Loading...
Τετάρτη 04 Σεπ 2019
ΕΠΣΑ : Κληρώσεις στο Αρχοντικό
Κλίκ για μεγέθυνση

 

Ξεκινάει σε λίγο ( 8 μ.μ)  στο «Αρχοντικό της Ευτυχίας» οι κληρώσεις  για όλες τις διοργανώσεις της ΕΠΣ Αχαΐας και το κύπελλο
.Α Ξ
Α' Ομιλος οι Αναγέννηση Πατρών, Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Ατρόμητος Πατρών, Αχαϊκή, Αχαιός Σαραβαλίου, Δίας Σαραβαλίου, Δόξα Παραλίας, Δόξα Χαλανδρίτσας, Λιμνοχώρι, Πανμοβριακός, Πάτρα 2005, Πήγασος Μπεγουλακίου.
 
Β' Ομιλος :Αετός Πατρών, Αιγείρα/Ακράτα, Αρης Πατρών, ΑΠΟ Αρόη , Δαβουρλής Κ. '92, Ηρακλής Πατρών, Θύελλα Αιγίου, Καλάβρυτα, Κεραυνός Αγ. Βασιλείου, Νίκη Προαστείου, Παναιγιάλειος, ΑΠΣ Πάτραι.
 Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Αστέρας Μιντιλογλίου, Αστραπή Ψαροφαΐου, Ατρόμητος Λάππα, Αχαϊκός, Δάφνη, Δόξα Νιφορεΐκων, Ικαρος Πετρωτού, Καλλιθέα, Καμίνια, Λέων Αλισσού, Παναχαϊκός, Περιβόλα, Πετεινοί, Πολύτεκνος, Σταροχώρι, Φαραϊκός.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: Αβυθος 2017, Αετός Ρίου, Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Ανω Καστρίτσι, Απόλλων Εγλυκάδας, Απόλλων Συνοικισμού, Αργυρά, Αστέρας Τέμενης, Αχιλλέας Καμαρών, Δρέπανο, Ζαβλάνι / Αίας, Ολυμπιακός Πατρών, Πανιώνιος/Αχιλλέας, ΠΑΟΚ, Φλόγα Ροδιάς, Φοίνικας / Ζήρια.
Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 
Α' ΟΜΙΛΟΣ: Αστέρας Λεοντίου, Ατρόμητος Ζαρουχλεϊκων, Γαλήνη, Δόξα Πατρών, Ικαρος Λακκόππετρας, Κρίνος, Μετόχι, Νεάπολη, Ολυμπιακός Ζαρουχλεΐκων, Πείρος Ισώματος, Ρωμανός, Φωστήρας Οβρυάς, Ωλενιακός, Ροϊτικα.
Β' ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕ Αιγίου, ΑΕ Αρόης, ΑΕΚ Πατρών, Ατλας, Αυτόνομη, Κεραυνός Σελιανιτίκων,Νέο Σαλμενίκο, Παναχαϊκή 2014, Προοδευτική Πατρών, Πυρσός, Σκεπαστό, Σπάρτακος, Φλόγα Κ. Καστριτσίου.
 
ΚΥΠΕΛΛΟ  
Στην κληρωτίδα για την α' φάση του Κυπέλλου θα μπουν μόνο ομάδες από την Β' και την Γ' Κατηγορία. Συγκεκριμένα οι εξής:
Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Αβυθος 2017, Αετός Ρίου, Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Ανω Καστρίτσι, Απόλλων Εγλυκάδας,
Απόλλων Συνοικισμού, Αργυρά, Αστέρας Μιντιλογλίου,Αστέρας Τέμενης, Αστραπή Ψαροφαΐου, Ατρόμητος Λάππα,
Αχαϊκός, Αχιλλέας Καμαρών, Δάφνη, Δόξα Νιφορεϊκων, Δρέπανο, Ζαβλάνι / Αίας, Ικαρος Πετρωτού, Καλλιθέα,
Καμίνια, Λέων Αλισσού, Ολυμπιακός Πατρών, Παναχαϊκός, Πανιώνιος/Αχιλλέας, ΠΑΟΚ, Περιβόλα, Πετεινοί,
Πολύτεκνος, Σταροχώρι, Φαραϊκός, Φλόγα Ροδιάς, Φοίνικας/Ζήρια.
Γ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Αστέρας Λεοντίου, Αυτόνομη, Ικαρος Λακκόπετρας, Κρίνος, Μετόχι, Νεάπολη, Παναχαϊκή 2004,
Πυρσός, Ωλενιακός.

 

 
© Copyright 2019 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport