Τετάρτη 10 Ιαν 2024
ΕΠΣΑΧΑΊΑΣ  Εξαιρετικό ξεκίνημα για την Μικτή Κ14
Εξαιρετικό ξεκίνημα για την Μικτή Κ14 της ΕΠΣ Αχαΐας. Η ομάδα του Διονύση Βαλσαμή κέρδισε με 0-4 την αντίστοιχη της ΕΠΣ Φωκίδας στο γήπεδο Χρυσού.

Φιλμ αγώνα:

1’ Ξεκίνησε το ματς

10’ Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο μετά τα πρώτα λεπτά. Η Αχαΐα έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων

13’ Γκολ για την Αχαΐα! Ο Αγγελόπουλος έπειτα από φάση διαρκείας στην περιοχή της Φωκίδας με δυνατό σουτ έκανε το 0-1

17’ Από κοντά ο Λαλιώτης σούταρε μάζεψε ο τερματοφύλακας της Φωκίδας

19’ Καλή στιγμή για την Αχαΐα. Ο Λειβαδίτης ήταν ο τελικός αποδέκτης της μπάλας και με σουτ μετά από την περιοχή έστειλε την μπάλα λίγο άουτ

21’ Γκολ για την Αχαΐα! Ο Μπιρλής πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα της Φωκίδας και με ωραίο πλασέ έκανε το 0-2

34’ Διπλή μεγάλη ευκαιρία για την Αχαΐα! Ο Μπιρλής σε πρώτο χρόνο σημάδεψε το αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια προ κενής εστίας ο Λαλιώτης πλάσαρε αλλά αμυντικός της Φωκίδας έδιωξε δύσκολα με το κεφάλι πάνω στη γραμμή!

Ημίχρονο στο 0-2 η Αχαΐα

36’ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

38’ Ευκαιρία για την Αχαΐα. Σουτ του Αθανασόπουλου εκτός περιοχής η μπάλα στο δοκάρι έπειτα και από την παρέμβαση του τερματοφύλακα της Φωκίδας

43’ Γκολ για την Αχαΐα! Φοβερό μακρινό σουτ του Αθανασόπουλου και η μπάλα στα δίχτυα για το 0-3!

55’ Γκολ για την Αχαΐα! Εξαιρετική ενέργεια του Σακελλαρόπουλου από τα δεξιά, συστημένη σέντρα στον Λειβαδίτη ο οποίος στην κίνηση εκτέλεσε εντυπωσιακά για το 0-4!

Τέλος του αγώνα! Νίκη για την Κ14 με σκορ 0-4 και ξεκίνημα με το δεξί στο πρωτάθλημα!

Συνθέσεις:

ΕΠΣ Φωκίδας (Γ. Καρατζόγλης): Σεϊμενής, Γκιόνη, Κυπραίος, Αλεξανδρής, Α. Μπολώτας, Η. Μπολώτας, Λύτρας, Παπαλουκάς, Καρλιάυτης, Σπιρολλάρης, Μπούνος.

ΕΠΣ Αχαΐας (Δ. Βαλσαμής): Σταυρόπουλος, Καραβίας, Κυριακόπουλος, Φλώρος, Φερτάκης, Κακαβάς, Αγγελόπουλος, Αθανασόπουλος, Μπιρλής, Λειβαδίτης, Λαλιώτης. Έπαιξαν και οι Δήμας, Λαμπρόπουλος, Τριαντόπουλος, Σακελλαρόπουλος, Κυριτόπουλος.