Σάββατο 18 Ιαν 2020
ΑΠΟΛΛΛΩΝ OSCAR Ήττα στην παράταση στο Μεσολόγγι 88-84 ( 75-75 κ.α)
Τι και αν παρατάχθηκε χωρίς τον τραυματία Άγγελο Τσάμη ο Απόλλωνας έκανε φοβερή εμφάνιση στο Μεσολόγγι και λύγισε στην παράταση όπου έχασε από τον πρωτοπόρο και αήττητο Χαρίλαο Τρικούπη με 88-84. Ο Απόλλωνας παρότι χρεώθηκε πολλά φάουλ από τους διαιτητές της αναμέτρησης πάλεψε το παιχνίδι και άγγιξε την νίκη στην κανονική διάρκεια όπου έχασε την ευκαιρία στην τελευταία επίθεση. Συγκλονιστικό το παιχνίδι σε όλη την διάρκεια του αγώνα τελείωσε 76-76 στην κανονική διάρκεια και παρότι ο Απόλλωνας δυο λεπτά πριν το τέλος της παράτασης προηγήθηκε 82-83 υπέκυψε και γνώρισε την ήττα με 88-84 έχοντας κάνει μεγάλη εμφάνιση παρά τις απουσίες του.

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Θεοδωρόπουλος-Αργυρούδης
Τα δεκάλεπτα: 22-23,48-44, 60-62, 75-75, (πρτ.) 88-84
Χαρίλαος Τρικούπης (Καλαμπάκος): Παπαδιονυσίου 15 (1), Αντωνάκης 25 (4), Ναούμης 3, Σαχπατζίδης 17, Ράπτης 12, Τσαπατώρης, Μαργέλης, Γκάτζιος, Βασιλόπουλος 7 (1), Σκουλίδας 9 (1).
Απόλλωνας Πατρών (Δελέγκος): Τσιακμάς 21 (5), Νιφόρας 8 (2), Κούτρας, Μπιλάλης, Κάδρας 12, Μολφέτας 11 (1), Ζούμπος 18 (1), Μπαζίνας, Τζακόπουλος 10 (2), Εζόμο 4.