Σάββατο 08 Δεκ 2018
ΑΠΟΛΛΩΝ ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟΑΠΟΛΛΩΝ ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟΑΠΟΛΛΩΝ ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟΑΠΟΛΛΩΝ ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟΑΠΟΛΛΩΝ ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟΑΠΟΛΛΩΝ ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟΑΠΟΛΛΩΝ ΗΤΤΑ ΣΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΙΚΟ

Το κακό α΄ ημίχρονο «πλήρωσε» πάλι η ομάδα του Απόλλωνα  Πατρών ο οποίος παρά την αντεπίθεση στο τέλος έχασε εντός έδρας με  65-64 από το Ψυχικό για την 9η αγωνιστική της Α2 Εθνικής και έχασε ευκαιρία για να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Η Πατρινή ομάδα στο πρώτο ημίχρονο είχε πολύ χαμηλά ποσοστά και πρόβλημα στην επίθεση με αποτέλεσμα το Ψυχικό να πάρει ένα προβάδισμα  μετά τα μέσα στου 1ου δεκαλέπτου.Οι φιλοξενούμενοι με σωστές επιλογές στην επίθεση βρήκαν το δρόμο προς το καλάθι σε αντίθεση με τον Απόλλωνα  που είχε πρόβλημα στο σκοράρισμα και έτσι στο τέλος του ημιχρόνου  το σκορ ήταν 36-24 υπερ του Ψυχικού. Οι μελανόλευκοι έκαναν ένα απίστευτο 3ο δεκάλεπτο  όπου με εκπληκτική άμυνα έκανε επι μέρους σκορ 22-6  και προηγήθηκε με 46-42. Στο 4ο δεκάλεπτο έγινε πάλι ντέρμπι, το Ψυχικό στο 5.27 πέρασε μπροστά με 53-52 για να γίνει μεγάλη μάχη με την Πατρινή ομάδα να χάνει κρίσιμες βολές και να χάνει με 65-64.

Τα 10λεπτα: 14-16,24-36, 46-42, 65-64.