊκων, Γκαβός
Β’ Όμιλος
Σάββατο 16/11
Σπάρτακος-Νέο
Σαλμενίκο 3-0 α.α.
Γήπεδο Ροδιάς, Ώρα 15.00, ΑΕ
Αιγίου-Πυρσός, Βαρνακιώτης
Κυριακή 17/11
Γήπεδο Ρίου, Ώρα...